Народився Роман 1 вересня 1993 року в селі Великий Шпаків Рівненського району, Рівненської області. Зростав у багатодітній, працелюбній родині – семеро хлопців і одна дівчинка. З самого дитинства батьки прищепили любов до праці. Навчали поважати старших, не ображати менших. Ріс доброю, чуйною дитиною.   Навчався у Малошпаківській ЗОШ I-III ступенів (зараз ОЗ  «Малошпаківський ліцей»).

У 2011 році вступив у професійний ліцей №9, де здобув професію бармен-офіціант, працював у рівненському кафе «Три кума». У 2012 році призваний на строкову службу до Збройних Сил України, яку проходив в Автономній Республіці Крим, село Краснокам’янка у спецпірозділі внутрішніх військ МВС України «Тигр».

У 2013 році під час подій на Майдані отримав поранення і контузію. Лікувався в Охмадиті. Завершив строкову службу  в м. Одеса у 2013 році.

Учасник АТО. 13 -й блок – пост м. Маріуполь Донецької області.

Спортсмен, футболіст… Брав участь у будь-яких спортивних змаганнях (все було під силу) і виборював кращі місця. З дитинства захоплювався футболом. Був одним із засновників та основних гравців рідного футбольного клубу «Злагода» (М.Шпаків). У Чемпіонаті Рівненського району виступав за такі команди як «Злагода» (М.Шпаків), Зеніт (Шубків), Сатурн (Дядьковичі), Будмаркет Маяк (Колоденка), Омелянець (Омеляна). Не один рік був одним з кращих районних бомбардирів. Встигав за один день і по 2-3 матчі зіграти, ніколи не втрачав жаги до м’яча. На районному рівні  його спортивна кар’єра не обмежувалася. Роман любив «пофутболити» і за деякі обласні команди, навіть брав участь у всеукраїнських футбольних змаганнях серед команд

Полювання – було  одним захоплень Роми. Ще, він дуже любив собак і вмів їх тренувати. Дора і тепер охороняє батьківську домівку.

  Коли почалася повномасштабна війна,  Роман не вагаючись, за покликом серця вирушив на війну боронити свою неньку – Україну.

Бойовий медик піхотного взводу піхотної роти 98 піхотного батальйону, молодший сержант Боровець Роман Сергійович загинув 7 жовтня 2022 року під час артилерійського обстрілу поблизу села Нова Кам’янка Бориславського району Херсонської області.  

Похоронений герой на кладовищі села Плоска  Дядьковицької громади. Роману Боровцю – назавжди 29.

Публікації про Боровця Р.
Не знайшли ні тіла, ні документів: рідні розшукують бойового медика з Рівненщини, який потрапив під ворожий обстріл

Рідні розшукують Боровця Романа Сергійовича з Рівненщини, який зник безвісти під час ворожого артилерійського обстрілу поблизу н.п. Нова Кам’янка.

Про це журналістам ITV media group повідомила сестра рідного брата розшукуваного Анжела Боровець.

Роман Боровець має звання – молодший сержант та бойовий медик. Хлопець був військовим піхотної роти піхотного взводу 98 батальйону.

Бригада Романа йшла в наступ 7 жовтня. Через шість днів, 13 жовтня, до військовослужбовця додому прибув майор і повідомив, що хлопець зник без вісті.

“Товариші Андрія припускають, що він підірвався на міні під час наступу, але тіло героя не знайшли і не доставили рідним для поховання. 15 жовтня військова частина повідомила, що не знайдено ні тіла, ні документів Романа”, – розповіла Анжела Боровець.

За словами жінки, свідчення товаришів Андрія розходяться. Деякі вважають, що Романа вже немає в живих, а інші кажуть, що він може знаходитись в полоні і надія є.

“Сім’я героя не може знайти спокою через його зникнення і незрозумілі обставини. Хто володіє хоч якимись даними, напишіть будь ласка”, – наголосила Анжела Боровець.

Дядьковицька сільська об’єднана територіальна громада повідомила:

“1 жовтня, до рідної домівки у село Великий Шпаків, повертається наш Ромчик. Наш Герой. Завжди усміхнений, щирий, скромний, але надзвичайно добрий, який щомиті готовий допомогти, підтримати, зробити неможливе…Назавжди 29…

Просимо всіх жителів громади гідно зустріти кортеж із тілом загиблого, який буде рухатися територією громади від села Ясининичі до села Великий Шпаків з 17:40 – 18:00. Поховання Героя відбудеться у понеділок, 2 жовтня 2023 о. орієнтовно об 11 год вдома у с. В. Шпаків, потім у храмі с. М. Шпаків відбудеться чин похорону і далі на кладовище.

Після довгих місяців надій і сподівань наш РОМАН повертається на малу Батьківщину, на жаль, на щиті. Царство Небесне і вічна пам’ять Герою України!

“Завжди усміхнений, щирий, скромний, але надзвичайно добрий, який щомиті готовий допомогти, підтримати, зробити неможливе… Хороший друг, брат, побратим, спортсмен, футболіст… Виступав за багато футбольних команд Рівненського району, області, серед АТО

Висловлюємо співчуття рідним, близьким Романа, сумуємо разом з вами…

Наш Герой… Назавжди 29..–  «Група любителів футболу Рівненського району».

Олена Перчик

Низько вклонімось та ніколи не забуваймо за що віддали життя ці молоді красені. Вічна пам’ять ГЕРОЮ

Список публікацій

Через рік після загибелі на Рівненщині похоронили бойового медика, футболіста у цивільному житті Романа Боровця // Спорт на районі

Додому на щиті повертається бойовий медик Роман Боровець // Вісті Рівненщини

На Рівненщині поховають бойового медика Романа Боровця. Він загинув рік тому // Суспільне новини

Боровець Роман Сергійович (01.09.1993- 07.10.2022)