Олександр Усач народився у селі Балашівка. Закінчив місцеву школу та присвятив себе улюбленій справі – роботі по дереву.

Він не мав досвіду військової служби, але коли ворог відкрито напав на рідну країну, покинув роботу за кордоном і повернувся в Україну, щоб добровольцем стати до лав ЗСУ.

“Він говорив, що як українець мусить це зробити. “Якщо ми їх не зупинимо, то вони прийдуть сюди, до нас” – це було його переконання, тому пішов,” – розповідає дружина Героя Антоніна.

Олександр мав заради кого воювати – виховував чотирьох дітей. Людина із золотими руками, який доводив до кінця все, за що брався, у нього все виходило. Проте про негаразди військової служби рідним не розповідав.

“Він тримав це у собі, у нього завжди було все добре, жодного разу не пожалівся. Він ніколи не казав, що чогось не зможе. Завжди брав паузу, думав і робив. Людина із золотим серцем, яка ніколи не піднімала голос, надзвичайно ніжний, турботливий чоловік та батько… Немає слів, щоб описати, яким хорошим він був. Таких людей більше не зустрічала…” – каже дружина.

На жаль, серце Героя не витримало навантаження… 20 січня 2024 року 49-річний молодший сержант Олександр Усач помер у лікарні…

Публікації про Усача О.
У Рівному сьогодні на майдані Незалежності попрощалися із трьох загиблими Захисниками.

Про це повідомив в. о. міського голови Віктор Шакирзян.

“Потрійна втрата… Сьогодні рівняни віддають останню шану трьом полеглим захисникам – Дмитру Каменчуку, Михайлу Ткачуку та Олександру Усачу”, – написав Віктор Шакирзян.

Публікації про Усача  О. 
 Список  публікацій

У центрі Рівного попрощалися відразу з трьома Героями // Rivne Media

 

 

Усач Олександр ( )