Смик Леонід народився 5.серпня 1963 в селищі Рокитне.

З початку бойових дій на Сході він став на захист України у Луганській та Донецькій областях.

Помер 6 серпня 2021 р. під час несення служби в с. Мангуш Маріупольського району на Донеччині внаслідок гострої серцево-судинної недостатності.

Похований в смт Рокитне Рівненської області

 

 

Публікації про Смика Л.О.

Людина з чистою душею і добрим серцем

Війна на сході Украї­ни знову зачепила сво­їм чорним крилом нашу Рокитнівщину. На 59- му році життя поки­нув цей світ воїн АТО/ООС наш земляк Лео­нід Олексійович Смик. І хоча раптова смерть знайшла його не на полі бою,  здоров’я бійця за­брала саме вона, адже на російсько-українсько­му фронті він з перших днів війни. Пройшов всі злигодні бойових дій на Донеччині та Луганщині — замерзав в сирих око­пах, знемагав від літньої спеки на бойових пози­ціях. Особливо важко було у перші роки ві­йни, у час, коли владою президента-втікача була повністю зруйнована боєготовність української армії, не вистачало всього − кваліфікованих командирів, озброєння та боєприпасів, продо­вольства, обмундирування, оптичних пристроїв для відстеження дій ворога, приладів нічного ба­чення, безпілотних літальних апаратів, сучасних засобів індивідуального захисту (бронежилети, ківларові шоломи). Проте завдяки таким вої­нам, як Леонід Олексійович, наші герої зуміли дати гідну відсіч окупанту, звільнити дві третини Донбасу. Звільнили б і решту української зем­лі, але пряма інтервенція російських регулярних військ завадила зробити це і війна перейшла у важке позиційне протистояння, яке регулярно забирає життя кращих синів України.

Похорони воїна відбулися у неділю, 8 серп­ня. З усіма почестями, згідно з християнськими звичаями і обрядами. Людину і солдата Леоніда Смика провели в останню путь рідні і близькі, знайомі, сусіди, ветерани АТО\ООС та Афганіс­тану, представники влади на чолі з головою се­лищної ради Григорієм Таргонським, активісти патріотичних організацій Рокитнівщини. А вже наступного дня у понеділок, 9 серпня, прибули у Рокитне з Маріуполя і бойові побратими Ле­оніда, службовці 128-ої десантної гірсько-штур­мової бригади на чолі з командиром Леоніда лейтенантом Орестом Палагнюком. Похорони мали відбутися саме цього дня, але у зв’язку з літньою спекою довело­ся зробити це раніше.

Прибулі побратими висловили співчуття родині покійного, по­спілкувалися, вручили матеріальну допомогу, відвідали міське кладо­вище, вклонилися пра­ху товариша і поклали на могилу букет жи­вих квітів. І звичайно ж, розповіли «яким він хлопцем був». А був він скромним, людяним, простим, доступним, го­товим будь-якої хвили­ни прийти на допомогу товаришам. Всі його по­важали і називали між собою шанобливо $цдо Льоня», бо був він найстаршим серед них. Його ключовою фразою, як розповідав командир була така: «Я вас всіх нагодую». І старався з усіх сил зробити хлопцям приємний сюрприз, приготува­ти щось смачненьке, підбадьорити, підняти на­стрій та бойовий дух, дати слушну пораду. Його сил, енергії, завзяття вистачало на всіх. «Люди­на з чистою душею і добрим серцем», − резюму­вав свої спогади його командир і друг лейтенант Палагнюк.

Коли він приїздив додому, друзі радили йому: «Може, досить воювати, пора на від­починок». На це він відповідав коротко: «Я пішов до кінця».

Останніми днями Леонід почував себе зле, проте признавався у цьому лише дружині у телефонних дзвінках. Все збирався поїхати до Маріуполя пройти обстеження, зробити кардіо­граму. Не встиг… Так і відійшов у вічність − в русі, у вирі подій, на льоту… Проте залишив по собі добру пам’ять в усіх, хто знав його у мир­ному житті як доброго ветеринарного лікаря і хорошу людину, у військовому − як надійного товариша та вірного бойового побратима. Пі­шов, виконавши свій обов’язок перед Україною і власним сумлінням так, як і казав −до кінця.

Леонід Іщук.

Список публікацій

Іщук Л. Людина з чистою душею і добрим серцем [Текст] / Л. Іщук // Новини Рокитнівщини. 2021. No 27/12 серп./. С. 1.
Про чергову втрату в зоні АТО: загинув Леонід Олексійович Смик з селища Рокитного Сарненського району

На Рівненщині поховали ще одного військового// Рівняни : сайт для успішних людей

Сьогодні на Рівненщині прощаються із ще одним героєм та захисником України// Волинь

 

Смик Леонід Олексійович (5.08.1963- 6.08.2021)