Сергій Скаржинець народився у Рівному. Навчався у “Здолбунівському вищому професійному училищі залізничного транспорту”.

З початком повномасштабного вторгнення він покинув роботу за кордоном і повернувся в Україну, щоб добровольцем піти воювати.

Добрий, щирий, щедрий Сергій залишався вірний своїм переконанням і в мирному житті і на війні.

Про свою військову службу надзвичайно відповідальний та серйозний Сергій мамі старався не розповідати. Більше розпитував про неї.

49-річний молодший сержант Сергій Скаржинець героїчно загинув під час танкового та мінометного обстрілу поблизу населених пунктів Новомаркове — Оріхово-Василівка — Григорівка Донецької області 1 вересня 2023 року.

Прощання із Героем відбулося 7 вересня, о 10.00 на майдані Незалежності. Поховали Героя на кладовищі “Нове”.

Публікації про Скаржинця С.

Розповідає мама Героя Леся.

“Коли закінчив навчання, роботи особливо не було. Це був розпад союзу, тоді багато потягів скасовували, тож Сергій пішов заробляти гроші де-інде. Їзди в на заробітки, багато працював за кордоном. Він саме був у Польщі, коли почалася велика війна. Відразу все покинув і приїхав додому. Казав, що піде захищати країну. Не могли знайти його військовий квиток, то пішов добровольцем у військкомат, зробив новий і в березні цього року поїхав на фронт.

Він всім допомагав, про всіх піклувався. Відправляли посилки йому туди: футболки, білизна, шкарпетки… Трохи лохини, щоб поїв, цигарки. А через деякий час каже: “Все роздав, бо хлопцям треба, а в них нема. І лохину роздав — нехай хлопці поїдять, бо коли вони її спробують? А я її в Польщі наївся!” Він такий був завжди, коли жив у Степані зі мною, всім сусідам допомагав, а як щось смачненьке, то завжди казав, щоб спершу я поїла, а вже потім він..

Його цікавило все, що роблю, що їм, просив, щоб багато не працювала на городі, щоб не працювала багато. Питав про сестру, племінників… Все про нас його цікавило, він дуже переживав за нас, за сина, хоч той і дорослий… – каже Леся. – А зараз ми всі плачемо за ним, усі знайомі, хлопці, які працювали разом із Сергієм у Польщі… Чи ж міг хто подумати, що він загине.”

Що головне, що він під час війни був в Польщі, коли він зрозумів, що війна він залишив роботу і пішов добровольцем на війну, – резюмує секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян.

Друзі та однокласники відгукуються про Сергія як про добру, щиру, та вірну своїм переконанням людину. Загинув 49-річний молодший сержант Сергій Скаржинець 1 вересня на Донеччині.

Це така звістка неочікувана, це жах, ми не можемо в це повірити. Він настільки був щирою людиною хорошою, безвідмовною, відкритий, хороший однокласник, ми досі спілкуємось всі. Ця звістка просто жахлива, – пригадує однокласниця Сергія Скаржинця Наталія

“Дуже хороша людина і всі про нього кажуть, що він такий молодий, хороший. Пішов за нашу неньку-Україну. Дуже уважний був і до малого, і до старого”, — розповів знайомий загиблого Микола Тимошенко.

Список публікацій

Героїчно загинули в один день: у Рівному в останню дорогу проведуть відразу двох Захисників // Радіо Трек: новини

Загинули першого вересня на Донеччині: у Рівному попрощалися з добровольцями Сергієм Гриценюком та Сергієм Скаржинцем (ВІДЕО) // Рівне 1

Рівне оплакує одразу двох воїнів (ФОТО) // Рівне вечірнє

У Рівному попрощалися з військовими Сергієм Скаржинцем та Сергієм Гриценюком // Суспільне новини

Скаржинець Сергій Леонідович (16.03.1974-01.09.2023)