Кірчик Максим Володимирович (позивний “Дирчик”) народився 3 лютого 1990 році в Кременці на Тернопільщині, згодом проживав у місті Дубно.
Випускник Дубенського ліцею №2.
З 2005 року навчався в Дубенському вищому художньому професійно-технічному училищі. У 2008 році став студентом Національного університету водного господарства та природокористування, факультет «Економіка підприємств». У дорослому віці мешкав у Києві.
З 2013 року працював у національному музеї народної архітектури та побуту України майстром з гончарства. Максима цікавило все, що пов’язане з українською культурою. Був активним учасником Революції Гідності.
З квітня 2019 року працював оператором висотного баштового крана на підприємстві «Рента-кран».
Незадовго до повномасштабного вторгнення pocіян Максим одружився, будував плани на майбутнє.
Не маючи військового досвіду, з 24 лютого 2022 року в складі 204-го батальйону територіальної оборони захищав місто Київ. Звільняв місто Ірпінь, Чернігівщину, Миколаївщину, брав участь у бойових діях зі звільнення Херсона. Служив стрільцем другого стрілецького відділення першого взводу третьої роти. Далі – втримання кордону з Бєлгородською областю, з початку 2023 року – на Бахмутському напрямку.
Загинув 13 лютого 2023 року під час виконання бойового завдання в жорстоких боях біля населеного пункту Залізнянське Бахмутського району Донецької області.
Похований 19 лютого 2023 року на Калинівському цвинтарі у місті Кременець.
Указом Президента України від 18 липня 2023 року №432/2023 «Про відзначення державними нагородами України» солдата Кірчика Максима Володимировича нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно) за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України самовіддане виконання військового обов’язку.
Рішенням Дубенської міської територіальної громади Кірчику Максиму Володимировичу присвоїли найвищу міську відзнаку-звання «Почесний громадянин міста Дубно» (посмертно
Публікації про Кірчик М.
Дубенчани віддали останню шану Герою Максиму Кірчику
18 лютого 2023 року на майдані Незалежності дубенчани віддали останню шану Герою Максиму Кірчику, який загинув 13 лютого 2023 року під час виконання бойового завдання поблизу Бахмута на Донеччині.
До спільної молитви за упокій душі спочилого воїна-патріота разом із духовенством, родиною, бойовими побратимами, небайдужими громадянами долучились міський голова Василь Антонюк та начальник Дубенського РТЦК та СП Анатолій Кононов.
Після скорботної церемонії прощання Герой відправився до рідного дому, де проведе останню ніч. Відспівають воїна Максима у Свято-Іллінському соборі м.Дубно, поховають – у сусідньому Кременці, звідки він родом.
Щирі співчуття рідним та близьким. Вічна пам’ять, честь та шана Герою!,- йдеться на сторінці у фейсбук “Дубно-влада-онлайн”
Кременеччина провела в останню путь Героя російсько-української війни Максима Кірчика
Кременеччина в скорботі: громада району провела в останню путь Героя російсько-української війни, який віддав своє життя за свободу та незалежність країни – солдата Кірчика Максима Володимировича, 1990 року народження, жителя м. Дубна Дубенської міської територіальної громади Рівненської області.
Стрілець другого стрілецького відділення першого взводу третьої роти військової частини А7375 загинув 13 лютого 2023 року під час виконання бойового завдання в жорстоких боях біля населеного пункту Залізнянське Бахмутського району Донецької області.
,,…Максим був справжнім патріотом своєї країни. Не маючи військового досвіду, без вагань він став на захист рідної землі за покликом серця. З першого дня в складі 204-го батальйону територіальної оборони захищав місто Київ. Далі звільняв від залишків російської нечисті місто Ірпінь, потім Чернігівщина, Миколаївщина, брав участь у бойових діях по звільненню Херсона. Далі – втримання кордону з Бєлгородською областю. А в останні тижні він з побратимами підсилили стримання навали на Бахмутському напрямку. Він беріг своїх рідних, ні на що не скаржився і ніколи не говорив про свою участь у важких боях.
Патріотизм зашито в Максимові генетичним кодом
Ще Прадід Кірчик Іван Яремович, був командиром розвідки в часи першої світової війни. Став повним Горгієвським Кавалером, нагороджений двома срібними та двома золотими Георгієвськими хрестами .
Дід Максима – Кірчик Василь Іванович з 18-ти років був членом ОУН, далі УПА та за свою націоналістичну проукраїнську позицію переслідувався Сталінським режимом та був політв’язнем у Сибірських концлагерах понад 12 років. Діди- прадіди передали йому любов до України і патріотизм.
Максим був неординарною особистістю, його цікавило все, що пов’язане з українською культурою.
Був час, коли Максим за покликом серця взяв бандуру і за кілька тижнів навчився кобзарських пісень, грі на сопілці та гармоніці.
Опанував гончарську справу, декілька років працював в музеї мистецтва Пирогова в місті Києві.
Цікавився різними видами спорту, більярд, гребля, бодібілдинг, та багато інших захоплень.
Незадовго до повномасштабної війни Максим створив власну сім’ю, будував великі плани, та війна стала перепоною на шляху до здійснення усіх мрій.
Він дуже любив життя, був життєрадісним, позитивним та завжди усміхненим, дуже щирою людиною…”
Мешканці району, представники органів місцевої виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості, командування, військовослужбовці та бойові побратими прийшли провести воїна в останню путь і спільно із духовенством помолитися за упокій його душі.
Поховали бійця на цвинтарі ,,Калинівка” м.Кременця.
Висловлюємо щирі співчуття рідним, близьким, друзям та побратимам Героїв.
Вічна пам’ять, шана і слава захиснику України!
“Дирчик був веселим та епатажним козарлюгою. Брав участь у штурмових діях ще на Херсонщині. Вмів так про все розповідати, що навіть щось дуже погане здавалося просто цинічним жартом. Мабуть, і зараз він би сказав щось на кшталт: «Прикинь, men, тільки забурився в окоп і тут прилетіло, ну шо за фігня?» – написав побратим Дирчика.
«Загинув Кірчик Максим, учень першого мого випуску. Максиме, ти був справжнім воїном, не побоявся зустрітися віч-на-віч з ненависним ворогом і покласти своє молоде життя за нашу свободу і незалежність. Тобі ще жити, любити, творити, твоєї енергії та позитиву ще вистачило б набагато років. Але…. Ти став Воїном Світла. Сподіваюсь, що Твоя загибель не буде марною. І всі Твої рідні, знайомі, друзі дочекаються перемоги, а Ти назавжди залишишся в нашій пам’яті», – написала вчителька Лілія Підлісна.
Солдата Максима Кірчика відзначено орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно) за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України та самовіддане виконання військового обов’язку указом Президента України від 18 липня 2023 року.
Відзнаку за сина-Героя отримала мама Неля Петрівна. Її супроводжували рідний брат Максима Олександр та його маленький племінник Гордій.
У Дубні відкрили дві меморіальні дошки полеглим воїнам
На фасаді Дубенського ліцею №2 відкрили меморіальні дошки полеглим воїнам-випускникам Андрію Хижняку та Максиму Кірчику. Захід відбувся у четвер, 20 квітня 2023 року
У заході взяли участь сім’ї загиблих захисників, депутати міської ради, представники громадськості міста, учні та вчителі ліцею.
Освячення меморіальних дощок провели благочинний Дубенського благочиння Православної Церкви України протоієрей Василь Лозинський та військовий капелан протоієрей Тарас Гордійчук.
Список публікацій
Максим Кірчик // Платформа памяті Меморіал
Дубенщина знову в жалобі: в останню дорогу провели дубенчанина Максима Кірчика. // Дубенська районна державна адміністрація
Ще один Герой віддав життя за Україну: під Бахмутом загинув Максим Кірчик з Кременця // Наш день
Віддав життя за Україну // Кременецька міська громада
Посмертно нагородили воїна з Дубна, який звільняв Ірпінь та Херсон // Рівне вечірнє