Дмитро Лютак  народився 2 жовтня 2000 року в м. Надвірна Івано-Франківської області.

У 2007 році переїхав на проживання разом з мамою та старшим братом у село Великий  Мидськ Дубенського району (до 2021 року – Костопільський район). У цьому ж, 2007 році  пішов на навчання до першого класу  Великомидської  загальноосвітньої школи I-II ступенів-ліцей.

У 2015 році, після закінчення 8 класу, поїхав на проживання до бабусі у смт. Битків Надвірнянського району Івано-Франківської області. Навчався  до 9 класу у Битківському ліцеї.

У 2016 році вступив на навчання у технічний ліцей, де здобув професію столяра.

У 2018 році  вирушив до Польщі на заробітки. Працював за кордоном  до 2022 року.

У лютому місяці 2022 року, перед початком війни, Дмитро гостював у мами в с. Великий Мидськ.  25 лютого, як тільки почув про війну, він їде до Костопільського  військомату і  зголошується йти  захищати Україну, але так як на військовому обліку він стояв у Надвірнянському військоматі, його направляють у військомат по місцю прописки.

2 березня 2022 р. Дмитро добровільно мобілізувався до лав ЗСУ.

Дмитро загинув 5 червня 2022 року на Харківщині під час  виконання бойового завдання.

Загиблого воїна відспівували священники  Костопільського благочиння  Православної Церкви України. Дмитра  поховали на місцевому кладовищі в селі Великий Мидськ.

Дмитрові Лютаку був 21 рік. У нього залишилися батьки.

Публікації
В боях з окупантами загинув Дмитро Лютак з Биткова.

У Пасічнянській територіальній громаді на Івано-Франківщині сьогодні ще одна сумна звістка.

У боях за Україну загинув уродженець селища Битків Пасічнянської громади Лютак Дмитро Анатолійович (02.10.2000 року народження).

“Пасічнянська громада висловлює щирі співчуття родичам, близьким та друзям з приводу смерті нашого Героя – Лютака Дмитра. Нестерпний біль, жахлива втрата! Вічна та світла пам’ять Герою! Він любив Україну і хотів бачити її вільною та незалежною…” – пише голова громади Андрій Гунда.

 

Прощання з Героєм Дмитром Лютаком.

Спогади про Дмитра Лютака:

Мама згадує:

«В нього був вибір, він міг  не їхати на завдання, але він добровільно згодився.  Він розумів  якщо  вони  не  поїдуть, тоді загине  дуже багато побратимів.  Діма зробив свій вибір, він віддав своє життя за своїх товаришів, за Батьківщину, яку любив понад усе».

Однокласники і друзі характеризують його  як надійну, чуйну, веселу людину. Він завжди був готовий  прийти на допомогу в будь якій ситуації.

«Під час прямого попадання в танк, Дмитро встиг врятувати свого побратима, відчинивши люк. Хлопець був хоробрим, воїном від Бога, робив свою роботу справно», – розповідають побратими про нашого Героя.

Список публікацій

Рівненщина попрощалася з Героями // Вісті Рівненщини. – 2022. – 17 черв. – С. 2.

 

Лютак Дмитро Анатолійович (02.10.2000-05.06.2022)