Масяк Богдан Миронович народився 18 липня 1979 року в селі Велика Купля Березнівського району Рівненської області. У 1986 році пішов до першого класу Замостищенської ЗОШ. У 1995 році закінчив 9 класів. За направленням центру зайнятості Богдан здобув професію штукатура-плиточника. Працював будівельником. Їздив на заробітки. Неодружений У травні місяці 2021 року Богдан Масяк відзначений грамотою Березнівського благочиння ПЦУ за заслуги і сумлінну працю перед церквою і громадою.

26 квітня 2022 року був мобілізований на військову службу. Проходив навчання на Рівненському військовому полігоні, потім в міжнародному центрі миротворчості та безпеки «Яворівський військовий полігон». Після навчання був відправлений у зону бойових дій.
Командир відділення взводу протитанкових керованих ракет, старший солдат загинув 09 вересня 2022 року під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту Тернові Поди Миколаївської області. Після тривалих пошуків загиблого у травні 2023 року з військової частини повідомили мамі, що було знайдено тіло Героя. До цього часу Богдан вважався зниклим безвісти. Військове поховання відбулося – 15 травня 2023 року. 
Заупокійна служба за загиблим захисником відбулася у Церкві Святого Дмитра Солунського села Велике Поле.

Публікації про Масяка Б

15 травня, Березнівська міська територіальна громада у скорботі зустріла захисника України.

Військове поховання відбулося в цей же день – 15 травня. Прощання з покійним відбулося у батьківському будинку в селі Велика Купля. Заупокійну службу за загиблим захисником провели у церкві Святого Дмитра Солунського села Велике Поле.

Поховали Героя з військовими почестями на місцевому кладовищі в урочищі «Кадубище».

Військові вручили мамі загиблого Державний Прапор України. На честь славного воїна пролунали залпи військового салюту.

15 травня 2023 року у  Березнівській громаді  оголошено днем жалоби.

За матеріалами Березнівської міської ради


Жертовно поліг за Вітчизну


На початку вересня минулого року під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту Тернові Поди, що в Миколаївській області, героїчно загинув старший солдат, командир відділення взводу протитанкових керованих ракет Богдан Миронович МАСЯК з Великої Куплі. Але до цих пір, на жаль, більш нічого не було відомо про нього. Тож батьки, всі рідні та близькі полеглого вісім місяців жили в сумі і тривозі, в очікуванні хоча б якихось звісток про Богдана.
А минулого понеділка, після тривалих пошуків, врешті доставили на малу батьківщину труну з прахом нашого звитяжця-земляка. У цей же день відбулося його поховання. До оселі покійного прийшли-приїхали жителі Великої Куплі, сусідніх Великого Поля, Данчимоста та Мирного Костопільської територіальної громади.
Вшанувати його пам’ять прибули міський голова Березного Руслан Пилипчук, місцева сільська староста Світлана Парфенюк, інші посадовці, військовослужбовці Березнівського територіального центру комплектування на чолі з в. о. начальника центру майором А. П. Пилипакою та члени добровільного формування Березнівської територіальної громади №1 зі своїм керівником Юрієм Гов’ядовським, які несли почесну варту, супроводжували траурний кортеж до Великого Поля і на кладовище..
У цей день невтішно сумували не тільки рідні та близькі воїна, але й жителі Великої Куплі, адже вони знали покійного Богдана Мироновича як добропорядну і працьовиту людину, щирого і надійного товариша, майстра на всі руки, який своїми стараннями створював благополуччя родини і охоче допомагав односельчанам у різних будівельних справах. Так сталося, що у своїх сорок чотири роки він не створив сім’ї, тож щоденно дбав про батьків, як міг, підтримував сестру і брата племінників. Відповідальним, терплячим і мужнім був командир відділення Богдан Масяк на фронті під час запеклих боїв з російськими окупантами. Там він і поліг у смертельній сутичці.
О тринадцятій годині священники ПЦУ здійснили траурну відправу в оселі воїна – захисника біля труни з його останками. Потім похоронна процесія попрямувала до Великого Поля. Коли вона рушала з подвір’я, то, здалося, що навіть у шумовинні весняного вітру притихли яблуні та вишні, високий розлогий клен і застиг не клекотів лелека у гнізді, яке він звив у батьківському саду героя.
В маєві прапорів і сумному розмаїтті траурних квітів, в оточенні почесної військової варти рухалися катафалк з тілом відважного солдата та весь траурний кортеж до Великопільського храму Святого Дмитра Солунського ПІДУ. Там відбулася заупокійна служба за загиблим захисником України.
Поховали звитяжця Богдана Мироновича Масяка з усіма воїнськими почестями на кладовищі в урочищі Кадобище. Земляки, місцева влада та військові достойно провели в останню земну дорогу нашого героя-земляка. Віримо, що слава про нього, його жертовний подвиг в ім’я визволення рідної землі від російських загарбників завжди житиме в наших серцях і в серцях вдячних майбутніх поколінь.


Павло РАЧОК

.

Березнівська міська рада. 7 сентябрь в 14:37  · на території Великопільської філії опорного закладу Кам’янський ліцей Березнівської міської ради, відбулося урочисте відкриття та освячення меморіальних дошок двом захисникам, які були учнями цього ж навчального закладу і віддали своє життя у війні з московським агресором за свободу, незалежність та територіальну цілісність України – Мальцю Петру Юрійовичу та Масяку Богдану Мироновичу.

На заході були присутні рідні, друзі загиблих, представники міської ради та першого відділу Рівненського територіального центру, педагоги, учнівська молодь, односельці. Почесне право відкрити пам’ятні знаки воїнам, які загинули при виконанні обов’язку перед Батьківщиною було надано рідним загиблих воїнів.

Освятив меморіальні дошки воїнам що загинули під час виконання бойових завдань, захищаючи територіальну цілісність та суверенність України настоятель храму Святого Дмитрія Солунського Православної Церкви України села Велике Поле отець Володимир.

Всі присутні на заході вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіальних дошок.

Список публікацій

Рачок П. Жертовно поліг за Вітчизну / П. Рачок // Надслучанський вісник.- 2023-№ 20 / 18 трав. – С.2.

Яковчук Ю. У селі Велике Поле відкрили меморіальні дошки загиблим захисникам / Ю.Яковчук // Надслучанський вісник : Березнівська районна газета. – 2023. – N 37 /14 верес./. – С. 3.

Після восьми місяців пошуку рідні зможуть поховати загиблого командира з Березнівщини // Вісті Рівненщини

На Березнівщині попрощалися із воїном Богданом Масяком // Район Рівне

Додому на щиті повернувся захисник з села Велика Купля // Березнівська міська рада

Масяк Богдан Миронович (18.07.1979-09.09.2022)