Андрій Степасюк народився в 06.08.1977р в с. Оженин Острозького району, нині Рівненського району Рівненської області. Чоловік був умілим електрозварником, про таких кажуть, що мав золоті руки, адже мав хист до усіх будівельних процесів.
У 2014 році, коли біда вступила на українську землю без вагань мобілізувався до лав ЗСУ, хоча до цього військового досвіду не мав. Брав участь в АТО на території Донецької та Луганських областей, спершу був стрільцем, пізніше старшим оператором гранатометника розвідувального відділення. Саме там він побачив істинне обличчя ворога. Свою службу він продовжив до 2017 року, пізніше
повернувся у звичне життя й поїхав працювати до Польщі.
24 лютого 2022 року війна знову покликала його, у той же день він повернувся із-за кордону і став у стрій. У званні старшого солдата він ніс службу у 28-мій окремій механізованій бригаді ім. Лицарів Зимового Походу, у складі розвідувальної групи.
Усі, хто знали його говорили, що він мав неабиякий хист та вдачу, із десятки важких ситуацій, він повертався живим та неушкодженим, проте 31 березня 2022 року ворожа артилерія змінила хід історії.

Андрій Васильович загинув внаслідок поранення, несумісним з життям у селі Лимани, Миколаївської області, під час виконання війського завдання.

 У  рідному селі Оженин Острозької громади 4-го квітня провели в останню дорогу захисника Андрія Степасюка.

Указом Президента України від 14 травня 2022 року № 334/2022, “за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, високий професіоналізм, вірність військовій присязі”, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Публікації про Степасюка А.

“Герої не вмирають, вони залишаються жити в нашій пам’яті….З сумом повідомляємо, що підчас бойових дій на території Миколаївської області героїчно загинув наш земляк, уродженець с. Оженин – Андрій Степасюк. Приносимо щирі співчуття рідним загиблого героя. Він мужньо захищав Батьківщину”, – йдеться у повідомленні Острозької міської ради.

Список публікацій

У Миколаївській області загинув воїн з Рівненщини // ITV

Президент посмертно нагородив орденом Героя із Рівненщини // Rivne Media

Степасюк Андрій Васильович (6.08.1977-31.03.2022)