Богуславський Олексій Ігорович народився 18 липня 1980 року в місті Пенза, що в Російській Федерації.

У лавах Збройних сил України розпочав службу в 1997 році. У 1997 році закінчив Київський військовий інститут управління та зв’язку. Перебував на різних посадах.
Старший офіцер адміністративного відділу управління ОК «Захід» ЗСУ хоча й народився у Росії, але все життя провів в Україні, і вважав саме її своєю рідною землею. Захищав Батьківщину від російських окупантів у зоні АТО більше 100 днів.
Майор тривалий час виконував бойові завдання, та, будучи на сході, раптово захворів на тяжку форму пневмонії. Тривале лікування не допомогло. 16 червня 2015 року у військовому госпіталі Львова Герой помер.
У нього залишилося двоє діток і дружина.
Поховали героя 17 червня на Алеї Героїв міського кладовища «Нове».

Згідно рішення Рівненської міської ради від 17.09.2015 № 5756 Олексію Богуславському присвоєно звання «Почесний громадянин міста Рівне»

 

Публікації про Богуславського О. І.
 Алея Слави росте

У Рівному знову жалоба. Вчора на будівлях комунальних підприємств, установ та організацій міста можна було бачити державні прапори з траурними стрічками. Крім того, відповідно до розпорядження міського голови підприємствам, установам та організаціям міста було рекомендовано обмежити використання музики і проведення розважальних заходів. А все тому, що не стало ще одного військовослужбовця-земляка, учасника АТО майора Олексія Богуславського.

Йому от-от би мало виповнитися тридцять п’ять. Попрощатися з майором Богуславським приїхали з усіх частин гарнізону.
У сяючому мармуром і гранітом фойє міського будинку культури вже вкотре відправляли панахиду. Сотні людей: жінки у чорному, військові прийшли попрощатися з Олексієм Богуславським, офіцером-зв’язківцем, який понад сто днів перебував у зоні АТО. Розповідають, він багато сил віддав, щоб наші вояки, які стояли на передовій, набули статусу учасників бойових дій.
Я служив з Олексієм в одній частині, – розповідає його товариш по службі майор Віктор Шубець. – Він був військовий за покликанням, розпочав службу ліцеїстом. Закінчив службу як герой, в АТО, в оперативному командуванні «Захід». Майор тривалий час виконував бойові завдання, та, будучи на Сході, раптово захворів на тяжку форму пневмонії. Тривале лікування не допомогло. У нього залишилося двоє діток і дружина, тепер – удова…
Поховали Олексія Богуславського на кладовищі «Новому», на Алеї Слави з усіма військовими почестями. На тому ж кладовищі знайшли вічний спокій і його батьки.
Біду не описати у словах. Триває війна, з життя йдуть кращі. Він був хорошим другом і чудовою людиною. І бойові товариші пообіцяли, що не покинуть у горі його рідних.
Поховали майора Олексія Богуславського, як і всіх рівнян, загиблих в АТО, коштом міського бюджету.
Довідково. На Алеї Слави рівненського кладовища «Нове» вже вісім могил загиблих в АТО. Одного героя поховали на кладовищі в Басівкуті.

Сергій Снісаренко, газета “Сім днів”

 

14 жовтня 2015 року в центрі Рівного поруч зі Свято-Воскресенським собором та оберегом міста – колоною Богородиці – відкрили стелу пам’яті дев’ятнадцятьом Героям Рівного. Дошку пам`яті Героям АТО та Майдану облаштували на перехресті вулиць Соборної та 16 Липня. На дошці – світлини шістнадцятьох загиблих рівненських бійців АТО та трьох Героїв Небесної сотні.

 

У Рівному загиблому в АТО відкрили меморіальну дошку

4-го грудня  2018року, в обласному центрі біля головного входу в загальноосвітню школу № 5,  що на вулиці Миколи Негребецького, відбулося відкриття меморіальної дошки загиблому учаснику АТО Богуславському Олексію Ігоровичу. Чоловік навчався у цьому закладі. На відкритті були присутні не тільки родичі та вчителі загиблого, а й представники влади та священослужителі. Останні одразу й освятили меморіальну дошку.

На честь героя під час відкриття учні школи читали вірші та вшанували пам’ять про нього хвилиною мовчання. Після чого усі присутні поставили запалені лампадки та поклали квіти поруш із меморіальною дошкою.

Список публікацій

Снісаренко С. Алея Слави росте / С. Снісаренко // Сім днів. – 2015. – 18 черв. – С. 3

День жалоби : [учасника АТО Олексія Богуславського поховали в Рівному на Алеї Слави] // Вісті Рівненщини. – 2015. – 19 черв. – С. 2

Рівне попрощалося зі старшим офіцером ОК «Захід» [майором Олексієм Богуславським ] // Волинь. – 2015. – 19 черв. – С. 2

Місто [Рівне] тепер має 16 нових Почесних громадян // Сім днів. – 2015. – 24 верес. – С. 2

Герої не вмирають // Волинь : обласний народний часопис. – Рівне, 2017. – №25 /23 черв./. –  С. 6

Анотація: Про шістьох рівненських героїв “Небесної сотні” та воїнів АТО, які поховані на “Алеї слави” у Рівному на кладовищі “Нове”

Завтра у Рівному день жалоби // чаРівне

Жалоба у Рівному: в міському будинку культури прощаються з бійцем (Фото) // чаРівне

Сьогодні у Рівному прощаються із загиблим військовим  // ОGО.ua: Рівненський інформаційний портал

Без коментарів. Рівне. Прощання з майором Олексієм Богуславським  [Відео] // Теканал Ритм

У госпіталі помер військовий АТО з Рівного – у місті оголошено День жалоби // Рівне 1 : телеканал

Лосік Д. Рівне прощається з офіцером Олексієм Богуславським // ERVEUA

У Рівному прощалися з майором [Відео] // Рівне вечірнє : газета

У Рівному сьогодні День жалоби – прощатимуться із загиблим бійцем АТО // Вісті Рівненщини

Офіцера, учасника АТО з Рівного, поховали на Алеї Героїв // Міністерство оборони України : офіційний сайт

Богуславський Олексій Ігорович  // Книга пам`яті загиблих

Богуславський Олексій Ігорович // Вікіпедія : вільна енциклопедія

Богуславський Олексій Ігорович (18.07.1980 -16.06.2015)