Ткачук Юрій Іванович
(15.11.1968 – 31.07.2016)

Юрій Ткачук народився 15 листопада 1968 року в м. Костопіль. У 1986 poцi закінчив ЗОШ № 1 iм. Т. Г. Шевченка, далі була служба в армії та навчання у Київському вищому військовому танковому училищі. Із 1992 року розпочався новий етап життя Юрія Ткачука – служба в Збройних силах України. Відданість військовій справi, прагнення віддати свій досвід, свої знання Україні були закріплені навчанням у Київській військовій академії й отриманням відповідного диплома. Військову службу ніс на різних посадах, остання – заступник начальника Центру забезпечення peaлізації договорів про скорочення озброєнь, який дислокується в м. Львові. Протягом 2015-2016 років виконував службові завдання в зоні проведення АТО. Помер підполковник Збройних сил України Ткачук Юрій Іванович 31 липня 2016 року.

Юрій Ткачук відзначений нагородами: медаллю «За сумлінну службу» I ступеня, медаллю «За досягнення у військовій службі» II ступеня, відзнаками Міністра оборони України «Знак Пошани» і «Ветеран військової служби», нагрудним знаком Mіністpa оборони України «За військову доблесть» (за мужність i героїзм, виявлені під час виконання службових завдань в АТО). У Героя залишилася дружина Світлана та донька Юлія.

 

 

 Публікації про  Ткачука Ю.
Сумна звістка: у зоні АТО обірвалося життя Героя-земляка

 

Знову сумна звістка прийшла на Костопільщину. При виконанні службового обов’язку 31 липня 2016 року помер підполковник Збройних сил України Ткачук Юрій Іванович. На час смерті йому виповнилося 48 років.

Народився Герой у м. Костопіль. У 1986 році закінчив ЗОШ № 1 ім. Т. Г. Шевченка. Потім – служба в армії та навчання у Київському вищому військовому танковому училищі. Із 1992 року розпочався новий етап життя Юрія Ткачука – служба в Збройних силах України. Відданість військовій справі, прагнення віддати свій досвід, свої знання Україні були закріплені навчанням у Київській військовій академії й отриманням відповідного диплома. Військову службу ніс на різних посадах, остання – заступник начальника Центру забезпечення реалізації договорів про скорочення озброєнь, який дислокується у м. Львові. Протягом у  2015 – 2016 років виконував службові завдання в зоні проведення АТО. У Героя залишилася дружина Світлана та донька Юлія.

Знайомі, колеги та рідні згадують Юрія Івановича як людину позитивну, життєрадісну, відповідальну та мужню. Вічна пам’ять Герою!

Поховання Героя відбуватиметься в Костополі. Про дату прощання з Юрієм Ткачуком буде повідомлено додатково. Про це повідомляє офіційний сайт Костопільської районної державної адміністрації.

 

Пам’ять про Юрія Ткачука житиме в серцях костопільчан

 

Відкриття меморіальної дошки Ткачуку Ю. І.

24 лютого 2017 року у Костопільському НВК «ЗОШ І ст.- гімназія ім. Т. Г. Шевченка» відбулася лінійка-реквієм з нагоди відкриття меморіальної дошки випускнику 1986 року, полковнику Збройних Сил України Ткачуку Юрію Івановичу, який віддав життя за Україну під час антитерористичної операції на Сході нашої держави.

У заході взяли участь родина загиблого та однокласники, бойові побратими: полковник Олексій Вершигора, підполковник Сергій  Теницький та майор Андрій Беркута, голова Костопільської РДА Олександр Середа, голова Костопільської районної ради Сергій Ткачук та його заступник Юрій Кузнюк, керуюча справами виконкому міської ради Ніна Ткачук, начальник відділу освіти РДА Наталія Беляновська, завідувач Костопільським РМК Оксана Регеза, методист РМК Аксена Головач, в. о. військового комісара Костопільського районного військкомату Іван Баріков.

Право відкрити меморіальну дошку було надано мамі Ніні Євгеніївні Ткачук та дружині Світлані Володимирівні. Благочинний Костопільського району УПЦ архімандрит Іларіон освятив меморіальну дошку та відправив заупокійний молебень. Пам’ять Юрія Івановича Ткачука вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіальної дошки, яка була виготовлена з ініціативи однокласників і друзів.

 

Список публікацій

Знову втрата // Вісті Рівненщини : газета обласної ради. – Рівне, 2016. – № 31 /5 серп./. –  С. 2

Анотація: Про загиблого воїна АТО, підполковника Збройних сил України Ткачука Юрія Івановича із Костополя

Костопіль прощався із підполковником Юрієм Ткачуком // Новини Костопільщини. – Костопіль, 2016. –  № 32 / 6 серп./. – С. 2

Пам’ять про Юрія Ткачука житиме в серцях костопільчан // Новини Костопільщини. – Костопіль, 2017. – № 9 /4 берез./. – С. 3

Ткачук Н. Солдатська доблесть, вірність присязі / Н. Ткачук // Рідний край : гощанська районна газета / районна рада, райдержадміністрація та колектив редакції. – Гоща, 2017. – № 48 /2 груд./. –  С. 7

Анотація: Про хлопців із Липківської сільради (з них шестеро з Липок), що у Гощанському районі, які виконували і виконують військовий обов’язок на сході України в зоні АТО: Дмитро Михайлюк, Володимир Прокопчук, Юрій Ткачук, Сергій Юрчук, Юрій Поленчук, Володимир Скоробагатий, Олександр Трофімчук, Максим Булига

Ткачук Юрій Іванович // Книга пам’яті загиблих

Ткачук Юрій Іванович  // Костопільська ЦСПШБ

Сумна звістка: у зоні АТО обірвалося життя Героя-земляка   // Коstopil.news.com

На Сході загинув підполковник з Рівненщини  // ОГО

Закінчилося  земне  життя воїна  АТО // Сарненська єпархія УПЦ : офіційний сайт  єпархії

Герої не вмирають.  Ткачук Юрій Іванович // Костопільська районна влада

У Костополі з’явилась меморіальна дошка на честь загиблого в АТО   //  РадіоТрек

Відкриття меморіальної дошки Ткачуку Ю. І.  //  Костопільський НВК «ЗОШ І ст.– гімназія ім. Т. Г. Шевченка»

Рідна школа вшанувала героя АТО, який захищав нас 25 років  //  РТБ : телеканал

На Рівненщині попрощаються із загиблим у зоні АТО  // Рівне 1 : сайт

Підполковник помер у зоні АТО  // Рівне вечірнє

Увіковічнили пам’ять про Героя  // Костопільська влада

Увіковічнили пам’ять про Героя  // Відділ освіти Костопільської районної державної адміністрації

Ткачук Юрій Іванович (15.11.1968 – 31.07.2016)