Картавий Олександр народився 19 липня 1973 року  у Володимирці.    Навчався у Володимирецькому колегіумі.  Закінчив Державну академію легкої промисловості.    Двічі підписав контракт із ЗСУ.

Призивався Першим відділом Вараського РТЦКСП, контракт підписував двічі.

Старший солдат, стрілець-помічник 95 ДШБ.

Міно-вибухові травми  обірвали життя бійця захисника.  Загинув 22 квітня 2022 року в Ізюмському районі Харківської області при виконанні військового обов’язку.Влітку бійцю мало б виповнитися 49 роківОлександра Картавого поховали в рідному Володимирці

  У воїна залишилися  тато, мама, сестра, син Артур та мама Артура- Оксана.

Публікації про Картавого О.
У війні з росією, під Ізюмом, загинув військовий-контрактник з Володимирця

«Героїчно загинув, захищаючи територіальну цілісність та незалежність України» – похоронка лаконічно повідомила про загибель земляка-захисника у бою.

Олександр Олександрович Картавий родом з Володимирця – тут живе його родина. Хіба могли подумати мама Тетяна, батько Олександр, сестра Ірина, син Артур та мама Артура – Оксана про чорну звістку перед світлим Великоднем?

Старший солдат Олександр Картавий у липні зустрів-би своє 49 літо, проте оборонний бій 22 квітня став для нього останнім. Під вечір, після 17 години, учергове артилерія та міномети рашистів готували плацдарм для наступу орків на село Довгеньке, Ізюмського району, на Харківщині.

Стрілець-помічник гранатометника 95 ДШБ разом з побратимами стійко тримали оборону української землі. Але… Мінно-вибухові травми обірвали життя бійців-захисників.

Це вже другий контракт солдата, який призивався Першим відділом Вараського РТЦКСП. Довелось йому обороняти і Донеччину – раніше з нашими волонтерами з ветеранської спілки зустрічались під Торецьком. Ще тоді й родина передала посилочку – її доставили Олександру до блокпоста на першій лінії, де він тоді перебував.

«…Зарекомендував себе виключно з позитивної сторони. Функціональні обов’язки виконував зразково, користувався авторитетом серед колег. Був прикладом зразкового виконання військового обов’язку. Був добре підготовленим, мав добрий рівень мотивації до військової служби та професійного самовдосконалення. Завжди був чуйним та ввічливий до оточуючих. Проявив виключну мужність та героїзм, стійкість та рішучість. До останнього залишився вірним Військовій Присязі та українському народу» – такі слова про старшого солдата Олександра Картавого підписав у повідомленні про смерть.

«…Мені колискову ангел співає І рана смертельна уже не болить. Ти знаєш, матусю, й тут сумно буває, Душа за тобою, рідненька, болить…» – хай ці слова не приходять в українські родини! Смерть окупантам і слава Героям України!

Людмила Босик

Олександр під час першого контракту з
ЗСУ. Фото із стор ФБ Олександра 

В останню путь провели захисника із Володимирця 

Фото та відео взяті з сайту Володимирець.сіті.

Список публікацій

Босик Л. У Володимирці чергова втрата- загинув у боях на Ізюмщині земляк.Хоронили всім селищем/Л.Босик// Володимирецький вісник.-2022.-№18/6 трав./.- с.6.

Гинуть наші краяни у боротьбі за мир в Україні//Вільне слово.- 2022.-№17/ 28 квіт./.-с.5.

У Володимирці  чергова втрата- загинув у боях на ізюмщині земляк.Хоронили всім селищем //Володимирець сіті:регіональний сайт.

Під Ізюмом загинув військовий-контрактник з Володимирця// Рівне вкечірнє.

У Володимирці провели в останню дорогу Героя //Вараська районна державна адміністрація: сайт.

Картавий Олександр Олександрович (19.07.1973-22.04.2022)