Ілля Полянський народився 12 березня 1999 року у місті Пологи на Запоріжжі. Навчався у місцевій школі №1, а за тим у Державному університеті телекомунікацій у Києві за спеціальністю комп’ютерна інженерія. “Він не служив в армії, навчався на магістратурі — вступив на державну форму навчання, навіть був в числі тих, хто отримував стипендію. Паралельно працював на міжнародну IT-компанію.

Дуже любив ліс, хоч і виріс на Запоріжжі. У море його, як то кажуть, не заженеш, а от з лісу не виженеш. Коли ж почалося повномасштабне вторгнення, замість того, щоб виїхати з Києва, Ілля вступив у територіальну оборону. Вже наступного дня в розмові казав, що отримав зброю й стоятиме на захисті, щоб ми йому не заважали,” – розповідає тато Героя Олександр. Згодом Ілля перейшов до підрозділу Сил спеціальних операцій, а після — до Збройних Сил України. Говорив сам, що пройшов бойові позиції по всіх напрямках.

“Проте багато про бойові будні не розповідав. Казав, що йде шлях воїна. Дуже пишався своїм підрозділом, тим, як вони діють. Говорив, що йтиме до перемоги. Він завжди посміхався, ніколи ні в чому не розчаровувався. Казав, що не можна ні про що шкодувати, і що він ні про що не шкодує,” – розповідає дружина Героя Марія.

Навіть після отриманого поранення Ілля відмовився повернутися до цивільного життя. “Хто ж буде в окопах? Хто буде захищати?” – запитував він у тата, коли мова зайшла про демобілізацію.

Яскравий вогонь життя 24-річного старшого солдата Іллі Полянського згас 12 лютого 2024 року під час бойових дій на Донецькому напрямку…

Поховали Іллю Полянського у селі Радиславка Рівненській області поряд із тестем Олексієм Чижуком, який загинув у боротьбі за Україну в 2022 році.

Публікації про Іллю Полянського

“Ми разом навчалися в школі, він на чотири роки за мене старший. Дуже веселий хлопчина, позитивний, дуже гарно вмів жартувати, завжди підтримує”, — поділилася подруга загиблого Аделіна

  Марина Діденко  Анастасія і Олександр, батьки Іллі; Марія, дружина Героя, прийміть щирі співчуття.Ця війна забирає кращих…Сил вам жити з цим горем!Та усе не дарма! За незалежність і Перемогу платимо дорого, життям…ПЕРЕМОГА буде за нами!

Вічна слава ГЕРОЮ ІЛЛІ. Не пробачимо окупантам-загарбникам. 

Олександра Малько  Світла пам’ять, царство небесне. Співчуття рідним. Біль обпікає серце, війна забирає молодий, розумний цвіт України. А розум не хоче вірити в це…

На центральній площі Рівного, майдані Незалежності, прощаються одразу з двома полеглими захисниками – Іллею Полянським та Ярославом Лицевичом. Про це на своїй офіційній сторінці у фейсбуці повідомив секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян.

e