Олексій Капустян народився  в 1993 у селі Кринички Гощанського району Рівненської області.

«У 2012-му році пішов у Збройні сили, відслужив до 2013-го. Рік проміжку було часу, щоб закінчити училище, в 14-му році він пішов на війну.

Коли 24-ку вивели на ротацію, Олексій підписав контракт у 8-му батальйоні 10-ї гірсько-штурмової. Він не хотів покидати передній край.Чудовий воїн, що володів різними видами зброї, він був обережним, відповідальним, добре усвідомлював ризик і грамотно діяв на передовій.  29 листопада 2019 року , під час виконання бойового завдання загинув від кулі снайпера.

У 10-й окремій гірсько-штурмовій бригаді оперативного командування «Захід» Олексій Капустян прослужив близько місяця. З перших днів показав себе як відважний командир, лідер військового колективу.

Поховали Олексія Капустяна на кладовищі у селі Тучин.

У Олексія Капустяна, який віддав життя за свободу України, залишилася дружина і 3-річна донька…

У Гощанському районі провели в останню путь Героя України

2 грудня, відбулася церемонія прощання із загиблим військовим Олексієм Капустяном.

1 грудня, гощанці зустрічали Героя України на колінах. Відомо, що чоловік загинув 29 листопада унаслідок кульового поранення грудної клітини в ділянці серця, несумісного з життям, під час виконання бойового завдання.

Провести в останню путь Героя України та підтримати рідніх приїхали побратими, військові та односельці.

За матеріалами Рівне 1

 

 

 

 

«Село Кринички невелике. Тут живуть півтори сотні людей і всі один одного знають, – каже сільська голова. Прийшли прощатися ще й жителі сусідніх Річиці та Ючина».

«Щирий, відкритий, спілкувався з усіма. У нього було багато друзів і було багато планів. Хотів допомогти мамі розбудувати хату, зробити ванну і більшу кухню. Мама плакала, казала: сину, ти ж казав, що ти повернешся і все мені зробиш», – додає сільська голова.

Тіло військового від батьківської хати завезли у сусідній Тучин, де розташована найближча церква. Шлях у три кілометри проходить через центр сусіднього села. Перехожі стояли на колінах.

Панахиду відправили у тучинській церкві преображення Господнього.

Висловилась і пані Світлана, яка навчала Олексія англійської, коли родина 15 років тому приїхала до села.

«Пам’ятаю клас, сидів ряд, передостання парта. Сидить Альоша – завжди спокійний, врівноважений, добра дитина. Довелося побачити його зараз воїном, мужнім, сильним, загартованим. Є в нього у Facebook фотографія, де він написав такі слова «Назло всім повернуся живим». Не збулося, але в пам’яті нашій він назавжди буде живим, нескореним і мужнім», – поділилася Світлана Харламова.

Спогади
Про обставини загибелі військового повідомив журналіст Юрій Бутусов

Олексію – 26 років. Він з Рівненської області, і він був піхотинцем, справжнім робочим війни.Чудовий воїн, що володів різними видами зброї, він був обережним, відповідальним, чудово усвідомлював ризик і грамотно діяв на передовій.

Коли 24-ку вивели на ротацію, Олексій підписав контракт у 8-му батальйоні 10-ї гірсько-штурмової. Він не хотів покидати передній край. 29 листопада Олексій копав окопи на опорному пункті, коли почався обстріл. Ворожий кулеметник прицільно бив по наших позиціях.

На вогонь потрібно відповідати, адже під його прикриттям противник може піти в атаку і застати зненацька. І Капустян піднявся до нашого кулемета і відкрив вогонь у відповідь.

Він не знав, що це пастка – і російський снайпер зайняв зручну позицію. Пролунав постіл.

Олексій Капустян отримав смертельне поранення…

29 листопада Олексій копав окопи на опорному пункті, коли почався обстріл. Ворожий кулеметник прицільно бив по наших позиціях.

На вогонь потрібно відповідати, адже під його прикриттям противник може піти в атаку і застати зненацька. І Капустян піднявся до нашого кулемета і відкрив вогонь у відповідь.

Він не знав, що це пастка – і російський снайпер зайняв зручну позицію.  Пролунав постіл. Олексій Капустян отримав смертельне поранення…

“Олексію, дякую за короткий курс стрільби з СПГ. Шкода, що жодного спільного фото з тобою так і не зробив. Спочивай з миром, друже”, – пише в соцмережі побратим загиблого Андрій Шелег.

Ще цього літа Капуста воював під Мар’їнкою в лавах 24-ї механізованої бригади імені короля Данила, але, коли 24 омбр вивели на ротацію, перевівся до 8-го батальйону “десятки” – щоб залишатися на передовій.

“Життя Олексія перервала російська куля. Вони (військові 10-ї бригади) готували окопи, і в той момент московський снайпер поцілив Олексію в серце”, – розповів у ФБ воєнкор Михайло Ухман.

За словами знайомих полеглого, Капустян був справді висококваліфікованим воїном, інструктором, володів різними видами зброї.

Михайло Ухман

олексій _ один з тих бійців, які стають своїми при першій зустрічі.

_ Капуста, маєш щось поїсти?
_ Мішаня, он там м’ясо, хліб. В куточку кава чи чай, що будеш?
_ Давай все… До монастиря далеко іти, там точно щось Монашка приготовила. Але поки дійду, то впаду з голоду.
___________________________________________

_ Мішаня, маю перехоплення від ..оскалів. Вони гатитимуть по нас. Зараз дзвонитиму Чібісу, щоб прийняли міри безпеки.

_ Льоша, заспокойся. Вони кожного дня обіцяють вї..ати по нас..
_ Мішаня, ти як хочеш, а я буду на сторожі.

І Капуста втомлений від денного копання окопів, не спить вночі.. чекає російського артилерійського вогню… Ми сміємося з його обережності.

Проте в 5 годині ранку справді розпочинається артилерійська канонада… Їба..ть так по фермі, що асфальт виривається кусками.. Капуста був правий..

Список публікацій

Зустріли на колінах: привезли тіло 26-річного убитого ворожим снайпером захисника України з    Рівненщини (ФОТО) //РадіоТрек 

Куля снайпера потрапила у груди: на Рівненщині попрощалися з Героєм (ФОТО/ВІДЕО)// РадіоТрек 

Зустріли на колінах: додому привезли тіло загиблого бійця коломийської 10-ї гірсько-штурмової бригади (фото) //Голос if.ua щоденна онлайн-газета  

На Донеччині загинув боєць 10 огшбр Олексій Капустян із Рівненщини. ФОТО// Новинарня 

Потрапив у пастку снайпера: на Донбасі загинув військовий з Рівненщини //24 канал

Юрій Бутусов розповів про мужність і обставини загибелі Героя з Рівненщини //Вісті Рівненщини

Що відомо про загиблого на Донбасі військового із Рівненщини Олексія Капустяна? (+ФОТО) // Рівненські новини