Олександр Шегера народився у селі Біловіж колишнього Рокитнівського, а нині Сарненського району. Здобув фах лісника на Київщині, відслужив строкову службу в армії та повернувся додому. Певний час працював пожежником у місцевому лісництві, а за тим працював у інших містах.  Був на заробітках в Краматорську. З перших днів війни був мобілізований до ЗСУ, служив в артилерії.

40-річний старший солдат Олександр Шегера загинув 23 січня під час виконання бойового завдання в районі населеного пункту Водяне Донецької області… У Героя залишились двоє діток — 18-річна донька Христина та 15-річний син Іван — батьки, двоє братів.

Поховають Героя у рідному селі Біловіж.

 Публікації про Шегеру О.

“Саша був на заробітках у Краматорську, коли почалося повномасштабне вторгнення. Мабуть з тиждень діставався додому, а щойно приїхав — пролунав дзвінок із сільської ради. Так сповіщали наших хлопців про мобілізацію. Фактично, він ніч переночував вдома і поїхав воювати,” – розповідає брат Героя Юрій.

Веселий, добрий Олександр дуже любив музику та танці. Завжди поряд був телефон, з якого лунали пісні. А він — пританцьовував. Олександр, як напевно більшість із українців, ніколи не думав, що у життя увірветься війна, доведеться взяти до рук зброю та воювати за свою землю.

“Він служив в артилерії, спершу все казав, що немає чим воювати, чим оборонятися. А коли їх перевели на “нуль”, то ніби відчував, що із ним щось станеться… Наче прощався в розмові,” – пригадує брат.

40-річний старший солдат Олександр Шегера загинув 23 січня під час виконання бойового завдання в районі населеного пункту Водяне Донецької області… У Героя залишились двоє діток — 18-річна донька Христина та 15-річний син Іван — батьки, двоє братів…

На прохання рідних прощання із Героєм відбудеться о 10.00 на майдані Незалежності у Рівному завтра, 1 лютого. Поховають його у рідному селі Біловіж…

У разі оголошення повітряної тривоги прощання відбудеться або по її завершенню, або, у випадку затяжної, буде відмінено.

Спогади
“Я змалку знаю, бігали разом. Сім’ю мав, двох дітей, працював, любив Україну і з перших днів великої війни пішов на фронт”, — розповів знайомий Тіт Демянчук.
“Я змалку знаю, бігали разом. Сім’ю мав, двох дітей, працював, любив Україну і з перших днів великої війни пішов на фронт”, — розповів знайомий Тіт Демянчук.
Шегера Олександр Валєрійович (12.05.1982-23.01.2023)