Захисник народився 03 лютого 1968 року і постійно проживав у місті Березне. Навчався Ігор у Березнівській середній школі № 2, після закінчення якої у 1985 році, продовжив навчання у Острозькому професійно-технічному училищі № 13. У період навчання в училищі з 1986 по 1988 рік проходив строкову військову службу у десантних військах. Здобувши у 1989 році в профтехучилищі спеціальність слюсара- наладчика з ремонту побутової техніки працював електромонтером у рідному місті Березне. З 1992 по 2006 рік працював слюсарем, майстром контрольно- вимірювальних приладів та автоматики, а також інженером з метрології Березнівського фарфорового заводу.
У мирний час Ігор був надзвичайно добрим, щирим, комунікабельним, веселим чоловіком, котрий завжди готовий був прийти всім на допомогу. Знаходив спільну мову як з дитиною, так і з дорослим. Любив жартувати та знав безліч жартів, вмів та любив смачно готувати. Обожнював «тихе полювання» та понад усе любив свою доньку та двоє внучок.
20 грудня 2022 року Ігоря призвали на військову службу. Боєць служив сержантом, командиром розвідувального відділення розвідувального взводу на Запорізькому та Донецькому напрямках.

Внаслідок ворожої обстрілу на Донеччині наш Захисник вважався зниклим безвісти з 05 вересня 2023 року. Дорога Ігоря Івановича до рідної домівки виявилася довгою. Після тривалих пошуків тіла Герой все таки повернувся додому назавжди . Поховали Ігоря Івановича на місцевому кладовищі в урочищі «Лукавець» на Алеї Слави поруч із земляками, які віддали своє життя за майбутнє незалежної України.

Публікації про Мазепу І.

У Березному віддали останню шану загиблому військовому Ігорю Мазепі

Поховали Ігоря Івановича на місцевому кладовищі в урочищі «Лукавець» на Алеї Слави поруч із земляками, які віддали своє життя за майбутнє незалежної України. Військові вручили рідним загиблого Державний Прапор України. На честь славного воїна пролунали залпи військового салюту.

У глибокій скорботі низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю українського воїна Мазепи Ігоря Івановича.

У загиблого Героя залишилися дочка Світлана Ігорівна, сестра Тамара Іванівна, внучки Єва та Аня, – повідомляє Березнівська міська рада

За матеріалами Березнівської міської ради

Довга дорога додому

Сусіди, друзі, колеги знали Ігоря МАЗЕПУ як щиру, веселу, комунікабельну людину, готову прийти на допомогу кожному. Любив жартувати, вмів знайти спільну мову і з дорослими, і з дітьми, обожнював внучок, любив доньку, був турботливим братом для двох сестер, мав рідкісне для чоловіків захоплення — любив і вмів готувати, був неперевершеним грибником. Тож у рідному місті Ігор народився, ріс, вчився, працював, здобувши спеціальність слюсаря-наладчика з ремонту побутової техніки в Острозькому ПТУ №3. В Березному його любили і поважали.
Строкову військову службу Ігор проходив у десантних військах і теж зарекомендував себе бійцем високого класу. Що неабияк стало йому в пригоді під
час служби в ЗСУ, в ряди яких І. Мазепа був призваний 20 грудня 2022 року. Виконував обов’язки сержанта, командира розвідувального відділення
розвідувального взводу на Запорізькому та Донецькому напрямках. 5 вересня 2023 року після сильного ворожого обстрілу зв’язок з нашим земляком обірвався, пошуки тіла виявилися дуже тривалими, а дорога додому довгою. Наприкінці лютого, в другу річницю повномасштабного путінського нападу на Україну, Ігор таки назавжди повернувся в рідне місто, на жаль, “на щиті”. Церемонія прощання з героєм-земляком відбулася минулої неділі.

Для останнього “прости” на родинне подвір’я прийшли рідні, представники міської ради, побратими, друзі, колишні співробітники, однокласники, сусіди, просто знайомі.
Проводжали звитяжця з усіма військовими почестями. По обидва боки вулиці Корецької, якою рухалася похоронна процесія, стояли навколішки у
невимовній жалобі березнівчани. Вкриту жовто-блакитним полотнищем домовину супроводжували колона прапороносців, почесна варта, духовий
оркестр, духовенство.
Заупокійна служба відбулася у Свято-Миколаївськсму храмі УПЦ. Вона завершилась зворушливим словом про звитяжця, що його виголосив настоятель
храму отець Сергій Забейда. Далі похоронний кортеж вирушив до кладовища в урочищі Лукавець. І знову край дороги навколішки стояли люди, які виходили з автомобілів, маршруток, щоб віддати шану полеглому воїну.

Поховали Ігоря на алеї Слави поруч із земляками, які віддали своє життя за наше майбутнє. Військові вручили рідним Державний Прапор України, на честь героя пролунали залпи військового салюту.

Надія Ярмолюк

Список публікацій

Ярмолюк Н. Довга дорога додому/Н. Ярмолюк // Надслучанський вісник : Березнівська районна газета. – 2024. – N 9/29 лют./. – С. 3.

Загинув військовий із Березного Ігор Мазепа // Район. Рівне

У Березному попрощалися із сержантом Ігорем Мазепою, загиблим на Донеччині // Горинь

У неділю на Березнівщину востаннє повернеться Герой // Рівне вечірнє

Мазепа Ігор Іванович (03.02.1968-05.08.2023)