Народився Олександр 4 квітня 1975 року в с. Велика Любаша  Костопільського району. У 1982 році пішов до Пісківської ЗОШ, яку закінчив у 1992 році.

Навчався на курсах водія категорії “С” в Рівненському ДТСААФ. Призваний до лав  ЗСУ у 1993 р. Проходив військову службу в м. Чугуїв Харківської області, водієм БТР Національної гвардії. Звільнений у запас восени 1994 року. Працював у колгоспі «40-річчя Жовтня»,  в Костопільському ДБК .

5 лютого 2015 року пішов добровольцем захищати нашу державу. Підготовку проходив на Рівненському полігоні. У травні 2015 року був ротований до зони АТО у місто Мар’їнка в складі 14-ої бригади за спеціальністю навідник САУ. Також проходив службу в м. Красногорівка у 81-му військовому опорному пункті.

29 квітня 2016 року при виконанні війського обов’язку в зоні АТО солдат Мацюк Олександр Володимирович, уроженець с. Велика Любаша Костопільського району, помер.

Публікації про  Мацюка О. В.
Костопільщина попрощалася з Олександром Мацюком

На другий день Великодня, 2 травня, в Костопіль доставили тіло військовослужбовця Збройних сил України Олександра Мацюка, який помер в зоні проведення  АТО при виконанні  службового обов’язку

Олександр Мацюк народився 4 квітня 1975 року в селі Велика Любаша. У 1982 році пішов у перший клас Пісківської ЗОШ, яку закінчив у 1992 році.

Строкову військову службу проходив у 1993-1994 роках в місті Чугуєві Харківської області водієм БТРа Національної гвардії України. Після звільнення в запас працював у колгоспі «40-річчя Жовтня», пізніше – охоронцем Костопільського домобудівного комбінату та на різних роботах.

5 лютого 2015 року Олександр Мацюк пішов добровольцем захищати суверенітет України. Після проходження військових зборів на Рівненському полігоні отримав спеціальність «навідник САУ» і в травні був направлений у складі 14-ої бригади в зону АТО. Проходив службу у містах Мар’їнка та Красногорівка.

29 квітня 2016 року в Костопільський райвійськкомат надійшло повідомлення про те, що Олександр Мацюк при виконанні службового обов’язку помер.

Прощання з Героєм відбулося на майдані Тараса Шевченка. Провести в останню путь прийшли керівники району та міста, органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організації, мобілізовані учасники бойових дій на Сході, військовослужбовці, волонтери, небайдужі мешканці нашого району.

Зі словами щирого співчуття родині загиблого виступили: голова райдержадміністрації Олександ Середа, районний військовий комісар Олександр Литвиненко, депутат районної ради Тамара Зулайкхі. Мати Героя, Лідія Миколаївна, подякувала людям за те, що прийшли провести в останню путь її сина.

Никончук О.

Вже вкотре тривога і сум у Піскові…

19 травня у Пісківській ЗОШ I-II ступенів відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки Олександру Мацюку, учаснику АТО, який помер, захищаючи цілісність кордонів нашої держави. Цей день шани Героя-земляка у селі став днем, сповненим скорботи, співчуття, переплетених з невимовною гордістю за те, що громада виховала людину-патріота високих моральних якостей.

У заході взяв участь голова РДА Олександр Середа, голова районної ради Сергій Ткачук, голова районної ради профспілки працівників освіти і науки України Лариса Головачик, головний спеціаліст відділу освіти Марія Оліферчук, сільський голова Василь Ярмольчук, депутат районної ради Василь Рубель, настоятель Свято-Покровського храму Олександр Солтис, учасники АТО, рідні та близькі Героя, педагогічний колектив та учні школи, котрі зазначили, що це вже не перша меморіальна дошка на стінах школи, але пам’ять про героїв вічно житиме у серцях людей. Вони висловили щирі співчуття рідним та близьким Олександра Мацюка. Право відкрити меморіальну дошку надали учасникам АТО, після чого вона була освячена отцем Олександром.

                                                                                        Яна Власова

                                              

 

 

Список публікацій

 

У Костопільському районі 2 і 3 травня – дні жалоби //Ціна свободи. Рівне1.tv

Померли від хвороб та поранень [отриманих у ході бойових дій на Донбасі 41-річний Олександр Мацюк з села Пісків Костопільського району та 21-річний Роман Свіржевський з села Корнин Рівненського району] // Рівне вечірнє : обласна газета. – Рівне, 2016. – № 18 /5 трав./. – С. 7

На Великдень у зоні АТО загинули два земляки [мешканець села Корнин Рівненського району 21-річний Роман Свіржевський та уродженець Костопільщини 41-річний Олександр Мацюк] // Ого : регіональна щоденна газета. – Рівне, 2016. – № 19 /5 трав./. – С. 3

Никончук О. Костопільщина попрощалася з Олександром Мацюком /О. Никончук  // Новини Костопільщини. – 2016. – №19 /7 травня/.  – С. 3

Власов Я. Вже вкотре тривога і сум у Піскові…/Я. Власов  // Новини Костопільщини. – 2016. – №22 /28 травн/.  – С. 5

На Поліссі священики УПЦ відспівали загиблого українського воїна[Фото] //Українська православна Церква : синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

В зоні АТО помер солдат з Костопільського району // Рівне вечірнє

На Поліссі священики УПЦ відспівали загиблого українського воїна [Фото] // Українська православна Церква : синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

У Костопільському районі 2 і 3 травня – дні жалоби //  Рівне 1 : телебачення

Олександр Мацюк // Костопільська ЦСПШБ

Мацюк Олександр Володимирович // Книга пам’яті загиблих

Мацюк Олександр Володимирович (4.04.1975 – 29.04.2016)