Пінчук Руслан народився 26 серпня 1988 року у селі Берестя Сарненського району (до 2021 р. – Дубровицького району).

З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну був мобілізований та перебував на передовій.

Загинув Руслан 17 квітня 2022 року, захищаючи Україну від російських окупантів, під час бойових дій в районі населеного пункту Співаківка, що на Харківщині.

 Поховали загиблого Руслана Пінчука 24 квітня 2022 року в селі Берестя Дубровицької міської громади.

Указом Президента України від 11 травня 2022 року №328/2022 за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі солдата Пінчука Руслана Григоровича  нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно).

Публікації про Пінчука Р.
У небо йдуть найкращі

У неділю, 24 квітня, в Бересті прощалися із односельцем Русланом Пінчуком, який загинув на Харківщині, захищаючи нашу Батьківщину від рашистських окупантів.

Провести в останню дорогу Захисника України, незважаючи на велике свято Воскресіння Христового, зійшлося, напевно, все село. Приїхали віддати данину Герою й з інших населених пунктів громади. У траурній процесії, що розтяглася майже на кілометр, поруч з рідними та земляками покійного, йшли побратими-військові, керівництво міської ради на чолі з головою Богданом Микульським, все духівництво церков ПЦУ Дубровиччини разом з благочинним Данилом Ковташем. За давнім звичаєм хлопця ховали з короваєм. Ворог надто рано обірвав Його життєву нитку, а доля назавжди пошлюбила юнака з Україною, якій Руслан був вірним до останнього подиху.

Тиждень, що минув з дня смерті Руслана, навіть небо плакало у траурі за юнаком. Тільки у суботу увечері, коли Його тіло доставили на рідну землю, хмари розступилися і з’явилося сонце. Сонячним видався й день поховання. Сам Господь таким чином віддав шану Герою.

«Ми не можемо сьогодні втішити батьків покійного, бо надто велике їхнє горе. Але вони можуть пишатися своїм сином – Його ім’я навіки вкарбоване в історії України», – сказав на похованні отець Данило.

Подякував за сина Марії Миколаївні та Григорію Григоровичу Богдан Микульський. «Руслан був патріотом і справжнім чоловіком», – зазначив він.

До речі, на фронті нині перебуває й другий їх син Григорій, брат Руслана.

«Товариський, рішучий, балакучий, справедливий – таким був Руслан, і таким залишиться у пам’яті друзів, однокласників, учителів, знайомих, односельчан… Він завжди вірив в Україну, тому без роздумів відправився захищати свою землю з перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну», – згадує землячка покійного Героя, вчитель місцевої школи Леся Люлька.

Співчуваємо батькам Руслана, брату. Нехай опіка Всевишнього та наші спільні молитви полегшать гіркоту втрати і родинне горе. Світлий спомин про мужнього захисника України назавжди залишиться в наших серцях. Вічна пам’ять Герою! Слава Україні!

Людмила Родіна

 

Список публікацій

Відважних захисників із Сарненщини нагородили орденами // Сарненські новини. – 2022. – 19 трав. – С. 4.

Гинуть наші краяни у боротьбі за мир в Україні // Вільне слово. – 2022. – 28 квіт. – С. 5.

Рівненщина попрощалася з героями // Вісті Рівненщини. – 2022. – 29 квіт. – С. 2.

Родіна, Л. У небо йдуть найкращі / Л. Родіна // Дубровицький вісник. – 2022. – 28 квіт. – С. 1, 2.

Руслана Пінчука нагороджено орденом “За мужність” //Дубровицький вісник . – 2022. –  19 трав. – С. 1.

Слава Героям. які воювали й загинули за рідну Україну // Сарненські новини. – 2022. – 16 черв. – С. 4.

У бою за Україну віддав життя військовий із Сарненщини [Руслан Пінчук, який проживав у селі Берестя Сарненського району] // Сарненські новини. – 2022. – 28 квіт. – С. 4.

Пінчук Руслан Григорович // Вікіпедія : вільна енциклопедія

Біля Харкова загинув воїн з Дубровиччини // Рівняни

В бою за Україну загинув військовий із Сарненського району // СарниNews.City

Бондарева Ю. У бою за Україну загинув військовий із Рівненщини // Рівне Онлайн

Дубровиччина попрощалася з загиблим захисником – Русланом Пінчуком // Вісті Рівненщини

На Рівненщині попрощалися з загиблим захисником // Рівненські новини

Рівненщина попрощалася з загиблим захисником України Русланом Пінчуком // Еспресо Захід

Пінчук Руслан Григорович (26.08.1988–17.04.2022)