Дмитро Ботан народився 27.09.1989 року в місті Рівне. Саме тут навчався у школі, число 13. Далі – освіту здобув у автотранспортному технікумі. За фахом Дмитро був організатором міжнародних перевезень і логістом автомобільного транспорту, але ніколи не цурався різної роботи. Працював і водієм, і столяром, і барменом.

До повномасштабного вторгнення Дмитро працював у Польщі, саме там і застало його повномасштабне вторгнення. Дружина Дмитра та 10-річна донечка у лютому 2022 року перебували у свекра на Херсонщині.

Саме для того, щоб звільняти Херсон та інші українські землі, щоб боронити свою родину та народ, мужній герой повертається до України вже 28 лютого та стає добровольцем на захист Батьківщини. Дмитро допомагав усім побратимам, які його оточували. Завжди привітний, відкритий, щирий, готовий прийти на допомогу та відданий своїй справі.

Боєць луцького окремого загону спеціального призначення «Любарт» Дмитро Ботан із позивним «Брат» загинув 1 жовтня 2023 року. Життя зв’язківця розвідувальної роти обірвалося під час виконання бойового завдання внаслідок обстрілу противника поблизу населеного пункту Оріхів Запорізької області.

Герою назавжди 34 роки

Публікації про Ботана Д.

Згадує дружина Героя Олена:

“Він завжди говорив, що краще померти Героєм, ніж жити на колінах. Тому жодного разу не шкодував про своє рішення стати на захист рідної землі.

Про події війни Дмитро говорив із захопленням. Він був радий тому, що робить щоденно свій внесок у майбутню перемогу, Він завжди говорив, що краще померти Героєм, ніж жити на колінах. Тому жодного разу не шкодував про своє рішення стати на захист рідної землі.”

5 жовтня, рівненська громада провела в останню путь трьох Героїв України, мужніх, незламних воїнів, які віддали своє життя за мир і свободу України

Гіркі сльози розпачу та болю окропили майдан Незалежності. Рівне попрощалося із справжніми Героями – Дмитром Ботаном, Володимиром Крижановським, Владиславом Кисілем.

Список публікацій

Загинули добровольці з Рівного Дмитро Ботан, Володимир Крижановський та Владислав // Суспільне:новини

На війні загинув боєць луцького загону «Любарт» Дмитро Ботан // Волинська служба новин

Чорний день: Рівне ховатиме одразу трьох воїнів // Рівне вечірнє

Загинули на Запоріжжі: Рівне попрощалося з трьома мужніми захисниками // Рівне1

Загинули на Запорізькому напрямку. У Рівному ховатимуть одразу трьох Героїв // Радіо Трек: новини

Ботан Дмитро, позитивний “Брат” (27.09.1989-01.10.2023)