Cафонюк  Іван  Петрович     народився 14 квітня 1991 року в селі Кухітська Воля. У 2008 році закінчив Кухітсько-Вільську ЗОШ І-ІІІ ступенів. Був одружений.

         До лав Збройних Cил України вступив добровольцем у лютому 2022 року  з Чернігівської    області,  де проживав з дружиною.  Солдат,   водій  1-ого  механізованого  взводу 5-ої механізованої роти 2-ого механізованого батальйону Сафонюк Іван Петрович  під час виконання бойового завдання отримав тяжке поранення. Внаслідок травм несумісних з життям   помер 14 березня 2023 року     в Дніпропетровській лікарні.

Похований Іван Петрович 4 квітня 2023 року на  кладовищі в селі Кухітська Воля.

Публікації про Сафонюка І    .

    

У Кухітській Волі в останню путь провели 31-річного захисника-добровольця Івана Сафонюка

Загиблого воїна жителі довколишніх сіл і односельці зустрічали і проводжали 4 квітня в останню путь навколішки, – пише газета «Полісся».

Із спогадів Віри Шокрути, класного керівника:

“Пекучий біль і гіркий смуток війни торкнувся села Кухітська Воля.

      Жорстока війна обірвала життя моло­дого хлопця, захисника Сафонюка Івана Петровича, 1991 року народження.

      Внаслідок травм несумісних з життям, отриманих у бою, військовослужбовець ві­дійшов у вічність, знаходячись у Дніпропет­ровській лікарні. Лише місяць до свого 32-річчя не дочекався Іван.

     Майбутній захисник ще чотирирічним хлопчиком залишився без матері. У1997 році Іван пішов до школи, ріс дружелюбним і товариським хлопцем. Він був спокійної вдачі, надзвичайно врівноважений. Хоча доля готувала для нього неприємні сюрпризи, його серце лишалось м’яким. Іван був привітним та дуже сміливим. Коли розпочалась повномасштабна війна, чоловік працював далеко від дому, на Чернігівщині. На восьмий день вій­ськових протистоянь Іван пішов до військко­мату і став добровольцем, котрий у гарячих точках охороняв спокій цивільних та боровся з окупантами. Він був самовідданим патріотом своєї країни та не хотів чекати на захоплення столиці, а бажав обороняти її. Нехай добрий, світлий спомин про опочив­шого Захисника стане сильнішим за смерть і назавжди залишиться у пам’яті усіх краян – рідних, друзів, знайомих, односельчан і усіх, хто знав Івана.

Герої не вмирають, вони залишаються у наших серця навіки!”

Список публікацій

У лікарні від важких поранень помер воїн із Рівненщини // Рівне вечірнє

Внаслідок отриманих травм у лікарні помер 32-річний воїн з Рівненщини // Рівненські новини

За життя Героя боролися до останньої секунди: У лікарні Дніпра помер воїн з Рівненщини // Радіо Трек: новини

Cафонюк  Іван  Петрович (14.04.1991–14.03.2023)