Радовенчик Антон народився 16 травня 2003 року в селі Бабині Рівненського району (до 2021 р. – Гощанського району). Після закінчення  Бабинського ліцею навчався в Рівненському автотранспортному  коледжі, але  весь час мріяв бути військовим. І щойно йому виповнилося 18,  залишив навчання і підписав контракт на проходження війської служби у складі 14-ї окремої механізованої бригади  ім. князя Романа Великого.

З перших днів російської агресії він боронив наші міста і села  у Київській області, стримував наступ на столицю. Загинув хлопець під час виконання бойового завдання 7 березня 2022 року в Бородянському районі.

Поховали 18-річного захисника  8 квітня 2022 року в рідному Бабині.
У Антона залишилися  батьки та троє братів.

Указом Президента України від 2 травня 2022 року № 293/2022 за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі солдата Радовенчика Антона Миколайовича нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно).

Публікації про Радовенчика А.
На Київщині загинув 18-річний воїн

Антон Радовенчик з Рівненщини, проте на російсько-українській війні хлопець визволяв тимчасово окуповані села у Київській області.

Антон Радовенчик тільки-но закінчив навчання в рідному селі Бабин, що на Рівненщині. Та після випуску поступив до Рівненського автотранспортного коледжу. Втім, не довчився: влітку минулого року Антон підписав контракт на проходження військової служби у складі 14-ї окремої механізованої бригади ім. князя Романа Великого.

На російсько-українській війні молодий воїн обороняв Київщину.

По можливості Антон Радовенчик дзвонив батькам та братам, яких у нього троє. Втім 7 березня звʼязок із ним пропав. І лише у квітні батьки дізналися бодай якусь інформацію про сина. Втім звістка була про його смерть…

«Тепер для нього підготовлене місце на небі, бо в пеклі він вже був», — написала мати Антона — Алла Радовенчик.

На фейсбук-сторінці Бабинського ліцею, в якому навчався хлопець, написали: «Він був надто молодим, аби поповнити ряди Небесної Сотні захисників України…».

Поховали 18-річного захисника вчора, 8 квітня, у рідному Бабині. Земляки проводжали Антона, стоячи на колінах та схиливши голову.

 

 

У ліцеї на Рівненщині встановили меморіальну дошку загиблому юному Герою

Меморіальну дошку Антону Радовенчику встановили на Гощанщині у Бабинському ліцеї в дату Дня народження Героя – 16 травня (2003 р.). Загиблий юнак був випускником цього закладу.

“Сьогодні Антону Радовенчику було би 19…А для нас він назавжди лишися вісімнадцятирічним…Той, що назавжди в серці…Дякуємо за сина!” – повідомили у Бабинському ліцеї.

Народився Антон Радовенчик у селі Бабин. Після закінчення Бабинського ліцею навчався у Рівненському автотранспортному коледжі. Влітку минулого року залишив навчання і підписав контракт на проходження війської служби у складі 14-ї окремої механізованої бригади ім. князя Романа Великого.

Загинув молодий воїн 7 березня 2022 року у Бородянському районі. 8 квітня Рівненщина попрощалася з 18-річним Антоном Радовенчиком. Рідні Антона розшукували його за допомогою соцмереж. Повідомлялось, що він виходив на зв’язок 7 березня. Однак згодом тіло Героя відшукали. У Антона залишилися батьки та троє братів.

 

 

Спогади про Антона

Наталія Талащук, сестра:

“5-й місяць болю…

А було все якось так…

Антон ріс у сім’ї люблячих батьків Алли та Миколи, де виховувається ще троє синів: Георгій, Андрій та Микола. Змалечку був стриманим, сором’язливим, приученим до роботи та допомоги рідним. Навчаючись у Бабинському ліцеї, мав багато друзів, брав активну участь у різних виховних заходах, був авторитетом серед однолітків, ніколи “не влазив” у конфліктні ситуації.  Улюбленим місцем у школі був спортзал, адже любов до спорту була завжди… Саме фізкультура давала йому поштовх до того, що мріяв бути пожежником чи військовим.

У 2020 році, коли закінчив навчання в ліцеї, пішов вчитися у Рівненський автотранспортний коледж, адже пожежником так і не судилося бути…. Та навчання тривало недовго…Влітку 2021 року Антон забрав документи та підписав контракт і продовжив уже військову службу у 14 ОМБ імені князя Романа Великого.

Приїжджаючи додому, із захопленням розповідав про службу, військові навчання, товаришів….Це була його стихія… Та події 24 лютого 2022 року перевернули усі мрії і сподівання….Адже з перших днів війни проти росії Антоша з побратимами гідно боронили територію своєї країни. Попавши у саме пекло війни, хлопці трималися до останнього…

Та 7 березня із Антоном обірвався зв’язок… Рідних переконували, що там де він, то немає зв’язку. Але прийшов той страшний день, коли наш Антон потрапив у списки безвісти зниклих воїнів….Час ніби зупинився для всіх рідних….Почалися довгі пошуки, безкінечні дзвінки….До останнього вірили, що він живий…Та доля розпорядилася по-іншому…

7 квітня пролунав страшний дзвінок:

– Це Наталія?Ви розшукуєте брата Радовенчика Антона?

-Так….- і ніби всередині все обірвалося.

– Ми знайшли вашого брата…

– Де? Що з ним?

Але голос продовжував:

– У нього був оливковий смартгодинник?

-Так…

– Телефон марки….

-Так…Що з ним? Скажіть хоч щось!…

– Прийміть мої співчуття…його привезли з поля бою, з Київської області, він у морзі…Він був справжнім воїном і буде завжди нашим Героєм… Повідомте батькам та приїжджайте на впізнання….

Ці слова досі сидять в голові…розум не хотів сприймати таку інформацію саме в ту хвилину…ніби земля пішла з-під ніг…ніби усе зупинилося…Антоші нема…

Страшно ховати цвіт нації у 21столітті від рук клятих орків… Важко усвідомити, що в один момент обірвалися мрії, сподівання та плани на життя…Його нема, він залишився тільки в нашій пам’яті, в наших думках. І цей біль не мине, не пройде, не заживе. Він там, на небесах,  у своєму Янгольському батальйоні продовжує оберігати усіх… Він наш Герой! Герої не вмирають!

Назавжди у наших серцях…”

Список публікацій

Гинуть наші краяни у боротьбі за мир в Україні // Вільне слово. – 2022. – 14 квіт. – С. 5.

Рівненщина попрощалася з Героями // Вісті Рівненщини.–  2022. – 15 квіт. – С. 2.

Повар, І. У Бабинській громаді вшанували пам’ять героїв / І. Повар // Рідний край. – 2022. – 18 трав. – С. 1.

Радовенчик Антон Миколайович // Вікіпедія : вільна енциклопедія

Гришина Д. На Київщині загинув 18-річний воїн // Вечірній Київ

У Бабині поховали захисника України // Район.Рівне

У ліцеї на Рівненщині встановили меморіальну дошку загиблому юному Герою // Horyn.info

Радовенчик Антон Миколайович (16.05.2003-07.03.2022)