Народився Анатолій Володимирович 16 вересня  1993 року с.Хиночі Володимирецького району Рівненської області. У 1999 році пішов до 1класу Хиноцької середньої школи, яку  закінчив у 2010 році.

Навчався у Володимирецькому професійно-технічному училищі №29. В травні   2012  року призваний до лав армії.

У 2015 роціАнатолій був мобілізований до ЗСУ, у 2017 році уклав контракт із ЗСУ.  Добровольцем Анатолій прийшов до терцентру комплектування і 26 лютого 2022 року. Його зарахували до 14 окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого. Служив оператором взводу радіорозвідки розвідувальної роти.

3 травня 2022 року поблизу села Протопопівка, Ізюмського району, Харківської області старший солдат ЗСУ Анатолій Пашко “вірний військовій присязі загинув в результаті ворожого обстрілу під час виконання бойового завдання щодо захисту незалежності України.

 

 

 

Публікації про Пашка А.

Ще 28 квітня на своїй сторінці у Фейсбуці Анатолій опублікував допис: “Військові отримують зарплату. Яке жахливе речення. В моїй країні війна. Я не думаю що наші захисники по коліна в багнюці під ворожими обстрілами та бомбардуваннями ,замислюються над тим що в кінці місяця отримають зарплатню( о Господи, а їм же нарахують бойові, аж 100 тисяч! Дуже гірко та болячи чути таке від людей які сидять у тилу, і ще мають совість таке говорити. Скажіть це матері яка більше не обійме свого сина. Скажіть це жінці – яка більше не поцілує свого коханого. Скажіть це дітям які більше не поніжаться в обіймах свого батька. Скажіть це родині пораненого обгорілого бійця , біля якого в лікарні чатує вся родина, і не знає чи здолає він боротьбу зі смертю. Скажіть це жінкам які зараз з діточками за кордоном , (виють кожну ніч закриваючи рота долонею , щоб не налякати діточок)а їхні чоловіки боронять нашу країну. Скажіть це воїнам Маріуполя! Скажіть це волонтерам які рвуть жили знаходячи неможливе! Якщо Маєте Бажання Допомогати – ДОПОМОГАЙТЕ! Якщо НІ – Просто Мовчіть і не Заважайте. Написав Не Я, але кожне слово підтримую!”

Завжди привітний і спокійний, врівноважений і вихований. Знав ціну честі і справедливості. Дзвонив друзям і казав, що ворог дуже жахливу зброю застосовує – і касетні бомбування, і фосфорні снаряди, і снаряди, що гвинтом вкручуються у землю, не лишаючи можливості захиститись в бліндажах чи окопах.

За матеріалами  статті ” Загинув розвідник 14 ОМБР з Хиноч. Він захищав Україну з 2015 року” Людмили Босик

Фото із сторінки  Facebook Паашко А.

 Список публікацій

 

Гинуть наші краяни у боротьбі за мир в Україні//Вільне слово.- 2022.-№19/12 трав./.-с.5.

Навіки вірний присязі старший солдатУкраїни, розвідник- Анатолій Пашко з Хиноч//Володимирецький вісник.-2022- №16/12 трав./.-с.7.

Володимирецька громада попрощалася із загиблим Героєм //Вараська районна державна адміністрація

У війні за Україну загинув військовослужбовець із Володимиреччини//Район. Вараш.

Рівненщина: Володимирецька громада попрощалася із загиблим Героєм // Голос України

Пашко Анатолій Володимирович(16.09.1993-03.05.22)