Анатолій Гриб народився поблизу Рівного у селі Ставки. Все життя минуло в обласному центрі . Освіту здобув у загальноосвітній школі , число 25.  Потому здобув професію зварювальника. Пройшов строкову службу в армії. Працював будівельником, займався ремонтом квартир. З початком вторгнення росії  в Україну пішов  добровольцем в ЗСУ . Мріяв бути снайпером та його зарахували медиком . Та скоро Анатолій всьому навчився. Разом з побратимами він вивозив поранених. Рашисти Їх розстріляли з танка.
46-річний старший бойовий медик, молодший сержант Анатолій Гриб загинув 1 вересня поблизу села Нестерянка Запорізької області.
Поховали  його на кладовищі «Нове».

Анатолій Гриб народився поблизу Рівного у селі Ставки. Вже життя минуло в обласному центрі – спершу навчався у 25 рівненській школі, а за тим навчався на зварювальника.

Рідні пригадують, що Анатолій мав насправді золоті руки, все, за що б не брався, у нього вдавалося. Працював багато і з задоволенням, присвятив себе будівництву та ремонтам. Вирішив не шукати кращої долі за кордоном, тому практично весь час працював у Рівному.

«Він був дуже добрим, щирим, позитивним, веселим. Складно знайти людину, яка б його не любила чи не поважала. А він найбільше любив доньку – Ані зараз 12 років – вони один в одному просто душі не чули. Справжній, відповідальний, гарний сім’янин,» – розповідає брат Анатолія Олександр.

Перші військові дії – антитерористична операція – обійшли Анатолія стороною, хоч він і пройшов строкову службу в армії. А от після нападу росії 24 лютого сидіти вдома не зміг.

«Він нікому не говорив до останнього, але пішов добровольцем. Кілька разів стояв під військкоматом разом з іншими, але до нього якось не доходила черга. А одного дня почув, що ті, хто йдуть добровільно можуть пройти без черги, зрозумів, що це знак. Пройшов медкомісію й чекав виклику. Але його довго не було. Якось зателефонував його приятель, і вже за кілька днів вони разом були на полігоні на навчаннях,» – пригадує Олександр.

На полігон Анатолій приїхав з чітким розумінням – він снайпер, та й тут склалося інакше.

«Йому сказали, що буде медиком. Брат ніколи не мав жодного стосунку до медицини, тому здивувався. Але його заспокоїли – навчимо. Розповідав, що й справді навчили всім основам. А так, як Анатолій був здібним до всього нового, у нього виходило, й кажуть дуже не погано,» – пригадує брат Героя.

Про саму війну Анатолій говорив мало, просив рідних нічому сліпо не вірити. Та йому було не легко. У переддень загибелі надіслав братові смс-повідомлення «Тримай за мене кулаки»…

«Ми говорили з його побратимом, з яким вони жили пліч-о-пліч. Кажуть брат вивозив поранених, зробили першу «ходку», все обійшлося, вони повернулися за іншими пораненими. Машина, яка їхала перед ними, підірвалася на міні. Вони її об’їжджали і також пошкодили авто, а далі… Їх просто розстріляли з танка,» – розповідає Олександр.

46-річний старший бойовий медик, молодший сержант Анатолій Гриб загинув 1 вересня поблизу села Нестерянка Запорізької області.

Прощання із Героєм відбудеться сьогодні, 5 вересня, о 10.00 на майдані Незалежності. Поховають його на кладовищі «Нове».

За інформацією Рівненської міської ради.

У Рівному попрощалися з бойовим медиком, який рятував поранених солдатів

Рівняни провели в останню дорогу старшого бойового медика Анатолія Гриба, який загинув на Запоріжжі.

Міський голова Рівного Олександр Третяк розповів:

“Анатолій Гриб усе життя присвятив Рівному. Саме тут навчався, працював, разом із дружиною ростили донечку. Коли ж виникла потреба, він добровольцем вирушив захищати нашу землю. І хоч ніколи не мав відношення до медицини, зумів стати хорошим медиком для побратимів. Він рятував поранених, вивозив їх у безпечні місця. Саме під час такого рейсу біля села Нестерянка Запорізької області рашисти і вбили нашого земляка”.

Гриб Анатолій (- 01.09.2022)