Олександр Школярчук народився 7 квітня 1987 року в Дубні. Закінчив школу №1, Львівський Національний аграрний університет, військову кафедру Рівненського Національного університету водного господарства.

У 2014 р. був мобілізований до лав ЗСУ. Воював у найбільш гарячих точках на Луганщині і Донбасі. За час війни служив на передовій у різних місцях і підрозділах зони АТО-ООС впродовж кількох ротацій. Після демобілізації деякий час служив за контрактом. З 2016 р. проходив службу в Дубенському РТЦК СП. Отримав багато військових нагород. Впродовж кількох років служив у Дубенському військкоматі.

Після широкомасштабного нападу росії на Україну Олександр Школярчук відправився на війну захищати державу у складі яворівської 24 окремої механізованої бригади імені короля Данила. Був командиром 2 розвідувального взводу, молодшим лейтенантом. Йому було доручено командування розвідувальним взводом. Загинув Герой 18 квітня 2022 р. внаслідок бойового зіткнення населеного пункту Берестове Запорізької області.

Поховали Олександра Школярчука на кладовищі села Кривуха Дубенського району.

У Героя залишились батьки, дружина, син.

Указом Президента №390/2022 від 3 червня 2022 року «за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» молодшого лейтенанта Школярчука Олександра Анатолійовича нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

 Публікації
У Дубні зустрічали та прощались із земляком Олександром Школярчуком (фото)

 

На майдані Незалежності відбулось прощання з Героєм

Наше місто Дубно знову в жалобі….. Внаслідок бойового зіткнення та масованого артилерійського обстрілу в районі н.п. Берестове 18 квітня загинув дубенчанин, командир 2 розвідувального взводу, молодший лейтенант Школярчук Олександр Анатолійович, 07.04.1987 р.н.
На майдані Незалежності знову зібрались велика кількість людей, що прийшли попрощатись із загиблим Героєм.
У  Дубні 22-23 квітня оголошено Днями жалоби в пам’ять про загиблого бійця.
Інформаційний портал м. Дубно приносить щире співчуття рідним з приводу смерті Героя.

Загинув в бою розвідник з Дубна Олександр Школярчук

Олександр загинув 18 квітня у ході бойового зіткнення внаслідок масованого артилерійського обстрілу в районі села Берестове Бахмутського району Донецької області. Взвод, яким він командував, утримував передову позицію на вістрі наступу загарбників, під нищівним вогнем ворожої артилерії. Разом з побратимами вони відбивали атаку за атакою під шквальними обстрілами.

За декілька днів до загибелі Олександра Школярчука, у четвер 14 квітня, до нього під передову зібрану церквою допомогу для воїнів. Олександр виїхав на зустріч, бо на позиції цивільних не пускають. Під час цієї щемкої зустрічі він сказав священникові слова, які стали пророчими. «Нам лишилося дві доби! У нас кінчаються боєприпаси. І якщо не прийде підмога, ми втратимо позиції». Він не сказав «ми їх здамо, чи відступимо». І вони їх не здали. Герої втримали позиції ціною свого життя.

У понеділок 18 квітня Олександра Школярчука не стало. Він загинув у бою.

Президент України посмертно нагородив військового з Дубна

Військового з міста Дубно, який загинув боронячи Україну від російських окупантів, нагородили орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Про це йдеться в Указі Президента України Володимира Зеленського.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі президент України нагородив посмертно орденом Богдана Хмельницького III ступеня молодшого лейтенанта Олександра Анатолійовича Школярчука.

 

Список публікацій

Мащенко П. Загинув в бою розвідник з Дубна Олександр Школярчук / П. Мащенко // Дзеркало плюс : (Дубно). – 2022. – 28 квіт. – С. 2.

Мащенко П. Розвідник Олександр Школярчук нагороджний орденом Богдана Хмельницького посмертно / П. Мащенко // Дзеркало плюс : (Дубно). – 2022. – 9 черв. – С. 3.

Минулого тижня Дубенщина попрощалась із загиблими військовослужбовцями: Денис Нікулін, Олександр Школярчук // Дзеркало плюс : (Дубно). – 2022. – 28 квіт. – С. 6.

Минулого тижня Дубенщина попрощалась із загиблими військовослужбовцями // Скриня. – 2022. – 28 квіт. – С. 7.

На Дубенщині високі державні нагороди полеглих Героїв передали їхнім родинам // Дзеркало плюс : (Дубно). – 2022. – 8 груд. – С. 7.

На війні загинув дубенчанин Олександр Школярчук // Вісті Рівненщини

У війні з рашистами загинув дубенчанин // РІВНЯНИ

Військових з Рівненщини нагороджено орденами посмертно // Горинь. info

Президент України посмертно нагородив військового з Дубна // Рівне1

Школярчук Олександр Анатолійович (07.04.1987-18.04.2022)