Харчук Роман Миколайович народився 4 січня 1986 року в селі Моквин Березнівського  району Рівненської області. У 2001 році закінчив 9 класів Моквинської ЗОШ та вступив до Млинівського ветеринарного технікуму, який закінчив у 2006 році, цього ж року.
У мирному житті Роман Харчук працював ветеринарним лікарем, , а з 2007 року по 2019 рік – працював у Березнівській районній ветеринарній лікарні. Із початком військової агресії російської федерації проти України, 26 лютого 2022 року,  Роман розпочав військову службу в роті охорони першого відділу Рівненського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, а 9 травня 2022 року був направлений до військової частини Збройних Сил України міста Володимир-
Волинський, залишивши вдома трьох юних донечок і молоду дружину.З 15 липня по 23 липня 2022 року брав участь у заходах, необхідних для оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, перебуваючи в Харківській,
Донецькій областях. Служив у стрілецькому батальйоні військової частини А 1008.

Загинув 23 липня 2022 року в результаті ворожого обстрілу під час виконання бойового завдання біля населеного пункту Берестове Донецької області.
Ворог забрав у трьох дівчаток батька, у дружини чоловіка, а в батьків сина.

Поховали Героя  на  кладовищі в  рідному селі Моквин

Публікації про Харчука Р

У Березнівській міській територіальній громаді сумна звістка. 23 липня у боях з окупантами поблизу населеного пункту Берестове Донецької області загинув Роман Харчук з села Моквин, 1986 року народження. Без тата залишилося троє неповнолітніх дітей

Важко знайти слова втіхи, неможливо загоїти біль та гіркоту від втрати рідної, близької
людини, та нехай добрий, світлий спомин про покійного захисника стане сильнішим за
смерть і назавжди залишиться у пам’яті рідних, колег, друзів, бойових побратимів, усіх,
хто знав його, любив і шанував.

В ім’я нашої свободи

Залишивши вдома трьох юних донечок і молоду дружину, Роман Харчук добровільно пішов у військо. В окопах мріяв, що після перемоги над ворогом поїде з сім’єю на відпочинок. На жаль, не судилося… Під час виконання бойового завдання від ворожого обстрілу біля населеного пункту Берестове Донецької області солдат загинув.
Військовий кортеж з тілом захисника прибув на Березнівщину 27 липня. Навколішки зустрічали земляка жителі Антонівки, Кам’янки, Березного та Моквина. Церемонія поховання відбулась у той же день у рідному селі.
Біля домовини Романа оплакували рідну, близькі, знайомі. Разом з родиною вони проводили Героя в останню путь. Похоронна процесія в жалобі тягнулась від дому до Свято-Михайлівської церкви села Моквин, де відбулась заупокійна  служба за захисником. Поховали його на місцевому кладовищі.
Вороги забрали життя доброї людини, чудового сім’янина, хорошого ветеринара. Роман завжди допомагав односельчанам, міг прийти на виклик навіть серед ночі.
Окупанти забрали у дітей тата, у дружини – чоловіка, а в батьків – сина.
Ніколи не забудемо тих жертв, що принесли українці в ім’я нашої свободи.
Віримо в перемогу! Герої не вмирають!

Стахнюк Я.

У селі Моквин Березнівської громади відкрили меморіальну дошку полеглому у війні зросією Роману Харчуку

3 травня 2023 року на території Моквинського ліцею Березнівської громади відбулося відкриття та освячення меморіальної дошки захиснику України Роману Харчуку, який загинув 23 липня 2022 року виконуючи бойове завдання в районі населеного пункту Берестове Донецької області, захищаючи  територіальну цілісність України.
До присутніх зі словом звернулися Березнівський міський голова Руслан Пилипчук та представник першого відділу Рівненського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Андрій Прядун.
Почесне право відкрити меморіальну дошку воїну Харчуку Роману Миколайовичу, який загинув при виконанні обов’язку перед Батьківщиною, надано близьким родичам героя -матері Харчук Ніні Василівні та дружині Харчук Наталії Петрівні.
Освятив меморіальну дошку настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці Православної Церкви України міста Березне, військовий капелан Назарій Момотюк.
Рідні та близькі Героя, міський голова Руслан Пилипчук, небайдужі жителі села Моквин поклали квіти до меморіальної дошки та вшанували хвилиною мовчання його пам’ять.
На завершення заходу, як і на його початку, пролунав Державний Гімн України.

Список публікацій

Стахнюк Я. В ім’я нашої свободи / Я. Стахнюк // Надслучанський вісник : Березнівська районна
газета. – 2022. – N 31/4 серп./. – С. 2.
Під час виконання бойового завдання від ворожого обстрілу біля населеного пункту
Берестове Донецької області загинув Роман Харчук з села Моквин Рівненського району

На війні загинув військовослужбовець із Березнівської громади //Район Рівне

Харчук Роман Миколайович (04.01.1986-23.07.2022)