Осадчук Петро Михайлович народився 31 жовтня 1995 року   в Харкові. Після аварії на ЧАЕС , молода сім’я  змушена була виїхати в Молдову . Зголом мама .повернулась на Батьківщину до рідної хати – у Воскодави..Петро навчався у Воскодавській ЗОШ І-ІІІ ст  Після закінчення школи юнак вступив до Соснівського професійного ліцею, де здобув професію маляра-штукатура. Працював полірувальником-шліфувальником виробів із природного каменю у місцевого підприємця, де з виготовлялися пам’ятники.

. В армії не служив. У молодого кароокого хлопця була наречена Ельвіра, з якою він мріяв одружитись, побудувати великий будинок на ділянці, де вже посадив із двадцять  плодових дерев. Але не склалось….

10 серпня 2022 року Петро як справжній патріот своєї країни пішов добровольцем  охороняти державні кордони від ворога.

9 січня під час виконання бойового завдання кулеметник Державної прикордонної служби України отримав несумісні з життям поранення у Соледарі Донецької області. Йому було лише 28.

Похоронений герой у селі Воскодави.

Публікації про Осадчука П.

Гощанська громада провела в останню дорогу Петра Осадчука

З квітами й державною символікою місцеві жителі навколішки проводжали кортеж із полеглим Героєм.

«Йому було всього 27. Петро був доброю, мужньою та працьовитою людиною. Він був найкращим сином для своєї мами Валентини: люблячим та уважним», – повідомляють у селищній раді.

Спогади

На чужині, в Молдові, у 1995 році Валентина народила двох близнюків – Петра та Павла. Однак Павло помер, коли йому було лише 2,5 місяці. Тяжким там було їхнє життя, настав період безробіття і безгрошів’я. Молода мама вирішила повернутись на Батьківщину до рідної хати – у Воскодави. На той час у селі садочка не було, тому коли жінка пішла працювати в місцевий колгосп, Петра доглядали дід із бабою, які привчили його до любові, щирості, доброти, поваги до людей, працьовитості й людяності. Петро не цурався ніякої роботи, для нього не було різниці чоловіча вона чи жіноча, усе в нього було до ладу.  2007 року у ДТП загинув старший брат Петра Михайло. Відтак у матері лишився один синочок.

Список публікацій

На Рівненщині навколішки прощалися з 27-річним кулеметником (Відео) // Волинь

У боях біля Соледару поліг 28-річний захисник з села на Рівненщині // Rivne Media

На Рівненщині в останню дорогу провели 27-річного кулеметника (ВІДЕО) // Rivne 24

Осадчук Петро Михайлович(31.10.1995-09.01.2023)