Андрій Ципрук народився у Рівному. Закінчив Хмельницький національний університет за фахом “інженер-механік”. Та знайшов себе в іншій сфері.

Найбільше часу приділяв сім’ї. Разом із дружиною Катериною ростили донечок-двійняток, яким лиш нещодавно виповнилося три роки. Тож саме дівчатка, їх безпека та добробут були для Андрія на першому місці.

Призвали на службу Андрія у Миколаєві — саме там у січні 2023 року перебував у відрядженні по роботі. Пройшов перше навчання військовій справі, отримав звання матроса, техніка повітряно-десантної служби. За тим навчався у Великій Британії, а коли повернувся — вирушив у найгарячіші точки…

На жаль, 12 червня під час бойового зіткнення з силами противника в районі населеного пункту Шахтарське Донецької області в наслідок артилерійського обстрілу 31-річний Андрій Ципрук загинув…

Прощання із Героями відбулося 17 червня, о 10.00 на майдані Незалежності. Поховали захисника на кладовищі “Нове”…

Публікації про Ципрука А.

Спогади дружини:

“Коли розпочалась повномасштабна війна, Андрій дуже злякався за нас з донечками, хотів, щоб ми виїхали за кордон. Але я наполягла, що без нього нікуди не поїду. Тож ми залишилися тут усі разом. Він дуже допомагав, адже кожна повітряна тривога — це стрес для дітей, потрібно швидко спуститись в укриття, забрати їх з садочка… Він завжди був поряд наскільки міг. Андрій працював менеджером на підприємстві, яке пов’язане з виготовленням та продажем залізобетонних конструкцій. Тож часто виїжджав за місто. Коли отримав повістку — відразу став на облік у військкомат, пройшов усі комісії. Але досвіду у нього не було, бо ж не служив в армії. Тому сказали чекати. І так кілька разів,” – пригадує Катерина

Він пішов служити заради нас із донечками, заради нашої безпеки. Він усе робив заради нас. Йому було важко, але він тримався. Він взагалі заради інших був готовий на все, міг віддати останнє, допомагав, як би самому складно не було. Надзвичайно добрий, щирий, ми ніколи з ним не сварилися.

У Рівному провели в останню путь двох мужніх захисників України

Тепер вони дивляться на нас з портретів із чорними стрічками, а мали би бути поруч з близькими, жити та примножувати добро на землі. Та, на жаль, підступний ворог змусив кожного з них стати на захист рідної землі та віддати за неї найцінніше – власне життя.

– Сьогодні наша громада знову схилила голову в жалобі за відразу двома полеглими героями – Олегом Андрущаком та Андрієм Ципруком. Не можна словами передати всього того болю, який переживають рідні полеглих…Жодні слова не зможуть підтримати та розрадити, бо втрата – це рана, яка так боляче кровоточить, – говорить міський голова Рівного Олександр Третяк.

 

Список публікацій

Відразу з двома Героями прощалися у Рівному (ВІДЕО) // Рівне1

У Рівному віддали останню шану воїнам Олегу Андрущаку та Андрію Ципруку // Горинь

У Рівному попрощались з Олегом Андрущаком та Андрієм Ципруком // Суспільні новини

Ципрук Андрій Юрійович(?16.12.1991 -12.06.2023)