Коспа Микола Михайлович народився у селі Колоденка 29 серпня 2001 року. Навчався у Колоденській школі, після завершення 9го класу поступив до Рівненського Професійно-технічного училища №1 на спеціальність «Опоряджувальник будівельний». Микола завжди був за справедливість, сонячним, життєлюбним, життєрадісним, мужнім та хоробрим. Активно брав участь у житті школи, громади. Улюбленими предметами були література та історія. Був ведучим на різних заходах. Захоплювався бойовим мистецтвом – теквандо та футболом, грав у складі футбольної команди, яка представляла Колоденку. Згодом за покликанням свого серця вступив у Київський університет імені Карпенка Карого на факультет театрального мистецтва. В подальшому планував стати режисером. Встиг знятись у короткометражних фільмах. Писав вірші, був творчою людиною. Він вдихав кожну мить на повні груди, мріяв, будував плани на майбутнє.

На другий день повномасштабного вторгнення, 25 лютого 2022 року Микола добровільно пішов у тероборону міста Києва. Згодом, через тижні два склав присягу на вірність, у лавах Збройних Сил України, про що навіть не відразу повідомив рідним. Він був справжнім, він розумів свою відповідальність за майбутнє своє, своєї країни, своєї нації. Микола ні на секунду не шкодував за прийняте своє рішення, він знав, що робить все правильно, тому що по іншому він не зміг би. Після прийнятої присяги проходив навчання на полігоні у Кам’янець-Подільському. Був зарахований у склад 47 бригади. В подальшому проходив навчання у Німеччині, повернувшись у травні 2023 року у складі саперного відділення виконував відповідні дії , пов’язані із захистом держави на Запорізькому напрямку. Мав позивний “”Продюсер”

Жахлива війна забирає життя українських героїв, які стали на захист рідної землі.

Вперше страшну звістку родина отримала про те, що Микола зник безвісти 19 червня 2023 року. Всі молилися та сподівалися, що все-таки його ім’я буде у списках серед живих, можливо в полоні, але серед живих…на жаль 29 вересня 2023 року тіло Миколи було упізнане серед полеглих героїв..

Микола захищав Україну від російського ворога до останнього свого подиху.

Старший сапер інженерно-саперного відділення інженерно-саперного взводу механізованого батальйону, старший солдат Коспа Микола Михайлович загинув 15 червня 2023 року в районі населеного пункту Мала Токмачка Пологівського району Запорізької області під час виконання бойового завдання, пов’язаного із захистом батьківщини.

Йому назавжди залишиться 21.

Святе Письмо говорить: «Немає більше від тієї любові, як хто душу свою покладе за друзів своїх…».

Вічна пам’ять та шана тобі, захиснику України!

Публікації про Коспу М.

Наша громада знову у скорботі…

З глибоким сумом повідомляємо, що захищаючи рідну землю, загинув старший солдат КОСПА Микола Михайлович, 2001 року народження, житель с.Колоденка.

Схиляємо голову у скорботі перед світлою пам’яттю героя.

Щирі співчуття родині, близьким, друзям, військовим побратимам, – про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив сільський голова Роман Горбатюк-Василейко.

«Прошу гідно з квітами та державною символікою провести нашого земляка в останній шлях»

Марія Сидорук Мельник Нехай ГОСПОДЬ простить усі провини Миколи та оселить душу де праведні спочивають. Царство Небесне і вічна пам’ять. Глибоке співчуття рідним.

За матеріалами  КЗ “Публічна – шкільна бібліотека Корнинської сільської ради”

Список публікацій

Вважався зниклим безвісти. Підтвердили загибель молодого військового з Рівненщини // Сфера -ТВ

У бою з окупантом загинув 22-річний воїн з Рівненщини // Рівненські новини

У громаді поблизу Рівного прощатимуться з молодим Героєм // Рівне вечірнє

Коспа Микола Михайлович, позивний “Продюсер” (29.08.2001-29.09.2023)