Володимир Крижановський народився у Рівному 22 травня 1988 року. Навчався в ЗОШ № 13 міста Рівного, після школи закінчив Рівненський професійний ліцей, здобувши професію слюсаря з ремонту автомобілів.

Володимир проживав з мамою та рідною сестрою. Та, на жаль, втратив матір, а потім – і рідну сестру, якій не виповнилося ще й 20. Із великої родини у Героя залишилось лише двоюрідні дві сестри та два брати.

Володимир все життя змінював роботу, здебільшого працював в будівельній сфері. Коли ж розпочалося повномасштабне вторгнення, нікому й слова не сказавши, добровільно став на захист країни. Зателефонував рідним вже коли проходив підготовку на Житомирщині.

Добрий, веселий, справедливий, оптимістичний, вірний своїй державі – таким його запам’ятають рідні.

Близько року Володимир віддано стояв на захисті країни та віддав власне життя за рідну землю. Солдат Володимир Крижановський загинув 22 вересня 2023 року в результаті артилерійського обстрілу в Запорізькій області.

Публікації про Крижановського В.

Двоюрідна сестра Героя Марина згадує:

“Востаннє ми розмовляли ще у Житомирі, а потім його відправили у Чернівці та звідти – на Запорізький напрямок. Володя завжди повторював, що все добре. Ніколи не ділився своїм душевним станом і нічого не розповідав”

Гіркі сльози розпачу та болю окропили сьогодні майдан Незалежності. Адже Рівне попрощалося із трьома вірними синами, мужніми захисниками, справжніми Героями – Дмитром Ботаном, Володимиром Крижановським, Владиславом Кисілем.

Сміливі воїни стали міцним щитом для своїх рідних, знайомих та навіть незнайомих українців. Вони йшли уперед, захищаючи кожного від ворога, сантиметр за сантиметром повертаючи українську землю, яку нині захопив окупант. Їх звитяга гідна прославляння у піснях, але сьогодні на майдані наші Герої чують слова прощання та подяки за свій подвиг. Вони віддали своє життя у боротьбі за свободу, за Україну, за правду.

Схилімо голови у пошані та вдячності до усіх українських Героїв…

Вічна пам’ять та слава Воїнам!

Щирі співчуття рідним…

За матеріалами Рівненської міської ради

Список публікацій

5 жовтня у Рівненському районі з глибоким сумом попрощалися із загиблими військовослужбовцями // Рівненська районна державна адміністрація

Загинули добровольці з Рівного Дмитро Ботан, Володимир Крижановський та Владислав // Суспільне:новини

Чорний день: Рівне ховатиме одразу трьох воїнів // Рівне вечірнє

Загинули на Запорізькому напрямку. У Рівному ховатимуть одразу трьох Героїв // Радіо Трек: новини

Крижановський Володимир (22.05.1988-22.09.2023)