Ольшанський Андрій Віталійович народився 26 січня 1990 року в Москві, де вчився його батько, офіцер пожежної охорони.
У 1992 році родина переїхала в Костопіль. Андрій, єдиний син у батьків, закінчив Костопільську школу №4 і вступив на навчання у НУВГП у Рівному. В університеті пройшов військову підготовку, після закінчення мав звання молодшого лейтенанта. Збирався служити в армії, але на той час відбувалося скорочення запасу, і чоловік пішов вчитися на слюсаря-ремонтника автомобілів.
У серпні 2014 року Андрій Ольшанський пішов добровольцем в АТО, до вересня 2015 виконував бойові завдання на Донеччині у складі батальйону «Горинь».
З жовтня 2017 року Андрій Ольшанський працював у Рівненській дирекції залізничних перевезень складачем поїздів. Мешкав у Рівному, власної сім’ї не мав. Як учасник бойових дій перебував в оперативному резерві.
Повістку одержав 23 лютого 2022 року, наступного дня чоловік уже був у складі 130 окремого розвідувального батальйону, його призначили командиром механізованого розвідувального взводу. З січня 2023 року Андрій воював на Запорізькому напрямку, брав участь у контрнаступі ЗСУ та визволенні Роботиного.
У жовтні 2024 його підрозділ перекинули на Курський напрямок. 21 жовтня заступник командира розвідувальної роти старший лейтенант Андрій Ольшанський вийшов на бойове завдання і мав повернутися 24 жовтня. Одержав осколкове поранення. 26 жовтня під час евакуації поранений боєць загинув біля Павлівки на Сумщині.
Нагороджений відзнакою Президента України «Хрест бойових заслуг», нагрудним знаком Головнокомандувача ЗСУ «Срібний хрест», почесною відзнакою командувача військ ОК «Захід» «За досягнення у військові службі» 2 ступеня, відзнакою начальника розвідувального управління штабу ОК «Південь» та нагрудним знаком Міністерства оборони України «За зразкову службу».
Публікації про Ольшанського А.
З полеглим Героєм Андрієм Ольшанським прощатимуться у Костополі та Рівному
У жовтні 2024-го підрозділ Андрія перекинули на Курський напрямок на Сумщину. 14 жовтня Андрій ще встиг побачитися з батьком. А 21 жовтня вже вийшов на бойове завдання, з якого 24-го мав повернутися. Як стало відомо від побратимів пізніше, Андрій отримав осколочні поранення, однак, заміни не було. 26 жовтня під час евакуації старший лейтенант, заступник командира розвідувальної роти Андрій Ольшанський загинув біля Павлівки на Сумщині внаслідок атаки дрона.
Нагороджений відзнакою Президента України «Хрест бойових заслуг», нагрудним знаком Головнокомандувача ЗСУ «Срібний хрест», почесною відзнакою командувача військ ОК «Захід» «За досягнення у військові службі» 2 ступеня, відзнакою начальника розвідувального управління штабу ОК «Південь» та нагрудним знаком Міністерства оборони України «За зразкову службу».
Андрій був вправним воїном, безстрашним та сміливим. За ним без вагань йшли його підлеглі. Військові будні були його стихією і, можливо, призванням. Хоча контракт на подальшу службу в ЗСУ він підписувати не планував. Він реально оцінював ризики служби та війни і морально був готовий до поранень чи навіть загибелі… Здача в полон ще з часів АТО була для нього неприйнятна і неможлива», – згадує батько військового Віталій Ольшанський.
«Андрій був на фронті з першого дня війни, завжди у гарячих точках. «Везунчик», завжди на передовій, ветеран АТО, удача всміхалася йому тисячі разів… Окрім оцього єдиного разу… Він був непереборний оптиміст, щедрий до зухвалості. А ще він був реаліст і казав, що ця війна надовго. І ще наступна надовго. І що всім треба навчитися хоча б збирати автомат. Хоча б по відео з ютуба», – каже рідна тітка Андрія Наталія Ольшанська.
Виконуючи свій військовий обов’язок, Андрій Ольшанський вкладав власні кошти у техніку та засоби забезпечення – придбав РЕБ, старлінк, ноут, телефони, планшети тощо, купив у складчину з побратимами позашляховик, подаючи гідний приклад іншим.
За матеріалами газети “Сім Днів”
Прощання з воїном відбулося 2 листопада у Костополі та у Рівному
2 листопада костопільчани прощалися з загиблим захисником на майдані Т.Г. Шевченка в Костополі. У церемонії взяли участь рідні та близькі, побратими, представники влади та духовенства. Похоронна процесія вирушила у Рівне, де після завершення чину похорону у Свято-Покровському соборі Андрія Ольшанського поховали на кладовищі «Нове». Світла пам’ять та щирі співчуття близьким.
Прощання з полеглим воїном Андрієм Ольшанським. ВІДЕО
У Рівному попрощалися із загиблим захисником Андрієм Ольшанським, який віддав своє життя заради мирного майбутнього України..
Список публікацій
Рівне проведе в останню путь 34-річного старшого лейтенанта Андрія Ольшанського // ЧаРівне
У громаді на Рівненщині в останню путь проведуть Андрія Ольшанського, який загинув у Курській області рф // Рівненські новини
Мав нагороди від Президента України та Головнокомандувача ЗСУ: у Рівному попрощалися з військовим Андрієм Ольшанським // Суспільне Рівне