Микола Стьопін народився 18 січня 1982 року і постійно проживав у селі Моквин. У 1999 році закінчив Моквинську загальноосвітню школу. У 2000 році здобув кваліфікацію електрослюсар (будівельний) у філії вищого професійного училища № 1 міста Костопіль.У свій час працював електромонтером та пресувальником Моквинської паперової фабрики, охоронцем в магазині «Супермаркет» Березнівського міськкооппродторгу.


18 травня 2022 року Миколу мобілізували на військову службу до військової частини   А 4152, служив стрільцем-помічником гранатометника. Захисник боронив Україну на Херсонщині.

13 вересня 2023 року під час перебування у відпустці на лікуванні Микола Васильович помер у рідному селі Моквин. Серце захисника не витримало фізичних та психічних навантажень хоча мав намір підлікуватися, набратися сил  для боротьби з окупантами. Односельчани запам’ятали Миколу як надзвичайно доброго чоловіка, люблячого батька, турботливого сина.

Заупокійна служба за захисником відбулася у Свято-Михайлівському храмі села Моквин.
У померлого захисника залишилася мама та два сини.

Публікації про Стьопіна М.
Список публікацій
У селі Моквин Березнівської громади попрощалися з померлим військовим Миколою Стьопіним

Церемонія прощання відбулася сьогодні, 14 вересня. Віддати останню шану померлому прийшли до сімейного будинку рідні, друзі, знайомі, представники міської ради, багато односельчан, усі хто знав Миколу.

А запам’ятали його як надзвичайно доброго чоловіка, люблячого батька, турботливого сина.

Проводжали захисника з усіма військовими почестями. Під траурні звуки духового оркестру, почесної варти та колони прапороносців похоронна процесія в жалобі тягнулася від сімейної оселі рідними сільськими вулицями до Свято-Михайлівського храму села Моквин, де відбулася заупокійна служба за захисником.

Траурну колону з надзвичайною повагою та скорботою, віддаючи останню шану захиснику, односельчани зустрічали навколішки.

Стомився час в жалобі днів


Тепла осінь в жовтавому плащі вигравала довкола чорнобривцями і різнобарвними майстрами, густі ранкові роси сріблилися на травах. У той момент з неба не лилися осінні дощі, але вмивалася земля потоками людських сліз. Серця рідних були наповнені смутком і болем.Здавалося, що й час стомився в жалобі днів, адже у Березнівській громаді не стало ще одного воїна, сміливого захисника, який з травня 2022 року мужньо боровся за незалежність і цілісність України.
Від щоденних військових дій на Херсонщині, де служив стрільцем-помічником гранатометника, та руйнівних вибухів, захисник приїхав на перепочинок додому, в рідне село Моквин, де він народився, де проходило його мирне життя.
Микола Васильович Стьопін мав намір підлікуватися, набратися сил для боротьби з окупантами. Та жорстока смерть 13 вересня зупинила його серце обширним інфарктом. Земний шлях українського воїна закінчився на сорок першому році життя. Він своєю мужністю наближав перемогу, але не дочекався того світлого дня. Скорбота і біль втрати невимовні. Мати побивалася в розпачі над тілом сина, душа якого білим ангелом злітала до Бога. Втратили доброго, щирого батька сини, якими він так пишався. Побивалася у розпачі дружина. Квітами скорботи і болю була переповнена кімната, де над домовиною ридали рідні. Смуток переповнював все довкола.

На обійстя померлого прийшли представники місцевої влади, односельчани, щоб віддати останню шану захиснику. Живим коридором у супроводі прапороносців, духового оркестру і молитовних піснеспівів несли військові на плечах домовину з тілом захисника. З портрета на присутніх дивилися сумні очі воїна, а живі квіти, принесені йому у знак вдячності, різнокольоровим килимом встеляли прощальну ходу. Тепле осіннє сонечко прагнуло зігріти зболені душі рідних, які втратили найдорожчу людину, та голосінням і риданню не було впину. Заупокійну службу провели у Свято-Михайлівському храмі. Поховали воїна з усіма почестями на місцевому кладовищі. Нехай у Царстві Небеснім Господь упокоїть душу померлого. Вічна і світла пам’ять захиснику.
Марія АНТОНЕЦЬ.

 Список публікацій

Антонюк М. Стомився час в жалобі днів / М.Антонюк // Надслучанський вісник : Березнівська районна газета. – 2023. – N 38 /21 верес. – С. 2. 

Помер воїн із Березнівщини Микола Стьопін // Горинь 

У Березнівській громаді похоронили військового Миколу Стьопіна // Район Рівне

Стьопін Микола Васильович (18.01.1982-13.09.2023)