Народився і виріс Юрій у с. Вільгір, навчася у місцевій школі, пізніше здобув професію електрозварювальника. У рідному селі він одружився, тут народилися дві його доньки. Згодом, молода сім’я  Мосійчуків переїхала в с. Оженин. Родина жила звичним життям, працювали, виховували трьох красунь- донечок…

З  початком повномаштабного вторгнення  ворога, Юрій добровольцем вирушив на фронт та став на захист нашої держви.

Служив в 53 окремій механізованій бригаді імені князя Володимира Мономаха. Понад рік мужньо виконував бойові завдання в найгарячіших точках Донеччини: Вугледар Авдіївка, Бахмут. На початку квітня воїн отримав важкі поранення. Незважаючи на спроби лікарів врятувати йому життя, 18 травня 2023 року Юрій  помер.

Ніякими словами не втішити маму, дружину та донечок  загиблого Героя,

Публікації про Мосійчука Ю.
Воїна з Оженина Острозької громади поховали на Гощанщині

Іван Глушман

Острожчина та вся Україна провела в останню дорогу уродженця Гощанщини, 43-річного жителя Оженина Юрія Мосійчука. Це було прекрасного теплого сонячного, недільного дня, 21 травня. Український військовий на початку квітня на фронті російсько-української війни, на превеликий жаль, отримав важкі поранення. Незважаючи на відчайдушні спроби лікарів врятувати йому життя, 18 травня Герой відійшов у вічність.

Юрія Мосійчука напередодні похорону зустрічала Рівненщина, села нашого краю та Острог. Під час проїзду автомобіля з тілом Героя люди влаштовували «живі» коридори, ставали на коліна, встеляли дорогу живими квітами. В нашому місті лунала мелодія «Пливе кача…». Мешканці Острога тримали синьо-жовті прапори та міста із чорними стрічками.

У дім померлого приходили члени родини, друзі, сусіди, військовослужбовці територіальної оборони, бойові побратими, жителі Оженина, сусідньої Бугринської сільської територіальної громади та інших населених пунктів. Вони приносили квіти, молилися за упокій душі померлого захисника України, висловлювали щирі співчуття родині.

Після панахиди вдома померлого, яку очолив настоятель Свято-Михайлівського храму Оженина Православної церкви України (ПЦУ), протоієрей Юрій Андрощук велика колона військових і цивільних людей, в тому числі дітей вирушила вулицями села до згаданого храму. Вони несли портрет померлого воїна, хрести, багато прапорів (біля десятка), у тому числі великий синьо-жовтий і червоно-чорний, хоругви, вінки, в корзинах і без них – живі квіти. Ними рясно встеляли дорогу, якою рухалася скорботна процесія.

Корзину із синьо-жовтими квітами від влади краю поклав Острозький міський голова Юрій Ягодка та очільник Оженинського старостинського округу Василь Васинюк. Вони спільно зі всіма присутніми на похороні молилися за упокій душі померлого воїна Юрій Мосійчука, висловлювали щирі співчуття родині з приводу важкої та непоправної втрати.

У Свято-Михайлівському храмі відбулася панахида за померлим воїном Юрієм Мосійчуком. Разом із священиком Юрієм Андрощуком молилися ще два священики зі сіл Острожчини, церковний хор, рідні, друзі та близькі померлого, багато жителів села та його гостей.

Після спільної заупокійної молитви із проповіддю виступив Юрій Андрощук. Він говорив; про сум, який відчувають всі присутні через втрату Юрія Мосійчука; про його важке поранення, несумісне з життям; про жорстоку війну та підступного ворога, його лицемірство і боговідступність, гріховність рашистів; про святість українських воїнів, які захищають рідну землю від агресора; про смерть воїна, його мирне життя до війни та працю; про перші дні широкомасштабного вторгнення; висловлював щирі співчуття рідним.

Коли відбулося прощання присутніх у храмі з Юрієм Мосійчуком, винесли труну з тілом із церкви, перед входом до неї виступив очільник Острозької міської територіальної громади Юрій Ягодка.

Із Оженина автобусами та автомобілями багато людей поїхали в напрямку Гощанщини – до села Колесники сусідньої Бугринської сільської територіальної громади. В Оженині та Стадниках люди утворили «живий» коридор. Дорогу люди встеляли живими квітами, стояли на колінах, дехто із синьо-жовтими прапорами. Так віддавали шану померлому захиснику України.

На початку Колесник колона зупинилась. Там її зустрічали багато людей та три священики з сіл Бугринської громади – із Колесник (отець Олег), Вільгіра (о. Віталій) та Бугрина (о. Віктор). Відбулася коротка молитва на початку руху селом і біля місцевого храму. Труну з тілом військові несли на руках. Жителі села та сусідніх майже впродовж всього руху скорботної процесії до цвинтаря утворили «живий» коридор.

На кладовищі Колесник також відбулася заупокійна Служба Божа. Звучав гімн України. В честь померлого воїна були дані три салютні залпи з автоматів. Присутні військові зняли із труни синьо-жовтий стяг та урочисто передали його родині.

До присутніх звернувся очільник Бугринської територіальної громади Сергій Пилипчук. Він говорив про Юрія Мосійчука. Він пройшов «пекло» війни біля Вугледара, Авдіївки, Бахмута та інших населених пунктів сходу України.

Юрій Мосійчук найбільше любив Україну. За неї він віддав життя. Дорогі присутні! Пам’ятаймо загиблого з найкращої сторони – як справжнього Героя. Він хотів, щоб була вільна, незалежна Україна. Щоб його діти жили в щасливій та прекрасній країні. Щирі співчуття сім’ї та всій родині Юрія Мосійчука. Вічна пам’ять! Слава Україні! – сказав очільник громади.

Також виступав бойовий побратим Володимир Савчук. Він пригадував свою службу з Юрієм Мосійчуком, говорив про його поранення та висловлював щирі співчуття родині померлого воїна. 

Очільник Оженинського старостату Василь Васинюк надав інформацію, що Юрій Мосійчук народився і зростав у Вільгірі. Навчався у місцевій школі, здобув професію електрогазозварювальника. У рідному селі одружився. Разом із дружиною Марією народили та виховали трьох доньок – Вікторію, Анну та Поліну. Коли двоє старших були ще малими, сім’я переїхала жити в Оженин. Там народилася молодша донька.

Юрій Мосійчук пішов захищати Україну добровольцем. Служив у 53-ій окремій механізованій бригаді імені князя Володимира Мономаха. Понад рік воїн мужньо виконував бойові завдання у найгарячіших точках Донеччини. На початку квітня військовий отримав важкі поранення…

Список публікацій

Військовий Юрій Мосійчук повернеться до дому востаннє // Район Острог

Воїна з Оженина Острозької громади поховали на Гощанщині // Район Острог

Острозька громада в скорботі..// Острозька міська рада

Мосійчук Юрій ? (?-18.05.2023)