Віталій народився 22 жовтня 1980 року і все життя проживав у рідному селі Кургани Березнівської громади.Після закінчення Курганської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів у 1995 році навчався у Березнівському професійно-технічному училищі. Проходив військову строкову службу. В мирному житті наш захисник був  щирим, доброзичливим, чуйним, готовим завжди прийти на допомогу. Мав велике коло друзів. Захоплювався риболовлею та збиранням грибів. Віталій захищав Україну з перших днів повномасштабного вторгнення російських окупантів в Україну. Служив головним сержантом єгерського
батальйону.
Старший сержант Радіо Віталій Миколайович загинув 01 квітня 2024 року на Донеччині під час виконання бойового завдання у бою з російськими окупантами. Похоронна процесія в жалобі пройшла від рідної оселі до Свято-Покровського храму села Кургани, де відбулася заупокійна служба за
захисником.
У полеглого захисника залишилися дружина Наталія, син Богдан, дочка Віта, брат Володимир та сестра Іванна.

Публікації про Радіо В

“Розділяємо біль втрати та висловлюємо щирі співчуття родині загиблого Героя. Нехай Господь допоможе рідним пережити важке, невимовне горе. Про дату і час зустрічі та поховання Захисника буде повідомлено додатково”, – йдеться у дописі Березнівської міської ради

На Березнівщині віддали останню шану загиблому Герою із села Кургани Віталію Радіо

06 квітня, у селі Кургани прощалися з старшим сержантом Радіо Віталієм Миколайовичем. Військове поховання  розпочалося у його будинку в селі Кургани. Попрощатися з Героєм та віддати йому останню шану на родинне подвір’я  прийшли рідні, друзі, знайомі, представники міської ради, багато односельчан, усі хто знав Віталія. А запам’ятали його як надзвичайно доброго, люблячого чоловіка, дбайливого тата, працьовитого господаря.

Віддав життя за нашу майбутню перемогу


Як свідчать трагічні факти, у боротьбі з російськими агресорами гинуть найхоробріші патріоти України, люди з добрим серцем, невтомними руками і світлою душею. Саме таким був полеглий 1 квітня ц. р. на Донеччині під час виконання бойового завдання житель Курган головний сержант єгерського батальйону сорокатрирічний Віталій Миколайович Радіо. Адже у цивільному житті наш земляк-герой виявив себе позитивною особистістю. Після навчання у місцевій загальноосвітній школі він закінчив Березнівське ВПУ, пройшов строкову військову службу, трудився на різних ділянках промислового виробництва. А ще його знали як дбайливого господаря, люблячого чоловіка, доброго і ніжного тата. Віталій Миколайович мав велике коло друзів, був з усіма доброзичливим, готовим допомогти, підтримати у скрутну хвилину.
З перших днів загарбницького вторгнення рашистів в Україну Віталій Радіо разом з іншими земляками став на захист її свободи, незалежності і територіальної цілісності. У жорстоких сутичках з ворогами він виявив неабиякі мужність та відвагу. Про це свідчать його високі нагороди від командування.
Минулої суботи у Курганах відбулося військове поховання нашого славного звитяжця. Зранку падав дощ, мов небо плакало від втрати такої доброї і світлої людини, безстрашного оборонця нашої землі. Але згодом сонце пробило хмари і дарувало світлий день, за який віддав молоде життя Віталій Радіо.
Попрощатися зі своїм земляком до його ошатної оселі прийшли рідні, близькі, друзі, сусіди, знайомі, сюди прибули військові, духовенство, міський голова Руслан Пилипчук, сільська староста Світлана Парфенюк, окремі депутати міської ради, керівник і представники колективу Березнівського економіко-гуманітарного ліцею, де трудиться дружина загиблого героя.
Квітами пам’яті була встелена його труна. Сотні людей у смутку і співчутті схилили голови, ридав оркестр, плакали рідні та близькі, нестримні сльози змахували з очей присутні на похороні.
Його розпочали в оселі і на подвір’ї полеглого воїна благочинний ПЦУ, настоятель Березнівського Свято-Покровського храму ПЦУ Мирослав Синиця зі священниками Березнівського благочиння.
Потім траурна колона, очолювана прапороносцями, під тужливі звуки оркестру рушила рідною вулицею героя до місцевого храму, де відбулася заупокійна служба за воїном.
Під час руху процесії остання його земна дорога була встелена квітами, катафалк з труною загиблого супроводжувала почесна військова варта, а засмучені земляки вшановували світлу пам’ять героя-земляка стоячи навколішки обабіч вулиці.
Поховали головного сержанта єгерського батальйону Віталія Миколайовича Радіо на місцевому кладовищі під звуки Державного Гімну України та військового салюту.
У полеглого захисника залишились у невтішному горі та смутку дружина Наталія Василівна, син Богдан, дочка Віта, брат Володимир та сестра Іванна.
Щирі співчуття рідним та близьким мужнього воїна-захисника, вічна йому шана у пам’яті людській і спокій світлій душі героя у Царстві Небеснім.


Павло Рачок

Список публікацій

Рачок П. Віддав життя за нашу майбутню перемогу / П. Рачок // Надслучанський вісник : Березнівська районна газета. – 2024. – N 15/ 11 квіт./. – С. 3.

Загинув воїн із Березнівщини Віталій Радіо // Район,Рівне

На фронті загинув головний сержант єгерського батальйону з Рівненщини // Rivne Media

.

Радіо Віталій Миколайович (22.10.1980-01.04.2024 )