Олесь народився у Рівному 1 квітня 2002 року. Ходив до дитячого садочка № 7. У 2008 році переїхав жити до Здолбунова, де й пішов до першого класу початкової школи № 7. Закінчивши її перейшов вчитися до ЗОШ № 6, міста Здолбунів. У 2017 році у віці 40 років померла мама Олеся і він переїхав жити у Рівне до двоюрідної бабусі та пішов навчатися у 10 клас Рівненської ЗОШ № 9. Закінчив школу у 2019 році та вступив до Київського національного університету імені Тараса Шевченка на професію «Кіно та телеоператорство».

У 2023 році захистивши диплом бакалавра, Олесь пішов добровольцем на війну у 12 бригаду спеціального призначення АЗОВ Національної гвардії України пообіцявши помститися за свого найкращого друга Єгора Муху, що загинув у травні 2023 року. В пам’ять про маму та її першу збірку віршів, яка називалася «Каркаде» обрав собі позивний Каркаде.

Олесь був багатогранною людиною, хотів все спробувати. Ходив на багато гуртків і здобував призові місця на змаганнях з різних дисциплін (бальні танці, дитяча залізниця, трекове атомобілемоделювання, паркур, спортивний туризм, гра на гітарі). Закінчив фотошколу Олександра Харвата і професійно займався фотографією.

Він виріс гарним і струнким. Справжнім чоловіком із серцем патріота. Закоханим у життя, люблячим, щирим романтиком. Саме тому добровільно пішов до війська. 

Через тиждень Олесь мав прийти на ротацію та одружитися з коханою дівчиною.

11 березня в результаті ворожого обстрілу КАБами, під час виконання бойового завдання, захищаючи Україну, загинув захисник України, аеророзвідник, старший солдат Самчук Олесь Oles Samchuk за позивним «Каркаде».

Він міг стати відомим кінооператором, міг народити і виростити, разом із дружиною, діток, міг посадити сад, і не один… Пішов, одлетів цілий світ, якому місце тепер на небесах. Десь там буде душа Олеся, десь там…  

Публікації про Самчука О.

У Рівному попрощалися з бійцем “Азову” Олесем Самчуком

19 березня  на майдані Незалежності в Рівному попрощалися з 21-річним бійцем бригади “Азов” Олесем Самчуком з позивним “Каркаде”.

Друг Олеся Самчука Денис Крячко зазначив:

“Ми провчилися в університеті разом. Він ненавидів війну, але казав, що не може залишатися осторонь цього всього. В нього загинуло багато друзів, це теж зачепило дуже сильно. Він вирішив, що мусить за них піти туди й бути там і за нас всіх”.

“Хоч він був і молодим, 21 рік, але був справжнім, мужнім воїном, який постійно вдосконалювався у військовій справі у всіх напрямах. Читав, цікавився військовою літературою. Конкретно в нашій справі, в аеророзвідці, він був одним з найкращих у підрозділі. За короткий час, він навчився всього того, на що деяким потрібні місяці”, — зауважив командир підрозділу аеророзвідки бригади НГУ “Азов”.

Оксана Субурай

«Зрости мене до ясних чинів,

у тих чинах хай знайду я смерть,

Солодку смерть у муках за тебе,

І розплинуся у тобі, та вічно житиму в тобі, Відвічна Україно, Свята, Могутня, Соборна!»
Військовий загинув на донецькому напрямку – на його позицію прилетіла авіабомба.

Його виховував вітчим. Мама Олеся – незряча поетеса та активістка Вікторія Самчук – померла, коли хлопчику було 14 років. Тоді він захопився фотографією і зробив свою першу виставку. Також у нього була мрія – стати кінооператором. Він вступив до Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, здобувати фах теле- та кінооператора. Там і познайомився з Анною, але почалося повномасштабне вторгнення.

Захистивши диплом бакалавра, Олесь пішов добровольцем до “Азова”. В пам’ять про маму та її вірші обрав собі позивний “Каркаде” , – розповіла наречена Олеся.

О 9 ранку в Україні — хвилина мовчання. Вільне радіо щодня вшановує пам’ять загиблих військових та цивільних, розповідаючи історії їхнього життя. 17 березня згадаймо 21-річного кінооператора Олеся Самчука, який пішов на війну одразу після закінчення університету. 11 березня 2024-го молодий “азовець” загинув на Донеччині.

“Ти був людиною світла, збирав у собі любов та безкорисливо віддавав її усьому світу. Ти високо літав. Цінував своїх найближчих  та ділився із ними своїм теплом. Іноді було складно, але ти знаходив підтримку серед своїх “братішок”… Братішка, дякую тобі за все. За вірність і дружбу, за теплі спогади та цілодобову допомогу, за твою мужність і віру в добро”, — пише друг Олеся Денис Крячко. 

“Стільки спогадів у мене з тобою за роки нашої дружби, Олесю. Ти був моїм найкращим другом. Не можу повірити, що тебе більше немає. Ми через три дні мали побачитись. Ти через тиждень мав одружуватись. Ти був для багатьох з нас прикладом, і таким і лишишся. Ти був найгіднішим із нас, ти пішов нас захищати, ти був кращим за мене”, — пише друг загиблого Арам Атанесян.

Олесь Самчук загинув, виконуючи бойове завдання, він був випускником Навчально-наукового інституту журналістики КНУ ім.Т.Г.Шевченка 2023 року.

Завідувачка кафедри Інституту Віта Гоян написала:

 “Про маму, про життя, про мрії говорив Олесь в той грудневий день своєї першої короткої відпустки, коли приїхав до нас в Інститут. Чаювали на кафедрі. Мріяли разом». 

Відомий кінооператор і доцент кафедри кіно- , телемистецтва Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка Володимир Васильович Галицький: “Сумно і боляче… В бою загинув мій випускник, кінооператор, воїн Олесь Самчук. Світла пам’ять герою!”

Хлопцю було лише двадцять два. Двадцять два роки!

Кожна така звістка рве душу…Минулого року Олесь закінчив ВУЗ і вступив до лав ВСУ. Служив в аеророзвідці. Мав позивний “Каркаде” Загинув на Донецькому напрямку чотири дні тому – одинадцятого березня. На дев’ятнадцяте березня було заплановано його весілля.

Молоде усміхнене обличчя хлопця, що поклав своє непрожите життя, свої не зняті фільми, свої мрії, які ніколи не здійсняться на вівтар нашої з вами свободи…

Герої нажаль вмирають, але ніколи не повинна зникнути наша вдячна пам’ять про кожного з них.

Висловлюємо щирі співчуття рідним Олеся і його коханій дівчині, його наречені.

Національна спілка кінематографістів України

«Торкнутись світла? Це можливо. Так. До сонця руки простягни…» – писала мама Олеся, рівненська поетеса Вікторія Самчук. Позивний «Каркаде» – спомин про маму, яка полинула в небо, коли син ще вчився у школі. «Торкнутись неба? Це можливо?… Розкрий обійми вітру сміло…» Олесь тепер з мамою. В небі й у світлі. Наш Герой…

Фільми, які зняв Олесь Самчук – «Архітектон», 2021 р., «Life goes on», 2023 р. – є на відкритому показі творчих кваліфікаційних бакалаврських робіт студентів кафедри кіно- і телемистецтва. Подивитися можна тут:

https://www.youtube.com/channel/UC9yVcfuk5sZWdkWVlCwhqGg  

 

Анастасія Лєдяєва . Щаслива, що були знайомі та дякую за те, що оберігав нас усіх від “руського міра”, а також за чудові залишені роботи… Важко повірити та важко сприймати за реальність сьогоденні події!

Герої не вмирають ! Слава героям України та велика вдячність кожному герою за мужність!!!! Та низький уклін кожному!!!!

https://youtu.be/m-iyjvV009w?si=u3kvCpxOgorElaL8 – книга “12 облич радості” 

Неоніла Диб’як

* * *

Сонячний хлопче з ромашковим чубом,

З поглядом весен зелених…

Вибух накрив…і не сталося чуда…

Лета стікала із вени.

Вражено ахнула десь канонада

Твого останнього бою.

Спалений обрій приречено падав…

Степ затулився тобою.

… А з вишини голос предка чи Бога:

– Воїне, це лиш початок.

Рай-Україна…і ти біля нього

Будеш на вічних чатах.

…Давня криївка в повстанському лісі…

Сотник, – архангел неначе,

Вручить дідівського хаймарса-кріса,

Скаже:

– Пильнуй, козаче! 

Друг Ілля

Олесик, Брат, як ти любив звертатись. Ми познайомились у 2013 році нас об’єднувала дитяча залізниця ми там пропадали днями, тижнями взимку вчилися  весною допомагали фарбувати, прибирати, влітку закріплювали теорію на практиці. Олесь мріяв спочатку стати провідником, але спробувавши на дитячій залізниці керувати поїздом хотів стати машиністом, втім навчатися за омріяним фахом так і не зміг (не проходив по зору). І тоді вирішив вступити до столичного університету на кінооператора, тому що окрім залізниці його також цікавила фотографія.

В Лесика було важке дитинство втім воно його не зламало він залишився людиною з великим серцем, завжди допомагав і підтримував у важку хвилину.

Ти мене навчив любити людей і життя яким би воно не було.

Дякую тобі, в серці назавжди…💔

Олесева фотовиставка в Рівненській обласній бібліотеці 2019 рік.

Журналістка Катерина Романік розповіла:

– Я не можу купити молока своєму Лесику частіше, аніж раз на тиждень. На більше – пенсії не вистачає… А він його так любить! – десять років тому перед радіоефіром знічено зізнавалася Вікторія Самчук.

Її очі не бачили. Вона бачила серцем. І писала чудові вірші.
Саме тому я часто запрошувала її на радіоефіри. На одному з яких вона й розповіла мені, як важко жити незрячим в Україні.
Ще важче ростити дітей.
Тоді за дверима студії на неї нетерпляче чекав 12-річний Лесик. Саме він привів маму на інтерв’ю. Бо ж вона не бачила.
7 років тому Вікторії не стало…
Але Лесик так любив свою маму, що продовжував з нею спілкуватися.
Він писав їй листи. Розмовляв з нею, радився, каявся, ділився мріями.
“Мене рухаєш ти. Я хочу стати тим, ким би ти мене хотіла бачити – Людиною”.
Так закінчувався його останній лист до покійної матері. 
 
Рядки  вірша,  присвячені мамою Олеся
 

            Мій захисник

Мій захисник, моя розрада

Легенько очі  мамі витира.

Коли  сльоза додолу пада

Болить і стогне зранена душа.

 

Сьомий рік, як тебе немає…
Час досі йде швидко та непомітно. Біль та пам’ять завжди залишаються в моєму серці.
Але знову я пишу тобі цей лист. Два роки пройшло. З того часу багато, що змінилось. Війна показала, хто є хто. Хто був «Патріотом» — залишивсь на «Економічному фронті». Від кого взагалі не очікуєш, взяв до рук зброю і поїхав в один кінець… За цих два роки я втратив багато друзів та побратимів. Твоя книга стала моїм позивним, сенс якого дізнається не кожен. Зрозумів, що проблеми, які були в цивільному житті, абсолютно нічого не варті.
І найкраще, що я памʼятаю — це твоє виховання. Я ніколи не був найкращим сином, але той фундамент, який ти мені дала з малих літ, дозволяє мені ставати тим, ким би ти мене хотіла бачити — Людиною.
Твій Лесь
 
Сьогодні той день, коли тебе немає поруч уже п’ять років.
Час йде, але біль та пам’ять завжди поруч зі мною. За ці п’ять років я почав розуміти життя. Усвідомив все те, про що ти мені розповідала та намагалась навчити.
Шкода, що я прийшов до цього трохи пізно, набивши не мало синців. У мене були як провали, так і успіхи. Я побачив та почув немало людей. Зустрів як друзів, так і «ворогів».
Бачив людей, які не цінують життя, хоча й сам таким був. Коли втрачаєш рідну людину, життя ділиться на «до» та «після». Ніколи не буде так, як було. Але потрібно жити далі. Іноді складно змиритись з цими думками.
Етап прийняття твоєї втрати почав приходити тільки зараз, коли напади депресії та інші штуки виїдають ззовні. Намагаюсь якось змиритись з цим, однак не сильно вдається. Не допомагає алкоголь і все, що нас вбиває.
Мене завжди цікавило: що рухає людьми?
Хтось каже: любов, сім’я, діти. Інші — машина, квартира, будинок, гроші, а когось мистецтво та навіть ідея.
Мене рухаєш ти. Я хочу стати тим, ким би ти мене хотіла бачити — Людиною.
Твій Лесь
 
 
 
 
 

 Александр  Харват

“Цей сум ніколи не пройде, за те, що вбила воїна московська орда, за те, що на своїй землі ми хочемо жити незалежно від дикої терористичної росії…

Я мав за честь бути вчителем цього мужнього хлопця. Ми ніколи не забудемо, ми не пробачимо ворогу.”
 
 
 Світлини із соціальної  мережі

Світлини із домашнього архіву

Список публікацій

Oles Samchuk  // Персонална сторінка

Загинув за тиждень до свого весілля: спогади про добровольця та кінооператора з Рівного Олеся Самчука// Район. культура

На фронті загинув кінооператор Олесь Самчук: йому було 22 роки // Факти

Махно А. Замість весілля – похорон: у Рівному попрощались із 21-річним захисником Олесем Самчуком // ТСН

Загинув за тиждень до одруження: вшануймо 21-річного аеророзвідника “Азову” Олеся Самчука // Вільне радіо

На фронті загинув «азовець» Олесь «Каркаде» Самчук, випускник інституту журналістики КНУ // Вечірній Київ

Мав приїхати з фронту на власне весілля: у Рівному попрощалися із 21-річним воїном (відео) // УНІАН : інформаційне агенство

На фронті загинув кінооператор і військовий Олесь Самчук // Детектор Медіа

Кінооператор  Олесь Самчук поліг за Україну  за тиждень до весілля // Україна молода

На фронті загинув кінооператор Олесь Самчук // Голос України

Через тиждень збирався одружитися. На фронті загинув 22-річний захисник Олесь Самчук — історія героя // NY LIFE

Самчук Олесь Олександрович (01.04.2002-11.03.2024)