Народився Юрій Лєдяєв у Рівному, навчався у найпершому у місті Колегіумі, а за тим закінчив із відзнакою Рівненський державний гуманітарний університет за спеціальністю «Практична психологія та історія».

Проте своє справжнє покликання знайшов у будівництві. Працював виключно в Україні, як справжній патріот, робив усе, аби саме наша держава процвітала. А ще був люблячим сином і братом, справжнім господарем, безмежно піклувався про сім’ю, ніколи не відмовляв у допомозі сусідам, був справжнім другом. Неймовірно любив тварин — взяв собаку із притулку, аби подарувати їй шанс на нове життя.

Юрій не служив в армії, але це не стримало його — у перші дні повномасштабного вторгнення записався добровольцем у військкоматі.

“Якщо не ми, то наші діти вимушені будуть воювати. А я того не хочу. Буду робити усе, щоб наші діти не відчували війни, мали спокійне життя. Хочу принести мир в Україну,” – говорив Герой.

Проте тоді його час не прийшов. Лише згодом отримав повістку — тоді не вагався ні хвилини.

Веселий, компанійський добросердний Юрій впевнено почував себе у війську. Адже будь-яка справа, за яку брався, просто горіла в його руках. Та й заради правди, справедливості був готовий стояти до останнього, саме так проявлявся його бойовий дух.

Про війну та усі жахи, які довелося побачити, рідним Юрій не розповідав. Все більше про побут, кумедні історії та своїх побратимів, якими неймовірно пишався. А також розпитував про життя сім’ї та синів — 18 та 14 років.

Та, на жаль, 7 червня 2023 року в районі населеного пункту Північне Донецької області 40-річний солдат Юрій Лєдяєв у бою під час штурмових дій проти збройних сил противника отримав поранення несумісні з життям…

Прощання із Героєм відбулося 13 червня, о 10.00 на майдані Незалежності у Рівному. Поховали Юрія Лєдяєва на Алеї Слави на кладовищі у с. Тинному.

Публікації про .Лєдяєва Ю.

Сумну звістку повідомив у своєму Telegram міський голова Рівного Олександр Третяк. Трагедія трапилася 7 червня, а вже 13-го бійця поховали на Алеї Слави на кладовищі в селищі Тинному.

Неймовірний біль огортає серце, коли війна забирає відданих синів своєї громади та держави. Саме таким був Юрій Лєдяєв, якого вже завтра проведемо в останню путь. Без батька залишаться сини, без чоловіка кохана дружина, без вірного та щирого друга рідні та знайомі… Місто у жалобі проводжатиме справжнього і відданого Героя…

“Для товаришів по службі він був зразком, другом, надійним побратимом і щирим порадником. Герої йдуть. Але історії про них – великі і маленькі, про подвиги, про любов або про віру, про мрії або про звичайні мирні дні повинні жити. Повинні залишитися. Пам’ятайте і шануйте їх!” – закликав мер міста.

У Рівному попрощались із 40-річним бійцем Юрієм Лєдяєвим

Колега загиблого Володимир Ганжа розповіла:

“Ми працювали разом. Був хорошим, впевненим, все знав, виконував свою роботу на всі 100%, викладався, хороший побратим, друг. Як кажуть, найкращі гинуть. У нього двоє синів — один в інститут вступив, другий — у школу ще ходить”

Список публікацій

Без батька залишилися сини: у Рівному попрощалися з командиром, який загинув у боях на Донеччині. Фото // Obozrevatel

У Рівному попрощались з 40-річним захисником Юрієм Лєдяєвим // Rivne media

Рівне провело в останню путь полеглого воїна Юрія Лєдяєва // Горинь

Лєдяєв Юрій Сергійович (02.08.1982-07.06.2023)