Гнітецький Костянтин Владиславович народився 15 лютого 1974 року у м.Рівне. Навчався в ЗОШ №8 м.Рівне. З 1991 по 1997 рік навчався у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» на факультеті електроніки. Здобув
спеціальність інженера-електрика відео-, аудіо- та кінотехніки.

З 1997 по 2005 рік – відеоінженер телекомпанії «Рівне 1».
З вересня 2005 по 2006 рік – відеоінженер Рівненської обласної організації Народної Партії. З квітня 2006 року по липень 2019 працював на інженерних посадах у Рівненській обласній держтелерадіокомпанії.


З липня 2020 року – оператор відділу технічного нагляду управління культури і туризму облдержадміністрації.
Працюючи в галузі культури, Костянтин займався диджиталізацією. Як режисер та оператор створив цілий ряд цікавих творчих робіт, присвячених
перлинам матеріальної та нематеріальної культурної спадщини, туристичним об’єктам Рівненщини.
Був донором.

Його призвали у березні, були навчання та підготовка. А вже 19 липня дружина Оксана отримала страшну звістку.
Загинув Костянтин 16 липня 2023 року поблизу населеного пункту Діброва на Луганщині під час мінометного обстрілу противника.

Прощання із Героями відбулося 22 липня, о 10.00 на майдані Незалежності. Поховали Костянтина Гнітецького на кладовищі “Нове”. .

Публікації про Гнітецького К.

Розповідає дружина Оксана:

“Ми були не просто подружжям, ми були ідеальним творчим тандемом, командою: журналіст-режисер та оператор-монтажер. У 2006 році ми з Костею створили власну студію-продакшн ОКО-pro (Оксана-Костя) і працювали чи не з усім містом. З 2010-ого ми волонтерили на Art Jazz festival, робили масу програм для Палацу дітей та молоді, філармонії, управлінь культури, лікувальних закладів міста. На початку повномасштабного вторгнення ми зробили волонтерський проект “Підвал TV”, що полюбився глядачам.

14 липня зі Львова їхала машина в Костін взвод, можна було довантажити передачу для Кості. Ми зібрали потрібне і по приїзду машини він мав зробити звіт, що все отримав. Наша остання розмова була в п’ятницю, в суботу та неділю з ним не було зв’язку. В наступні дні – теж. А 19 липня мене повідомили про те, що 16 липня його не стало. Передачу він так і не розпакував…”

Він міг би відзняти ще сотні, тисячі програм тут, на землі, але, напевно, Бог вирішив, що Йому на небі більше потрібен такий янгол… Людина з добрим серцем, прекрасний спеціаліст, професіонал своєї справи, люблячий чоловік та волонтер. Саме таким в серцях рідних та близьких назавжди залишиться герой Костянтин Гнітецький.

Корінний рівнянин, який все життя працював на благо розвитку культури рідного міста. Інженер-радіоелектронік за освітою, він стояв у витоків телебачення нашої області. Спочатку працював на MTV, яке далі перетворилося на канал Рівне 1. Далі була робота на державному телебаченні, яке нині – Суспільне. Свій у кожному колективі, з палаючими очима та натхненням, – так кажуть про нього колеги. Останнє місце роботи Костянтина – управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації.

Дружина каже, що не мала уявлення, як Костя буде служити у війську, але коли прийшла повістка, він не ховався, хоча мав право на бронь, а сказав: а хто ж , як не я? І пішов виконувати свій обов’язок – захищати країну.

Людмила Марчук Прийміть, Оксаночко, мої співчуття. Сумую разом із вами. Знаю, як це втратити раптово рідного чоловіка. Обіймаю. Тяжко. Але таку зараз ціну платимо за право бути і жити на рідній землі.

Петро Гук Прийми співчуття.Тримайся з усіх сил…знаю як тяжко ,сам у свою годину переживши …та будь сильною інакше…а Костіку, вічна Пам’ять ,прекрасний був у багатьох іпостасях!

Олена Дудкакріпитися, скільки ж тепер вдовиць, сиріт, одиноких матерів оплакують своїх чоловіків, батьків, синів. Він поклав свою життя за всіх нас.

Oksana Solovey Щирі співчуття, Оксаночко,,, біль та ненависть клекоче,,, Вічна Пам’ять Герою!!!!

Пам’яті медійника та військового Костянтина Гнітецького

Костянтин Гнітецький мешкав у Рівному, працював відеографом на телеканалі “Суспільне”, а з 2020 року – в Управлінні культури та туризму Рівненської ОДА, де опікувався діджиталізацією.

На сторінці у фейсбук дружина Оксана Фусик написала: “Згасло моє Сонце…я раптом опинилася в якомусь суцільному мороці. мабуть – вже назавждивдова…пробач, рідненький, що не закрила, не вберегла, не вимолила…тільки сподіваюся, що це було миттєво…Ти загинув Героємя не знаю, як жити далі, я просто не вмію жити без Тебе!будьте прокляті, вбивці!немає вам прощенняі не буде ніколиостаннє фото з тим самим екофлоу, на який був збіростаннє спільне фотопосилка, яку він так і не розпакуваві останні квіточки для його коханої Квіточки.

Друзі і колеги згадують Костянтина як «професіонала з великої літери, талановиту  дисципліновану та надзвичайно працьовиту» людину. Оксана Савчук 20 липня

Вітер виє, душа стискається від болю, а сльоза хоче змити прочитане зранку від Оксана Фусик.. Страшна чорна звістка прилетіла й до нашої РТБівської родини.. На війні загинув монтажер-оператор, професіонал з великої літери, дуже талановий, дисциплінований та надзвичайно працьовитий… наш Костянтин Гнітецький… І хоча давно немає телеканалу РТБ та спільна творча праця упродовж десятків років зріднила нас на завжди.

По натурі Костя був не говірким, але коли вже казав, то слова були виважені та влучні, а гумор дотепний. Монтаж з Костею – одне задоволення. Він дуже швидко вловлював зміст поставленої задачі і відповідально та професійно її виконував. Монтував з душею та зі знанням справи. Музична програма, фільм, чергове “перехрестя” чи хвилинний сюжет – завжди виконувалися сумлінно. Кажуть, що сутність людини найкраще проявляється у нестандартних ситуаціях, у телевізійників таких може бути чимало, але тільки з професіоналом всі огріхи можна виправити. Костя був саме таким.. Чуйним та людяним він залишиться у пам’яті тих, хто з ним працював.

Клята війна калічить долі та забирає найкращих… Костя, дякую Тобі за те, що Ти був і тепер назавжди залишишся нашим Героєм… Хай Твоя душа знайде спокій у Царстві небеснім, там, де праведні спочивають…

Оксаночко, прийми мої співчуття… будь ласка, тримайсь за життя…

Як розповів “Суспільному” колега Олексій Бухало, він був знайомий із чоловіком багато років: “Разом робили програму “Так було”. Він цікавився історією, краєзнавством. Було приємно і легко з ним працювати. Костя був не лише монтажером, а й професійним режисером. Завжди пропонував свої думки, тобто це було певною мірою співавторство. Він створював свої власні архіви, збирав відео”.

“Мені дуже пощастило у житті, адже свого часу я працювала з Костянтином. Він монтував мої сюжети. Це надзвичайно світла, талановита людина. Пам’ятаю класний спогад про нього. Його маленька кімнатка, де він монтував, і торба зернят для своїх пацанів — голубів. Вони завжди прилітали до нього. І перед кожним монтажем він неквапливо їх годував. Чому відбувається саме так, що Бог забирає найкращих”, — сказала колега Ольга Підгородецька.

«Не втік і не сховався від війни»: на фронті загинув медійник Костянтин Гнітецький

Спогади

Олексій Бухало написав про режисера, з яким працював над історичними стрічками:

«Ми стільки змонтували програм „Так було“, фільмів. Ти любив історію. Як режисер, завжди знаходив цікаві рішення у будь-якій ситуації, мав власний архів, підбирав доречні мелодії. А ще, твої голуби, яких підгодовував на підвіконні. Неймовірно шкода. Оператор, режисер, монтажер та й просто цікавий співрозмовник. Завжди мав власну точку зору».

Алекс Харват написав про колегу дуже відверті слова:

««Не втік і не сховався від війни»: на фронті загинув медійник Костянтин Гнітецький

Олена Рибінська написала, що не є близькою людиною з кола Костянтина, але він навчив її дуже важливим професійним речам.

«Він був першим, хто на Рівненському обласному телебаченні монтував на комп’ютері. Premiere. Він мій учитель. Я сиділа поруч, слідкувала за рухами, що він робить, записувала у блокнот, що це означає. І я навчилася одна з перших, отак сидячи і черпаючи інформацію. І він завжди спокійно відповідав на запитання. Завжди.»

Світлана Сабанюк, з якою Костянтин змонтував чимало програм «Перехрестя правди» розповіла, що він дуже любив свою роботу.

«Пробач, Костя, що тебе відірвали від улюбленої справи. Проклята війна це зовсім не те, що ти мав би робити. І дякуємо за цей мирний ранок, який ти нам допоміг побачити, за твій героїзм і за те, що був нами… Царство небесне…»

Сергій Татаренко пригадав: “Упродовж більш як десятиліття ми з ним щоп’ятниці монтували програму “Телеспорт”. Паралельно він монтував і інші телепроєкти як на РОДТРК, так і пізніше на “Суспільне Рівне”, де він працював до 2019 року. Це десятки проєктів. Мені він запам’ятався як дуже відповідальний професіонал. Іноді, як мені здавалося, аж занадто. Наприклад, уже вичитані редактором титри він не лінувався сідати й перевіряти зі словником. У нього дрібниць не було. Він був талановитим інженером. Вже працюючи на себе, сам склав телевізійний кран. Але найголовніше – він був порядною людиною”.

За загиблого на війні відеооператора з Рівного Костянтина Гнітецького побратими відправляють послання окупантам

Побратими загиблого відеографа з Рівного відправили “подарунок” окупантам.

Побратими загиблого відеографа з Рівного Костянтина Гнітецького відправили окупантам “подарунок”. Про це у Фейсбук написав журналіст та військовий Павло Шамшин. 

– Там, де ти загинув, друже, за тебе у лісах Кремінної під*р*м сьогодні прилетить подарунок! – написав він. 

Список публікацій

«Не втік і не сховався від війни»: на фронті загинув медійник Костянтин Гнітецький // Вечірній Київ

На Луганщині загинув відомий рівненський відеооператор та фотомитець Костянтин Гнітецький (ФОТО) // Радіо Трек: новини

На фронті загинув військовий, ексвідеограф “Суспільне Рівне” Костянтин Гнітецький // Інститут масової інформації

Рідні, колеги та друзі згадують, яким був загиблий на війні Костянтин Гнітецький // ЧаРівне

У Рівному попрощались із військовими Костянтином Гнітецьким та Валентином Гмираком // Суспільне новини

У Рівному попрощалися із загиблим воїном. // Львівська Архідієцезія Римсько-Католицбкої церкви

Гнітецький Костянтин Владиславович (15.02.1974-16.07.2023)