Володимир Лемещук народився 10 травня 1998 року в селі Гайки-Ситенські Крупецької громади Дубенського району. Навчався в Ситенській ЗОШ. Закінчивши школу з золотою відзнакою, вирішив пов’язати свій життєвий шлях з військовою справою.

У 2015 році вступив на навчання до Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. В 2019 році закінчив академію, здобувши військову освіту, проходив службу в Збройних силах України.

Загинув командир роти капітан Володимир Володимирович Лемещук 20 квітня 2022 року в одному з боїв під Попасною на Луганщині.

Поховали Героя на місцевому кладовищі у селі Ситне.

У полеглого захисника залишились дружина, троє дітей, батьки.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, відповідно до Указу Президента України №390/2022 капітана Лемещука Володимира Володимировича нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

Публікації про Лемещука В. В.
Вони загинули за Україну : загинув як Герой, захищаючи Батьківщину Лемещук Володимир Володимирович

Народився Володимир Лемещук 10 травня 1998 року в звичайній сільській родині Володимира та Валентини Лемещуків на Ситненщині. Був першою дитиною.

Успішно навчаючись в Ситненській ЗОШ, Володимир завжди був старанним помічником батькам у домашньому господарстві. Відмічаючи дисциплінованість та якусь внутрішню зібраність хлопця, отець Михайло Кравець (він же хрещений батько Володимира) вже з ранніх літ залучав його в помічники священникам під час Богослужінь. Здавалося, Володимиру стелилася пряма життєва дорога до духовної семінарії і подальша праця на Христовій ниві.

Але, ще навчаючись в школі у старших класах, Володимира по-дорослому почали цікавити бурхливі події політичного життя того часу в країні.

Тому, закінчивши школу із золотою відзнакою, будучи десь там в глибинах своєї юнацької душі, щирим патріотом своєї держави, він приймає рішення пов’язати подальший життєвий шлях із військовим служінням Батьківщині.

Просто твердо розраховував, що мир і спокій своєї родини, своїх співвітчизників треба комусь охороняти, як і комусь виорювати і засівати ниву, ростити дітей.

Весь період навчання Володимира з 2015 до 2019 роки у Львівській Національній академії сухопутних військ імені П. Сагайдачного припав на активну фазу ведення бойових дій на сході України, що зумовило його повну самовіддачу у опануванні бойовими науками у академії.

Після успішного її закінчення молодий, перспективний офіцер Володимир Лемещук для подальшого проходження військової служби в ЗСУ направляється командиром взводу в 24 ОМБР. І в цьому ж році, у ході чергової ротації збройних підрозділів, він здобуває свій перший бойовий гарт у бойових діях на східних кордонах України.

Бійці роти з довірою прийняли керівництво такого, не по роках мудрого у військовій справі командира. Володимир Лемещук, як ніхто, турбувався солдатським життям підрозділу, збереженням здоров’я особового складу, одночасно обстоюючи справедливість, чесність і бойовий порядок. Все це служило основою його авторитету у підлеглих і визнання професійності у командування.

Але війна завжди все розкладає по лише їй відомих правилах, абсолютно не рахуючись із планами людей. І 20 квітня 2022 року, в ході проведення чергової бойової операції по звільненню рідних земель в районі міста Попасної капітана В. Лемещука було смертельно поранено осколком артилерійського снаряду. Бійці роти, забувши про власну смертельну небезпеку, старались зробити все можливе, аби врятувати командира.

… Але серце героя зробивши один-другий слабкий поштовх у грудях, зупинилося назавжди. Зупинилося за два тижні до його 24-річчя…

А відтак, в рідному селі залишилися осиротілими батьки, овдовіла дружина, осиротіли троє діток, наймолодшій із яких ще й трьох місяців не виповнилось.

Командир роти капітан Володимир Лемещук загинув у бою під Попасною. ФОТО

В одному з боїв під Попасною загинув командир роти капітан 24 ОМБр міста Яворів Володимир Володимирович Лемещук. Мужній офіцер встиг евакуювати з поля бою поранених бійців, однак сам зазнав смертельного поранення.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє у фейсбуці Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Як зазначається, продовж двох місяців опорні пункти взводів та рот мужньо протистояли агресору в районі Попасної. Незважаючи на нещадні обстріли та бомбардування, українські оборонці щоразу завдавали потужних ударів у відповідь, а ворог щоденно зазнавав нищівних втрат, як у живій силі, так і в бойовій техніці та озброєнні.

“На жаль, в одному із боїв під Попасною загинув командир роти капітан Володимир Лемещук. Мужній офіцер встиг евакуювати з поля бою поранених бійців, однак сам зазнав смертельного поранення”, – сказано в повідомленні.

Випускника Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного скерували у 24 ОМБр імені короля Данила на посаду командира взводу 2019 року. Відтоді офіцер неодноразово відряджався у зону проведення операції Об’єднаних сил, разом з підлеглими виконував відповідальні бойові завдання, за що неодноразово заохочувався командуванням бригади. Нещодавно було ухвалено рішення про призначення капітана на посаду заступника командира батальйону.

“Військовослужбовці із вдячністю говорять про свого ротного. Особливо відзначають його фаховість та врівноваженість під час ведення бою. Стверджують, що його впевненість передавалась і їм, а відтак кожен з них знав свій маневр у тій чи іншій ситуації на полі бою. А чотирьом бійцям Володимир Лемещук врятував життя: він на своїх плечах виніс їх у безпечне місце під шаленим ворожим артобстрілом. Спочивай з миром, Воїне…” – сказано в повідомленні.

Як повідомила виданню Varta1 дружина загиблого, воїн загинув 20 квітня. У нього залишилася дружина і 2-місячна донька.

“Загинув наш відважний воїн Володя Лемещук захищаючи Україну!!! Сиротою залишилася малесенька донечка, яка тільки народилася!!!! З горем залишилася дружина і батьки, рідні!!!! Спочивай з миром Герой!!!! Ти назавжди в наших серцях”, — повідомила дружина.

Згідно розпорядження Крупецького сільського голови, з метою вшанування пам’яті загиблого військовослужбовця під час війни Росії проти України, жителя села Гайки-Ситенські Лемещука Володимира Володимировича, що загинув, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, на території Крупецької сільської територіальної громади 27 квітня 2022 року оголошено Днем жалоби.

Список публікацій

Вічна слава нашим героям! // Вісті Рівненщини. – 2022. – 6 трав. – С. 2

Вони загинули за Україну : загинув як Герой, захищаючи Батьківщину Лемещук Володимир Володимирович // Сурми Радзивілів. – 2022. – 6 трав. – С. 4.

Героїв із Дубенщини посмертно відзначили високими державними нагородами // Дзеркало плюс : (Дубно). – 2022. – 21 лип. – С. 6 ; Сурми Радзивилів. – 2022. – 22 лип. – С. 4.

Гинуть наші краяни у боротьбі за мир в Україні [Текст] // Вільне слово. – 2022. – 5 трав. – С. 5.

 Зеленський нагородив 24-річного командира роти з Рівненщини [Володимира Лемещука] орденом Богдана Хмельницького [посмертно] // Вільне слово. – 2022. – 16 черв. – С. 5.

Героїв із Дубенщини посмертно відзначили високими державними нагородами // Горинь.info

На Дубенщині попрощалися із загиблими військовослужбовцями // Район.Дубно

Героїв із Дубенщини посмертно відзначили орденами // Рівне вечірнє

Лемещук Володимир Володимирович (10.05.1998-20.04.2022)