Василь народився 15 січня 1995 року у селі Поліське Березнівського району. У 2012 році закінчив місцеву Поліську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів. З 2013 по 2014 рік проходив строкову військову службу. Після одруження з 2020 року сім’я Василя проживає в селі Великий Олексин Шпанівської територіальної громади Рівненського району.
З перших днів повномасштабного вторгнення у березні 2022 року Василь добровільно став на захист України. Герой отримав шість нагород під час захисту рідної України 20 травня 2024 року головний сержант аеромобільного батальйону Мельничук Василь Григорович загинув внаслідок ворожого мінометного обстрілу на Донеччині поблизу населеного пункту Георгіївка.
Отець Ігор Свято-Михайлівського храму села Поліське відслужив літію за полеглим Захисником.
Поховали Захисника на сільському кладовищі села Малий Олексин Шпанівської територіальної громади Рівненського району зі всіма військовими почестями.
У полеглого воїна залишилися – мама, дружина, маленька донечка та два брати.

Публікації про Мельничука В

З глибоким сумом повідомляємо, що у боях з московським окупантами на Донеччині внаслідок ворожого мінометного обстрілу 20 травня 2024 року загинув наш земляк родом з села Поліське Мельничук Василь Григорович, 1995 року народження. Висловлюємо щирі співчуття у зв’язку з непоправною втратою рідним, близьким, друзям, усім, хто любив та поважав Василя Григоровича. Нехай світла пам’ять про українського воїна навіки залишиться у наших серцях”- йдеться на фейсбук – сторінці Березнівської міської ради

У селі Поліське Березнівської громади віддали останню шану молодому військовому Василю Мельничуку


Як спалах світлої зорі.Вкотре, на жаль, непоправної втрати зазнали рідні і близькі, мешканці Березнівської територіальної громади та всієї матері-України. 20 травня ц. р. під час ворожогомінометного обстрілу загинув на Донеччині уродженець Поліського двадцятидев’ятирічний головний сержант аеромобільного батальйону ЗСУ МЕЛЬНИЧУК Василь Григорович.
Його коротке, але яскраве і світле, мов спалах зорі, життя засвідчує велике патріотичне начало в серці нашого героя- земляка. Адже з шкільних років він себе наполегливо готував до захисту Вітчизни. Кілька років Василь очолював команду Поліської одинадцятирічки під час військово-патріотичних змагань “Джура”. Після закінчення школи пройшов строкову службу в ЗСУ. Одружившись, майже чотири роки зі своєю сім’єю проживав у селі Великий Олексин Шпанівської територіальної громади.
26 травня зранку траурний кортеж прибув у Березнівську територіальну громаду. Вшанувати героя вийшли жителі Кам’янки, Березного, Моквина, Новомоквина, Друхова та Поліського. На автотрасі Друхів- Поліське траурний автокортеж зупинився і далі до батьківської оселі полеглого захисника, в жалобі і смутку попрямувала колона земляків, яку очолювали юні прапороносці, дорослі несли хреста та церковні хоругви. Катафалк з тілом воїна супроводжувала почесна варта та група його бойових побратимів.
Безутішно ридала, мов та чайка, припадала до труни, в якій востаннє побував у батьківському домі її син, згорьована мама Любов Віталіївна. Вона в сльозах і розпачі промовляла: “Мій соколику, моя квіточко, моя радість і надіє, за що тебе вбили вороги прокляті?!” В невтішному сумі і сльозах схилилася над покіиним чоловіком його дружина Катерина, її рідні.
Попрощатися з воїном- героєм, віддати йому шану прибули сотні жителів Поліського, сусіднього Друхова, представники влади, військові та духовенство.
В цей час хористи місцевого Свято-Михайлівського храму ПЦУ виконували жалобні піснеспіви, а його настоятель отець Ігор на завершення прощання відслужив літію за полеглим звитяжцем, а ще висловив щирі співчуття його рідним та близьким, зазначив, що об’єднавшись, згуртувавшись, ми обов’язково переможемо ворогів і завжди пам’ятатимемо своїх героїв, молитимемося за живих та за світлі душі загиблих. Чорні жіночі хустини, заплакані очі присутніх на прощанні свідчили про гіркоту і
непоправність втрати. На вівтар нашої майбутньої Перемоги поклав своє молоде життя справжній патріот України Василь Мельничук. Його мама Любов Віталіївна, дружина Катерина Василівна, маленька донечка Жасмин,брати Іван і Олександр, друзі і знайомі оплакували звитяжця.
Після від’їзду траурного автокортежу з Поліського на територію Шпанівської територіальної громади, там у Свято- Михайлівському храмі села Малий Олексин відбулася заупокійна служба за полеглим воїном-героєм. Його з усіма військовими почестями поховано на місцевому кладовищі.
Слава героям! Слава матері-Україні!


Павло Рачек

Список публікацій

Рачок П. Як спалах світлої зорі / П.Рачок // Надслучанський вісник : Березнівська районна газета. – 2024. – N 22 /30трав./. – С. 2.

Знову чорна звістка у нашій громаді // Березнівська міська рада

Загинув військовий із Березнівщини Василь Мельничук // Район. Рівне

Дві громади Рівненщини втратили Захисників // Сфера-Тв

Отримав шість нагород під час захисту рідної України. Згадаймо Василя Мельничука // Главком

На Донеччині загинув військовий зі Шпанівської громади Василь Мельничук // Горинь

Мельничук Василь Григорович (15.01.1995-20.05.2024)