Валерій Дяченко народився у Рівному 1970 року. Навчався у рівненській школі число 9. Вищу освіту здобував у Рівненському державному гуманітарному університеті. Саме у студентські роки Валерій познайомився з своєю дружиною Інною.

У 1988 році Валерій Феодосійович проходив службу в армії, отримав звання – сержанта. В мирному житті Валерій працював таксистом, виховував сина та тішився онучкою, якій всього три рочки.

З початку повномасштабного вторгнення Валерій Дяченко не зміг стояти осторонь подій, які відбуваються в країні. Він не чекав повістки, сам пішов до військкомату для звірки даних. А після дзвінка з військкомату приступив до виконання бойових завдань.

Герой Валерій Дяченко загинув 13 квітня в районі села Синьківка Харківської області внаслідок ворожого обстрілу під час виконання бойового завдання.

Чин похорону Героя відбувся об 11 годині 18 квітня у Свято-Покровському кафедральному соборі.

Поховали Героя на кладовищі «Нове»

Публікації про Дяченко Валерія

У Рівному провели в останню путь Героя Валерія Дяченка, життя якого обірвалося 13 квітня на Харківщині

Він неймовірно вірив у перемогу! Надихав патріотизмом інших! Він виховав чудового сина, не міг натішитися маленькою онучкою… А ще – він не міг лишитися осторонь, коли ворог окупував наші землі.

На жаль, ціна нашої свободи надто жорстока. Герой Валерій Дяченко загинув 13 квітня в районі села Синьківка Харківської області внаслідок ворожого обстрілу під час виконання бойового завдання.

Щирі співчуття рідним, друзям…

Вічна і світла пам’ять Захиснику!

Про службу він говорив мало, адже всі ми знаємо, що це військова таємниця. Постійно запитував про те, як ми тут. А про себе тільки коротко, що живий і все добре, – згадує дружина Інна. – Наші розмови були не довгими, але такими для мене цінними.

Рівненська міська рада

“Сьогодні ми схиляємо голови перед воїном Валерієм, який віддав своє життя заради з кожного з нас. Він загинув у Страстну Седмицю, зазнавши таких же тілесних страждань, як і наш Спаситель”, — говорить священник Свято-Покровського собору Петро Мартин

Список публікацій

Загинув на Харківщині: у Рівному прощались з Героєм Валерієм Дяченком (ВІДЕО) // Рівне1.

У Рівному попрощалися із військовим Валерієм Дяченком // Суспільне новини

На Харківщині загинув сержант – колишній таксист з Рівного // Рівне вечірнє

Дяченко Валерій Феодосійович (??1970-13.04.2023)