Ткачук Василь Васильович народився 19 липня 1965 року в с. Вербень Демидівського району Рівненської області.
Проживав у с. Пляшева Радивилівського району (зараз Дубенський район).
Неодружений. У 1982 році закінчив Пляшевську середню школу та вступив в Рівненський Національний університет водного господарства та природокористування.
З 1984 по 1986 роки проходив військову службу у Чехословаччині. Після закінчення служби із званням сержант, продовжив навчання в університеті. В період навчання в університеті, пройшов також навчання на військовій кафедрі та отримав офіцерське звання.
Працював у Демидівському ПМК, у колгоспі ім. Богдана Хмельницького інженером по техніці безпеки в с. Пляшева, водієм швидкої допомоги у
Острівській лікарській амбулаторії та у Пляшевській сільській раді військовим обліковцем.
З початком повномасштабної збройної агресії російської федерації, Ткачук Василь у 2023 році, долучився до лав ЗСУ та став на захист Батьківщини.
Старший лейтенант, командир 1 механізованого взводу, 4 механізованої роти, 2 механізованого батальйону Ткачук Василь загинув 6 червня 2023 року в районі населеного пункту Мала Токмачка Запорізької області. Віддав своє життя за те, щоб кожен з нас мав можливість жити у вільній та
незалежній Україні.

Публікації про Ткачука В.

Щиро співчуваємо рідним та близьким загиблого захисника України та розділяємо біль непоправної втрати… Доземний уклін за життєвий подвиг воїна, вічна слава і світла пам’ять Герою! Герої не вмирають!, – йдеться на сайт Демидівської селищної ради

ГЕРОЯМ СЛАВА

18 червня 2023 року, у неділю Всіх святих землі української, у селі Пляшева Демидівської територіальної громади Дубенського району урочисто вшанували пам’ять  українських козаків, які 372 роки тому загинули на полі Берестецької битви, а вже наступного дня село попрощалося із своїм земляком, ЗАХИСНИКОМ УКРАЇНИ  – Ткачуком Василем Васильовичем

Старший лейтенант, командир 1 механізованого взводу 4 механізованої роти 2 механізованого батальйону Василь Ткачук, захищаючи вільну незалежну Україну, загинув 8 червня 2023 року в районі населеного пункту Мала Токмачка Запорізької області.

З самого дитинства мама Василя – Віра Марківна, вчитель французької мови Пляшівської десятирічки і тато – Василь Савович – вчитель географії, української мови і літератури цього ж навчального закладу, прищепили сину любов до всього українського та  рідної Неньки-України.  Навчався юнак у Рівненському інституті водного господарства, пройшов дійсну військову службу. Після повернення додому працював у місцевому сільгосппідприємстві імені Богдана Хмельницького інженером по техніці безпеки, згодом – водієм в Острівській сільській медичній амбулаторії, військовим обліковцем у Пляшівській сільській раді.

Згадуватимуть його завжди земляки як порядного, сумлінного, добросовісного працівника, адже любив рідний край, землю, поважав своїх односельчан.

19 червня цього року Демидівська громада назавжди попрощалася із мужнім ВОЇНОМ – ЗАХИСНИКОМ. Чин похорону було звершено у Свято-Георгіївському чоловічому монастирі на Козацьких могилах, яке очолив намісник обителі архімандрит Софроній (Бордюк), якому співслужили благочинні – Демидівського благочиння ПЦУ протоієрей Василь Іваник, Радивилівського благочиння ПЦУ протоієрей Ігор Данилюк, клірик Свято-Георгіївського храму протоієрей Олег Савчук та духовенство Демидівського та Радивилівського благочинь ПЦУ.

У своєму прощальному слові на місцевому цвинтарі клірик Свято-Георгіївського монастиря протоієрей Олег Савчук подякував родині за достойного сина, брата. Тільки любов Божа спонукає українців захищати рідний дім, рідну землю від ненависного ворога. Саме таким був і новопреставлений ВОЇН ХРИСТОВИЙ ВАСИЛЬ ТКАЧУК. Повинні мати у  своїх душах, серцях цю незгасну любов. Тоді Україна для всіх нас –  буде понад усе! Молімося за захисника України! Нехай Всемилостивий Господь прийме його у Царство Небесне, а сестрі Тетяні з родиною дасть сили пережити тяжкий біль втрати! Хай свята пляшівська земля стане пухом для новопреставленого ВОЇНА !

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ! СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!  

Список публікацій

На війні загинув Василь Ткачук із Пляшевої // Район.in.ua

На Дубенщині сьогодні прощаються зі старшим лейтенантом Василем Ткачуком // Teza.tv

Вшануймо пам’ять Захисника! // Демидівська селищна рада

Ткачук Василь Васильович (19.07.1965-06.06.2023)