Юрій Чубай народився 28 червня 1977 року у селі Моквин на Березнівщині. З 1984 року по 1992 рік навчався в Моквинській середній школі. У свій час працював будівельником на місцевій паперовій фабриці. У 2014-2015 роках Юрій захищав Батьківщину під час АТО. Після повномасштабного вторгнення росіян старший солдат Чубай Юрій Миколайович, навідник танкового батальйону з березня 2023 року перебував у лавах Збройних Сил України.

Серце солдата не витримало фізичних та психологічних навантажень. 29 травня 2023 року Юрій помер. У Юрія залишилася дружина донька та син. А запам’ятали його як надзвичайно доброго чоловіка, батька, турботливого сина.
У Свято-Михайлівському храмі села Моквин відбулася заупокійна служба за захисником. Поховали на місцевому кладовищі рідного села Моквин.

Публікації про Чубая Ю.

У Моквині захисника в останню путь провели всім селом (ФОТО)

Церемонія прощання відбулася сьогодні, 28 вересня. Віддати останню шану померлому прийшли до сімейного будинку рідні, друзі, знайомі, представники міської ради, багато односельчан, усі хто знав Юрія.

А запам’ятали його як надзвичайно доброго чоловіка. батька, турботливого сина.

Проводжали захисника з усіма військовими почестями у супроводі почесної варти та колони прапороносців.

У Свято-Михайлівському храмі села Моквин відбулася заупокійна служба за захисником.

Траурну колону з надзвичайною повагою та скорботою, віддаючи останню шану захиснику, односельчани зустрічали навколішки.

Під виконання Державного Гімну України та військовий салют завершився земний шлях Юрія Миколайовича, якого поховали на місцевому кладовищі рідного села Моквин.

За матеріалами Березнівської міської ради

Любив життя, родину і Україну

Ще однієї непоправної втрати зазнала Березнівська територіальна громада. Виконуючи свій військовий обов’язок, помер старший солдат ЗСУ, навідник танкового батальйону 46-річний Чубай Юрій Миколайович з Моквина. Незагойною раною стала звістка про його смерть у серцях мами воїна Ніни Мефодіївни, сестри Олени, дружини Галини, сина Романа і доньки Анюти, всіх рідних і близьких покійного захисника України. Їхні сльози і чорні хустини затьмарювали сонячні дні.


Щоб провести в останню земну путь Юрія Миколайовича до його оселі прийшло багато односельчан, військові, представники місцевої влади – міський голова Руслан Пилипчук і сільська староста Раїса Мудра, жителі навколишніх сіл. Адже покійний воїн користувався заслуженою повагою у своїх земляків. Його знали як невтомного трудівника, дбайливого господаря, гарного сім’янина, надійного друга і мудрого односельчанина. Він поважав людей, любив життя ,родину й Україну. Тож ,коли розпочалася АТО, у 2016 році Юрій Чубай пішов воювати з сепаратистами і російськими зайдами. Після демобілізації певний час хворів, а коли підлікувався, то у березні ц. р. знову почав служити в одному з підрозділів Збройних Сил України, зокрема на навчальному полігоні.
Траурна церемонія поховання захисника Вітчизни розпочалася з приходом до його оселі настоятеля місцевого Свято – Михайлівського храму УПЦ отця Бориса і групи священників УПЦ. Вони здійснили відповідну відправу біля труни з прахом воїна. А потім рідні та близькі, сусіди, односельчани попрощалися з ним, поклали квіти пам’яті та шани. У багатьох них в очах ятрились сльози смутку, а на обличчях лежала тінь непоправного горя… Потім траурний кортеж попрямував до місцевого Свято – Миколаївського храму.

В цей час односельчани на рідній вулиці звитяжця, стоячи на колінах, утворили живий коридор прощання. Попереду траурної колони дівчинка несла портрет Юрія Чубая, далі йшли чоловіки з хрестом і церковними хоругвами, а юнаки несли синьо-жовті знамена. Катафалк з труною померлого супроводжував військовий караул, а останню дорогу воїна від дому до храму дівчата встеляли квітами.
Заупокійна служба за захисником Вітчизни відбулася у місцевому Свято-Миколаївському храмі УПЦ. Поховали Юрія Чубая з усіма військовими почестями на сільському кладовищі.
Вічна йому пам’ять і шана.


Павло Рачок

Список публікацій

Рачок П. Любив життя, родину і Україну / П.Рачок // Надслучанський вісник : Березнівська районна газета. – 2023. – № 40 /05 жовт. – С. 2.

Зупинилось серце захисника з громади на Рівненщині // Rivne media

У Моквині захисника в останню путь провели всім селом (ФОТО) // Рівне вечірнє

Війна забрала життя навідника з Березнівщини // Рівненські новини

Чубай Юрій Миколайович (28.06.1977-29.05.2023)