Жакун Михайло народився 29 серпня 1978 року в селі Колки Сарненського району (до 2021 р. – Дубровицького району).

Він був першим жителем села Колки з числа тих, хто встав на захист Батьківщини ще у 2014 році. Після широкомасштабного нападу агресора 24 лютого цього року пішов знову захищати рідну Україну, залишивши вдома батьків, дружину та трьох синів

7 серпня 2022 року Михайло героїчно загинув під час виконання бойового завдання на Донеччині.

9 серпня 2022 рюку Дубровиччина провела в останню путь Героя російсько-української війни – Михайла Жакуна. Відспівували загиблого воїна в храмі на честь Всіх Святих села Колки.

Публікації про Жакуна М.
«Інтенсивний артобстріл»: на війні загинули два воїни з Дубровиччини

Дубровицька громада оплакує загибель військових Михайла Жакуна із села Колки та Петра Германа з села Селець. За інформацією товариша по службі Олександра Задорожного, вони 6 серпня потрапили під інтенсивний артобстріл поблизу населеного пункту Солідар Донецької області.

— Не можу повірити, що Жакун Міша (позивний «Жак») помер у лікарні, адже разом з Петром Германом (позивний «Павук») та «Лисом» надавали медичну допомогу пораненому «Жаку», розповідає побратим воїнів Олександр Задорожний. — Зупинили кровотечу (Петро відмінно спрацював, затиснув рукою місце кровотечі, а потім тампонував і забинтував). Мішу при свідомості передали медикам. Правильно було б, щоб той, хто надавав допомогу, їхав з пораненим, але під обстрілами про це ніхто не згадав. І вже за 40-50 хвилин після від’їзду евакуаційного екіпажу, коли стихнув артобстріл, я побачив мертвого «Павука» в його бліндажі. Снаряд вивернув дерево за метр від Петра. Не стало двох вояків, які рвались до бою… а бою, як такого і не було… інтенсивний артобстріл. Співчуття рідним загиблих захисників України. Героям Слава!

Осиротіли троє дітей: на Рівненщині попрощалися із захисником Михайлом Жакуном

На Рівненщині у колишньому Дубровицькому районі попрощалися із загиблим воїном Михайлом Жакуном.

Про це повідомили на Фейсбук-сторінці Дубровицької міської ради.

Захисник поліг 7 серпня. Під час бою Михайло отримав важкі поранення. Бійцю було 43 роки, він був родом з села Колки.

Вдома залишилось троє дітей, дружина, мати та батько.

“Михайло Жакун – це справжній воїн, який чесно виконував свій обов’язок перед країною та любив Україну понад усе з 2014 року! Вічна пам’ять Герою! Михайле, ти завжди будеш жити в добрих справах, у своїх дітях, у серцях людей! Нехай добрий, світлий спомин про покійного захисника назавжди залишиться у пам’яті рідних, усіх, хто знав його, любив та шанував. Сумуємо разом з вами, підтримуємо в годину скорботи. Герої не вмирають! Слава Україні! Героям Слава!”, – йдеться у повідомленні.

Список публікацій

Гинуть наші краяни у боротьбі за мир в Україні // Вільне слово. – 2022. – 18 серп. – С. 5.

“Інтенсивний артобстріл”: на війні загинули два воїни з Дубровиччини [Михайло Жакун з села Колки та Петро Герман з села Селець, що в Сарненському районі] // Сарненські новини  – 2022. – 11 серп. – С. 2.

Рівненщина попрощалася з Героями // Вісті Рівненщини. – 2022. – 12 серп. – С. 1,2.

«Інтенсивний артобстріл»: на війні загинули два воїни з Дубровиччини /СарниNews.City

Осиротіли троє дітей: на Рівненщині попрощалися із захисником Михайлом Жакуном // RIVNE.MEDIA

Жакун Михайло Іванович («Жак») (29.08.1978-07.08.2022)