Народився Анатолій Кузло 15 березня 1984 року в селі Сварицевичі (тодішнього) Дубровицького району. Шкільні роки майбутнього захисника промайнули у місцевої школи. Проживав з батьками, та після закінчення загальноосвітнього закладу, Анатолій в 2001 році пішов служити в армію. На строковій службі находився у м. Золочів Львівської області. Після армії їздив на заробітки та працював на будівельних роботах. Впродовж всього життя, він проявляв свої хороші якості, завжди сміливий, веселий, відкритий, уважний, завжди життєрадісний.
Невдовзі після строкової служби в армії, одружився. Його дружина, Наталія, родом із с. Серники (тодішнього) Зарічненського району. Після одруження проживали з Наталією в її нідному селі Серники. Згодом в них з дружиною з`явилися двоє синів. Був активним у громадській діяльності. Ніколи не відмовляв у допомозі знайомим, родичам, та друзям. Хороший чоловік та люблячий батько.
На початку повномаштабного вторгнення росії в Україну (26 лютого 2022 року) був мобілізований до лав ЗСУ Мав звання старшого солдата 3 протитанкового відділення протитанкового взводу 1 механізованого батальйону військової частини А1302. Від побратимів отримав позивний “Maestro”, бо дуже гарно співав, не дивлячись на різні життєві обставини.
Загинув Герой 31 жовтня 2023 року під час виконання бойового завдання поблизу Кліщіївки Донецької області. Мали честь попрощатись із Захисником в середу 8 листопада 2023 року.

Похований в селі Серники. На Алеї Слави, в його рідному селі Сварицевичі , яку відкрили в 2023 році, є і його світлина, як пам’ять про односельця.


Публікації про Кузло А.

Із спогадів друга і кума Полюховича Геннадія
«Він був доброю, щирою людиною, турботливим та люблячим батьком, завжди дбав про свою сім’ю. Сміливий, веселий, відкритий, уважний, життєрадісний … Він мав багато друзів і завжди був душею компанії.
Готовий прийти на допомогу та вирішити будь-які питання. Відповідальний, завжди підтримував і допомагав. Йому все вдавалось. Мав дуже багато планів, проте всі бажання і плани перекреслила війна, яка забрала його життя.»

Розповідає Крупко Галина Василівна – класна керівничка Анатолія…
«Про таких людей тяжко говорити в минулому час, тому що він залишив незабутній слід у душі кожного, хто його знав. Добрий, обдарований багатьма талантами, надійний друг, турботливий сім’янин, уважний і небайдужий до чужих проблем, веселий і товариський, душа колективу – таким я пам’ятаю свого учня.Нікого не залишала байдужим його чудова гра на баяні, яка полонила наші серця. Маестро по життю, маестро наших сердець …»

У Серниках провели в останню дорогу загиблого воїна Кузла Анатолія. На в’їзді у село кортеж зустріли живим коридором, схилившись на коліна. Віддати шану полеглому захиснику прийшли рідні, друзі, військові побратими та сотні селян із Серник та зі Сварицевич, звідки родом був Анатолій. З подвір’я дому військовослужбовця Кузла Анатолія траурна процесія вирушила до храму, потім на місцеве кладовище, де захисника поховали з усіма військовими почестями.

За матеріалами газети “Полісся”

Список публікацій

На Донеччині загинув старший солдат родом із …Сарненського району // СарниNews.City

На Донеччині загинув оператор протитанкового взводу з Рівненщини // Рівне вечірнє

Поблизу Кліщіївки загинув оператор протитанкового взводу з Рівненщини // Rivne Media

У Вараському районі попрощаються з воїном // Район Вараш

Кузло Анатолій Петрович (15.03.1984 –31.10. 2023)