Олександр народився 22 травня 1968 року і постійно проживав у місті Березне Навчався Олександр у Березнівській середній школі № 1, після закінчення якої у 1985 році, продовжив навчання у Березнівській однорічній лісній школі, яку закінчив 01 липня 1988 року з присвоєнням кваліфікації майстер лісового господарства. У період навчання в лісній школі з 1986 по 1988 рік проходив строкову військову службу.
З 1995 по 2016 рік працював в податковій службі у містах Березне та Костопіль. З березня 2018 року по березень 2021 року проходив військову службу по контракту, під час якої брав участь в АТО/ОСС.
У березні 2022 року головний сержант Олександр Шнайдер був призваний навійськову службу по мобілізації. Служив бухгалтером-економічної служби військової частини.
Олександр був справжнім сім’янином і другом для всіх. Тіло військового не витримало фізичних та психологічних навантажень. 27 лютого 2024 року при виконанні військового обов’язку перестало битися серце українського воїна Олександра Шнайдера.
Заупокійна служба за захисником відбулася у Свято-Троїцькому храмі міста Березне. Поховали Олександра зі всіма військовими почестями на міському кладовищі в урочищі «Лукавець» на Алеї Слави поруч із земляками, які віддали своє життя за майбутнє незалежної України.

Публікації про Шнайдера О.
Березнівчани попрощалися з померлим військовим Олександром Шнайдером

29 лютого 2024 року Березнівщина востаннє проводжала українського воїна Шнайдера Олександра Олександровича з міста Березне,

На прощання до сімейного будинку Шнайдерів прийшли рідні, друзі, знайомі, колишні однокласники, усі хто знав Олександра.

Заупокійна служба за захисником відбулася у Свято-Троїцькому храмі міста Березне.Після траурного мітингу жалобний автокортеж проїхав центральними вулицями міста, де з надзвичайною повагою та скорботою його зустрічали містяни.

В глибокій скорботі низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю воїна.

Нехай світлий спомин про українського воїна назавжди залишиться в наших серцях  і спогадах його рідних та близьких, – йдеться на сайті Березнівської міської ради

Серце не витримало випробувань

В останній день лютого в останню путь від рідного порога провели березнівчани свого земляка Олександра ШНАЙДЕРА, який відійшов у засвіти 27 лютого, перебуваючи на військовій службі. Його біографія була схожою на життєписи багатьох ровесників. Розпочався він 22 травня 1968 року у весняну благодатну пору для радості і щастя. Далі було навчання у Березнівській середній школі №1, Березнівській однорічній лісній школі, строкова військова служба.
Протягом 11 років Олександр Шнайдер працював у податковій службі в Березному та Костополі. В професійному житті був відомий працьовитістю, наполегливістю, справедливістю, чим заслужив глибоку повагу колег, усіх, з ким йому довелося стикатися по роботі. А ще Олександр був чудовим сім’янином, люблячим чоловіком, турботливим батьком, разом з дружиною Ольгою виховував трьох дітей — синів Дмитра і Максима, доньку Анастасію. Глибокі родинні почуття поєднувалися в Олександра з любов’ю до природи — він захоплювався тихим полюванням, як грибнику серед друзів йому не було рівних, – рибалкою. Це приносило йому спокій, умиротворення, а от футбол – намагався не пропускати жодного матчу за участю улюбленого “Случа” – дарував емоційну наснагу, радісне збудження. Друзі знали його і як дотепного жартівника, хорошого доброзичливого товариша.


У 2018 році Олександр Шнайдер став військовим контрактником, перебував на службі до березня 2021 року, брав участь в АТО/ОСС. Через місяць після повномасштабного нападу путінської роси на Україну сержант О. Шнайдер був мобілізований, служив бухгалтером економічної служби своєї військової частини. На жаль, серце не витримало тих випробувань, які випали на долю захисника. Він був втіленням доброти, а жорстокість війни вражає насамперед добрих і милосердних. Недаремно кажуть, що смерть обирає найкращих.
На прощання до родинного будинку Шнайдерів прийшли рідні, друзі, сусіди, колишні однокласники, просто знайомі. В домовину, в якій Олександр лежав, наче живий, вінками лягали квіти, яких було так багато – ціле барвисте море троянд і хризантем. Після короткої служби в хаті та на подвір’ї похоронний кортеж в супроводі духовенства, колони прапороносців, духового оркестру рушив до Свято-Троїцького храму, де мала відбутися заупокійна служба. Тротуари вздовж вулиць були заповнені людьми, які в єдиному пориві ставали навколішки, віддаючи данину поваги і любові захисникові.
Від храму остання дорога звитяжця пролягла на майдан Незалежності для вічного прощання, де до його рідних — дружини Ольги, синів Дмитра,
Максима, дочки Анастасії, внуків Матвія, Олександри, сестри Тамари, всіх присутніх — зі словами скорботи та підтримки звернулися міський голова
Руслан Пилипчук та настоятель Свято-Троїцького храму отець Ігор Коспа.

Поховали Олександра Шнайдера зі всіма військовими почестями на алеї Слави міського кладовища в урочищі Лукавець. Нехай світлий спомин
про українського воїна назавжди залишиться в наших серцях та споминах.


Надія Ярмолюк

Список публікацій

Ярмолюк Н. Серце не витримало випробувань/ Н. Ярмолюк // Надслучанський вісник : Березнівська районна газета. – 2024. – N 10/07 берез./. – С. 2.

Знову скорботна звістка на Березнівщині // Березнівська міська рада

Помер військовий із Березного Олександр Шнайдер // Район Рівне

Зупинилось серце головного сержанта з Рівненщини Олександра Шнайдера // Рівненські новини

Шнайдер Олександр Олександрович (22.05.1968 – 27.02.2024)