Народився Олексій у м.Сарни, проживав по вул.Шкільна. Навчався в Сарненській гімназії, після закінчення якої у 2016 році вступив до Київського національного авіаційного університету на аеродинамічний факультет, спеціальність авіа- та ракетобудування, який закінчив у 2020 році, отримавши ступінь бакалавра.

Особисті якості:справедливий, наполегливий, добрий, завзятий, товариський, завжди веселий (позитивний як протон), завжди прийде на допомогу, співчутливий, завжди хвилювався за інших і допомагав; завжди приходив на допомогу всім; у роботі на досягнутому не зупинявся. До війни працював в охоронній фірмі «Шериф» м.Київ. Мав хобі: нумізматика та боністика.

Олексій тричі старався потрапити на фронт добровольцем і з третього разу таки призвали. 8 березня 2022 року пішов добровольцем захищати Україну, заключивши контракт ЗСУ. Служив у 130-му окремому батальйоні територіальної оборони м. Київ. Мав військове звання: солдат з позивним Курт, старший сапер.

13 вересня отримав тяжкі поранення від російської ОЗМ-72 «вистрибучої міни» в районі населеного пункту Питомник Харківської області під час контрнаступу ЗСУ. Упродовж довгих чотирьох діб лікарі боролися за його життя. На жаль. 17 вересня 2022 року серце воїна зупинилося у шпиталі міста Харків.

В Олексія залишилися мама, чотири сестри, брат, рідні, друзі та побратими.

Похований на Алеї Героїв у м.Сарни.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі військових нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). Указ Президента України № 744/2022.

Публікації про Андреєва О.

Згадує Галина Андреєва, мама:

«Мій любий синочку. Я вдячна Богу, що Він подарував мені тебе і довірив виховувати. Ти виріс хорошим сином, люблячим братом і справжнім патріотом своєї країни. Ти був наймолодшим, але зробив найважливішу справу: віддав своє життя захищаючи нас. Я пишаюся тобою! Дуже сумую за тобою, завжди буду пам’ятати! Безмежно люблю!

Мій син був найменшим з дітей, а зробив найбільшу справу – пішов захищати свою країну і нас від ворога. Він дуже любив життя, мав плани на майбутнє, проте, не роздумуючи, зробив такий вибір».

Терек, побратим:

«Надійний і веселий побратим. Базіка. Льоша, позивний Курт був гарною людиною і надійним побратимом. Він був самий молодий у нашому взводі. Життєрадісний, веселий і простий. Декілька разів ми з ним були на нічних чергуваннях. Він розповідав про своє життя, свою велику сім’ю, дівчину. Казав: “коли буде перемога я обов’язково організую зустріч всієї родини у бабусі вдома. Хочу щоби вся сім’я, діти, онуки зібралися в неї».

Алла Царук

Дякуємо нашим хлопцям за життя для всіх нас, але ціною власного.На жаль…

У Сарнах прощалися з Героєм Олексієм Андреєвим.

У Сарнах прощалисявідбулась біля домівки воїна. Віддати шану Герою та провести в останню путь. Поховали Олексія Андреєва на кладовищі «Нове», що по вулиці Шарпака.

Війна… клята війна… вона завжди ходить поруч зі смертю, смутком та невимовним болем…

Цей біль торкнувся ще однієї сарненської родини, навіки осиротивши її, забравши найдорожчу серцю людину… Бо це взагалі проти природи, коли батьки ховають своїх дітей. Але… 17 вересня 2022 року поповнив лави Небесного війська ще один нескорений Син України, солдат ЗСУ АНДРЕЄВ Олексій Олександрович,1999 року народження.

“Курт” був мужнім і вірним сином свого народу, патріотом…. 13 вересня 2022 року, виконуючи бойове завдання в одному з населених пунктів на Харківщині, звільняючи мирну українську землю від клятого окупанта….отримав тяжкі поранення. Лікарі боролися за юне життя впродовж чотирьох діб, але…. Він загинув з Україною в серці…

Слова щирих співчуттів висловлюємо мамі Героя, Галині Вікторівній, родині, друзям…Ми сумуємо разом з Вами Спочивай з миром, наш Герою! Пам’ять про Тебе навіки буде в серцях сарненчан!

М’яких Тобі хмаринок, Олесію, та шана народна!

Сарненський районний територіальний центр комплектування та соц. підтримки 

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі військових нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). Указ Президента України № 744/2022.

Використано матеріали “Книги памяті про загиблих за Україну мешканців Сарненської міської територіальної громади”

Список публікацій

“ВІчні захисники”. В память про загиблих воїнів Сарненської громади // Сарненська централізована систеиа публічно-шкільних бібліотек

.Нова чергова сумна звістка з фронту! // Сарненська міська териториальна громада. :офіційний вебсайт

Знову втрати. Загинув солдат Олексій Андреєв з м. Сарни // Вісті Рівненщини

“Лікарі боролися за його життя 4 доби”: загинув 23-річний воїн із Сарненщини // Горинь

 

Андреєв Олексій Олександрович (16.05.1999 – 17.09.2022)