Кондратюк Олексій Володимирович – навідник гранатометного відділення взводу вогневої підтримки десантно-штурмової роти 501-го окремого батальйону морської піхоти 36-ї окремої бригади морської піхоти Військово-Морських Сил Збройних Сил України, матрос.

Народився 5 липня 1995 року в селі Пісків Костопільського району Рівненської області. Через деякий час родина переїхала до міста Костопіль Рівненської області. Закінчив 9 класів загальноосвітньої школи №3 міста Костопіль, у 2012 році – Сарненський професійний аграрний ліцей та здобув професію «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, слюсар-ремонтник».

Працював слюсарем-сантехніком у багатогалузевому житлово-комунальному підприємстві міста Костопіль.

У травні 2016 року був призваний Костопільським районним військовим комісаріатом Рівненської області на військову службу за контрактом до лав Збройних Сил України. Служив у 501-му окремому батальйоні морської піхоти 36-ї окремої бригади морської піхоти Військово-Морських Сил Збройних Сил України (військова частина А1965, місто Бердянськ Запорізької області).

З літа 2016 року брав участь в антитерористичній операції на сході України.

17 березня 2017 року матрос Кондратюк загинув під час мінометного обстрілу російсько-терористичними угрупованнями спостережного посту українських військових в районі села Водяне Волноваського району Донецької області. Разом з ним загинув сержант Галайчук.

21 березня 2017 року похований на Алеї героїв антитерористичної операції Нового кладовища міста Костопіль.

У нього залишилися батьки, брат, дружина, дворічний син.

Указом Президента України №104/2017 від 10 квітня 2017 р « за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку» матрос Кондратюк Олексій Володимирович нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Публікації про Кондратюка О.
Слава тобі Героє, Олексію!

Біда великої втрати зібрала 21 березня на майдані Т.Г. Шевченка у Костополі тисячі костопільчан. В останню путь свого земляка, Героя, матроса Олексія Кондратюка, сина, батька двохрічного сина, брата, чоловіка, внука прийшли провести учнівські колективи, громадськість, керівники району та міста, працівники підприємств, організацій та установ району, побратими, військовослужбовці.

 

Смуток, жалобу за Олексієм Кондратюком, котрий загинув 17 березня під містом Маріуполем Донецької області під час виконання бойового завдання внаслідок розриву міни, відчуло навіть небо, що змивало гіркі сльози присутніх дрібним дощем. Учасники траурної церемонії вшанували пам’ять Олексія Кондратюка хвилиною мовчання.

У прощальній промові голова Костопільської райдержадміністрації Олександр Середа зазначив, що не існує слів, які б могли передати біль втрати, що прийшла в родину Кондратюків, у нашу громаду, висловив глибоке співчуття сім’ї загиблого та наголосив на подальшій підтримці родини.

Андрій Урсол, капітан І рангу, заступник командувача Військово-морських Сил України з морально-психологічного забезпечення відзначив велику ціну, заплачену Героєм за спокійне, мирне життя його земляків, усіх українців. Полковник Сергій Пасічник, заступник командувача Військово-морських Сил України з берегової оборони вручив дружині Ірині посмертну нагороду Олексія Кондратюка «За оборону Маріуполя».

– Пам’ятайте, Ваш син загинув за Українську державу, – саме такими словами звернувся до батьків воїна–Героя Роман Коваль, помічник народного депутата України Дмитра Яроша. – Дай, Боже, щоб скоріше наступив мир, просимо ми всі у такі трагічні хвилини.

– Сьогодні знову плачуть небеса,

Серця стискаються від болю,

Бо на Сході йде війна

І кожен день втрачаєм ми своїх Героїв.

О, Боже, з висоти

Поглянь і захисти,

Спаси всю Україну від жахіття,

Бо вже не сотня і не дві,

А тисячі в землі.

З небес благають- між людьми «Порозуміться!».

Ці власне віршовані рядки на майдані озвучила класний керівник Олексія, вчитель Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Катерина Аврамишина. Вона розповіла про свого колишнього учня, як про світлого душею, посміхненого юнака, у якого очі завжди випромінювали доброту.

– Він ніби поспішав жити, здобув професію, одружився, виховував маленького синочка, став на захист своєї Вітчизни, нас із вами. – Зі сльозами говорила вчителька. Багатолюдним живим коридором костопільчани провели земляка в останню путь.

Ми щиро співчуваємо рідним загиблого, схиляємо голови перед Олексієм, бо немає більшої честі, ніж віддати життя за рідну землю. Він загинув, аби всіх нас оминуло жахіття війни, аби над нами було мирне небо.

Нехай світла пам’ять про нього вічно живе у серцях рідних, друзів, побратимів, земляків, а героїчний подвиг вкарбується золотими літерами у наш літопис.

Слава Герою!

 

 

 

ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ НАШИМ БОЙОВОМ ПОБРАТИМАМ

Під час виконання бойових завдань у зоні проведення антитерористичної операції на території Донецької і Луганської областей загинули морські піхотинці – сержант ГАЛАЙЧУК Леонід Леонідович і матрос КОНДРАТЮК Олексій Володимирович. Наші бойові побратими відійшли у вічність на злеті життя, але ми назавжди запам’ятаємо їх подвиг в ім’я Батьківщини.
Українські військові моряки твердо знають, що усю цю наволоч, яка сіє смерть і розруху на нашій землі, чекає неминуча розплата.
Командування, особовий склад Військово-Морських Сил Збройних Сил України висловлюють глибокі співчуття рідним і близьким загиблих.
Вічна пам’ять героям!

Командування 
Військово-Морських Сил 
Збройних Сил України

 

Загиблого костопільчанина в АТО нагородили посмертно. Орден вручили дружині Героя

Загиблого в АТО жителя Костополя, що на Рівненщині, Олексія Кондратюка нагородили посмертно. Орден «За мужність» ІІІ ступеня вручили дружині Героя та його дворічному сину Дмитру. Цю нагороду Петро Порошенко призначив воїну ще у квітні 2017 року, а привіз її в Костопіль замісник командира 500 батальйону морської піхоти, де служив загиблий.

Замісник командира батальйону Олександр Шкут також зазначив, що побратимами ініціюється питання, щоб одному із кораблів присвоїти ім’я Олексія Кондратюка, інформує Костопільська РДА.

Нагадаємо, у травні 2016 року костопільчанина призвали на військову службу за контрактом. 21-річний матрос Олексій Кондратюк загинув 17 березня під містом Маріуполь Донецької області внаслідок розриву міни. У нього залишилися батьки, брат, дружина та дворічний син.Учасники заходу вшанували пам’ять загиблого бійця, який захищав суверенітет та територіальну цілісність України, покладанням квітів до меморіалу «Герої не вмирають».

За матеріалами сайту Костопільської районної державної адміністрації

 

 Список публікацій

1.  Перестало битися серце 21-річного Героя-земляка // ПолітІнфо

2.У зоні АТО загинув 21-річний матрос із Рівненщини // Крапка

3.У ЗСУ розповіли про загибель двох морпіхів: опубліковано фото // Апостроф

4.На Рівненщині поховають бійця, який загинув під Маріуполем  // ВолиньПост

5.Завтра на Рівненщині прощатимуться із загиблим на Сході бійцем  // Голосно

6.На Рівненщині прощаються з загиблим бійцем АТО Олексієм Кондратюком  // ZIK: сайт

7.З матросом, якого вбили під Маріуполем, прощатимуться на майдані Шевченка  // Рівнє Вечірнє

8.Морпіхи Леонід Галайчук і Олексій Кондратюк загинули від міни під Волновахою // Україна молода

9.Завтра Костопільщина прощатиметься із загиблим в АТО Олексієм Кондратюком //Новини по-рівненськи

10.Слава тобі Героє, Олексію! //Костопільська районна державна адміністрація

11.Спочивай Герою… Вічна Пам’ять та Царство Небесне! //Книга памяті загиблих в АТО

12.Дружина та син залишилися без молодого батька  // Рівне інформаційне

13. Загиблого костопільчанина в АТО нагородили посмертно. Орден вручили дружині Героя // Костопільська районна державна адміністрація : сайт