Віталій Дударчук народився 17 вересня 1990 року в селі Резніківка Артемівського району (колишня назва Бахмутського району) Донецької області. У 1993 році, коли Віталій був ще зовсім малим, його родина переїхала на Рівненщину – до мальовничого села Прислуч, що на Березнівщині.

Віталій був яскравим прикладом для наслідування у багатодітній родині. Вчителі з місцевої школи запам’ятали його як здібного та розумного учня, який самотужки торував життєвий шлях. Адже блискуче закінчив навчання у Острозькій академії, здобувши фах юриста.

В 2015 році закінчив військову кафедру і склав Військову присягу на вірність українському народу, отримавши звання «Молодший лейтенант запасу». 

28 червня 2022 року Віталій був призваний на військову службу по мобілізації та зарахований до числа слухачів конкурсу підвищення кваліфікації при Національній академії Сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного. Після проходження курсу підвищення кваліфікації отримав звання «Лейтенант» та був направлений до 108-го окремого гірсько-штурмового батальйону 10-ї окремої гірсько-штурмового бригади (військова частина А3715) на посаду командира штурмового взводу, звідки був переміщений в зону бойових дій. 

4 листопада 2022 року лейтенант Дударчук Віталій Вікторович, командир 2-го гірсько-штурмового взводу 3-ї гірсько-штурмової роти, загинув під час виконання бойового завдання в районі населеного пункту Спірне Бахмутського району Донецької області. 

Поховали Віталія Дударчука на місцевому кладовищі у селі Прислуч.

Військовослужбовцю ЗСУ Дударчуку Віталію присвоєно звання Герой України (посмертно). За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку лейтенанта Дударчука Віталія Вікторовича нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня,(посмертно), 17 квітня 2023 року.

Публікації про Дударчука В.

Панахида за загиблим героєм, випускником Острозької академії Віталієм Дударчуком

11 листопада у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького відбулася панахида за загиблим героєм, випускником спеціальності 081 Право Національного університету «Острозька академія», командиром гірсько-штурмового взводу, лейтенантом, захисником України Віталієм Дударчуком.

Настоятель храму, протоієрей Василь Жуковський виступив із промовою:

Кожен по-своєму бере участь у війні, яка зараз триває в Україні. Війна є не лише великим випробуванням для нашого народу, вона є серйозною перевіркою особистості, громади, держави, людства на зрілість. Упродовж тривалого часу в Острозькій академії професорсько-викладацький склад, ректорат намагалися й намагаються виховувати студентів патріотами, громадянами, жертовними членами нашого суспільства. Із перших днів війни студенти, випускники НаУОА беруть активну участь у захисті України. 

Сьогодні ми згадуємо пам’ять випускника Острозької академії Віталія Дударчука. Побачивши, що Батьківщина в небезпеці, він взяв у руки зброю й активно захищав свою землю проти російських агресорів, але, на жаль, загинув. 

Іоан Богослов у своєму Євангелії пише: «Немає більшої любові за ту, коли хто душе свою кладе за друзів своїх». Велика жертва, яку заплатив Віталій за нас із вами, це найбільше з того, що людина може заплатити у своєму житті. І Віталій приніс цю жертву ціною своєї любові, свого життя. Нехай в наших серцях завжди буде пам’ять про цю світлу, мужню, героїчну, прекрасну молоду людину, патріота України. Нехай Віталій стане прикладом для кожного з нас, яким чином потрібно боронити свою Батьківщину, іноді ціною свого життя».

Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким Віталія Дударчука. Сили й витримки родині.

Царство Небесне! Вічна слава герою!

Соломія Костенкова

Фото Єлизавети Тимощук

Сотвори чудо, Господи


Переконана , що не тільки мені , а вам, шановні читачі, кожна з подібних публікацій гострим болем пронизує серця,палить їх жагучою печаллю втрати, огортає душі чорною хустиною скорботи. То що вже говорити про рідних , невимовний розпач матерів, пекучі сльози друзів,усіх, хто знав полеглих у боях з ненаситним ворогом звитяжців. Їх жертовний чин в ім’я життя навіки залишиться в пам’яті земляків, українців, та що там, усіх землян, проти яких у 21 столітті зважилися спрямувати жало своєї захланної середньовічної ненависті московитська орда. І от ще один наш земляк доєднався до Небесного війська. Віталію Дударчуку з Прислуча виповнилося лише тридцять два. Він вже багато встиг за цей час, але прагнув зробити ще більше. Непросто було йому, звичайному юнакові з багатодітної родини,випускникові школи самотужки підготуватися до вступу в Острозьку академію і стати студентом, успішно вчитися, при тому
допомагаючи сім’ї. Як про наполегливого, взірцевого учня відгукуються про нього прислуцькі вчителі. Віталій здобув не тільки правничу професію, а й звання лейтенанта при військовій кафедрі академії, як офіцер, після повномасштабного наступу росії на Україну пішов захищати її зі зброєю в руках, хоч перед тим розпочав власну адвокатську практику. Служити молодому командирові гірсько-штурмового взводу Віталію Дударчуку випало на сході. Під час запеклих бойових дій біля населеного пункту Спірне під Бахмутом московські окупанти обірвали його життя.

Провести звитяжця-земляка в останню дорогу прийшли сотні мешканців не тільки Прислуча, а й Колодязного, Хотина. Чимало з них невтішно ридало, та й як було стриматись, слухаючи розпачливе голосіння матері, яка, припадаючи до вкритої синьо-жовтим знаменом домовини, благала: «Господи вчини чудо, поверни мого син моє любе сонечко до життя!». Чин заупокійної служби за полеглим Героєм здійснили благочинний Ігор Коспа в супроводі кількох священників УПЦ у Свято-Різдво-Богородничному храмі с. Прислуч, а церемонія військового поховання відбулася на місцевому кладовищі. Рідна земля прийняла у вічні обійми свого вірного сина, а земляки вкрили його могилу квітами нев’янучої пам’яті.

Надія Ярмолюк

Адвокат, вчитель історії та людина з добрим серцем: історія загиблого воїна з Беренівщини Віталія Дударчука

Людина з чуйним та добрим серцем, завжди справедливий, приклад для своїх молодших братів та сестри – саме таким назавжди запам’ятають Віталія Дударчука з Березнівщини його рідні, близькі та знайомі. Віталій мав за плечима дві вищих освіти. Зокрема, здобув юридичну освіту в Острозькій академії. У 2020 році успішно розпочав адвокатську практику, пише yes-rivne.com.ua.

У червні 2022 року Віталій був призваний на військову службу до лав ЗСУ. Будучи командиром штурмового взводу, боронив Україну від повномасштабної російської агресії на Донеччині. Загинув 4 листопада 2022 року під час виконання бойового завдання в районі селища Спірне, що в Донецькій області. Рідні та близькі Віталія просять присвоїти йому звання Героя України, про що піде мова далі.

Дві вищі освіти та успішна адвокатська практика

Віталій Дударчук народився 17 вересня 1990 року в селі Резніківка Артемівського району (колишня назва Бахмутського району) Донецької області. У 1993 році, коли Віталій був ще зовсім малим, його родина переїхала на Рівненщину – до мальовничого села Прислуч, що на Березнівщині.

Віталій був найстаршим серед дітей в родині Дударчуків. Для своїх молодших братів та сестрички завжди був прикладом для наслідування. Навчався в Прислуцькому ліцеї. У 2007 році, після завершення навчання в ліцеї, вступає на заочну форму навчання до Рівненського державного гуманітарного університету, обравши для себе фах вчителя історії.

Через рік Віталій приймає рішення здобути ще й робітничу спеціальність. Тому йде на навчання до Рівненського вищого професійного училища №1, де в 2009 році здобуває професію монтажника сталевих та залізобетонних конструкцій. Того ж року вступає на навчання до Острозької академії за спеціальністю «Релігієзнавство».

Проте через рік Віталій вирішує змінити спеціальність «Релігієзнавство» на «Правознавство». Для цього хлопцеві довелося повторно скласти іспити.

У 2011 році Віталій Дударчук з відзнакою завершив навчання в РДГУ за спеціальністю «Історія», отримавши кваліфікацію вчителя історії. Наступного року в період літніх канікул хлопець відвідував США за студентською програмою міжнародного культурного обміну «Work and Travel».

У 2013 році Віталій вирішив вступити на військову кафедру до Національного університету водного господарства та природокористування. Навчався тут до 2015 року. Після присвоєння звання «Молодшого лейтенанта» склав присягу на вірність Українському народові.

У згаданому 2015 році Віталій здобуває ступінь магістра в Острозькій академії за спеціальністю «Правознавство». Маючи за плечима дві вищих освіти, хлопець обирає для себе юридичну стезю. Тож, влітку 2016 року починає працювати в юридичній компанії «Преміум Груп» у місті Київ.

У квітні 2020 року після успішного складання іспиту отримує свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю. Того ж року разом з колегою Віталій створює в Києві адвокатське об’єднання «Волкова та партнери».

Успішна адвокатська практика, багато планів та мрій на майбутнє – саме таким було життя Віталія напередодні повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Замість костюма – форма ЗСУ

У червні 2022 року Віталій Дударчук був призваний на військову службу до лав ЗСУ та зарахований до числа слухачів курсу підвищення кваліфікації при Національній академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Після проходження курсу підвищення кваліфікації отримав звання «Лейтенанта». Згодом на посаді командира гірсько-штурмового взводу був направлений до військової частини, а звідти був переміщений в зону бойових дій.

Віталій боронив Україну від російських загарбників на Донеччині. Будучи на фронті, вів щоденник війни, в якому описував кожен свій день, розповідав про запеклі бої з окупантами, про втрату побратимів. Крім цього іноді писав дописи в соцмережі Facebook. Зокрема, в одній зі своїх останніх прижиттєвих публікацій Віталій писав, що захищає рідну землю від окупантів, аби майбутні покоління вільно жили в Україні.

«Як хочеться одягнути сорочку, костюм, взяти папку зі справами, які ти ведеш і йти на чергове судове засідання. Тобто, займатися улюбленою діяльністю свого життя… По дорозі до суду купити ароматну каву в найближчому кіоску на вулицях улюбленого осіннього міста. Але, на жаль, реальність диктує інші умови, а життя підносить нові виклики. Все заради того, щоб мати можливість далі вільно жити в своїй країні і мати майбутнє, як для себе, так і для майбутніх поколінь. Тому поки, що так. Замість костюма – форма ЗСУ, а замість офісу і зали судового засідання – окопи».

Загинув воїн з Березнівщини 4 листопада 2022 року в районі населеного пункту Спірне Бахмутського району Донецької області під час виконання бойового завдання. Віталію назавжди 32…

Загиблому воїну просять присвоїти звання Героя України 

Відповідь Президента України
на електронну петицію № 22/190904-еп
“Присвоєння звання Герой України
(посмертно) військовослужбовцю ЗСУ
Дударчуку Віталію Вікторовичу”,

Відповідно до статті 40 Конституції України та статті 23-1 Закону України “Про звернення громадян” мною розглянуто ініційовану громадянином В.В.Дударчуком електронну петицію № 22/190904-еп “Присвоєння звання Герой України (посмертно) військовослужбовцю ЗСУ Дударчуку Віталію Вікторовичу”, яку підтримали понад 25 тисяч громадян.
Дякую всім, хто долучився до використання такої форми взаємодії влади і суспільства, як електронна петиція, та висловив відповідну позицію.

У селі Прислуч Березнівської громади відкрили меморіальну дошку захиснику України Віталію Дударчуку

17 вересня 2023 року на території опорного закладу Прислуцький ліцей Березнівської міської ради відбулося відкриття та освячення меморіальної дошки захиснику України Віталію Дударчуку, який навчався в цьому ж навчальному закладі і віддав своє життя у російсько-українській війні за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, повідомляє Березнівська міська рада

Право відкрити меморіальну дошку було надано матері Віталія – Надії Василівні, братам Вадиму, Василю, Тарасу та сестричці Яні.

До присутніх звернулися Березнівський міський голова Руслан Пилипчук, директор опорного закдаду Прислуцький ліцей, депутат Березнівської міської ради Сергій Минюк та брат загиблого воїна Вадим Дударчук.

Тимчасово виконуючий обов’язки військового комісара першого відділення Рівненського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Андрій Пилипака вручив мамі Героя орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, яким президент України Володимир Зеленський за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку нагородив лейтенанта Дударчука Віталія Вікторовича (посмертно) 17 квітня 2023 року.

Настоятель Свято-Різдва Богородичного храму села Прислучі отець Микола освятив щойно відкриту меморіальну дошку, а також відслужив панахиду за загиблим воїном.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблого захисника України та поклали квіти до меморіальної дошки нашого Героя.

По завершенню, як і на початку, пролунав Державний Гімн України.

Вічна пам’ять і слава українському воїну, який захищав кожного з нас та віддав своє життя за світле майбутнє України!

Список публікацій

На Березнівщині в останню дорогу провели 30-річного лейтенанта // Рівне вечірнє

Панахида за загиблим героєм, випускником Острозької академії Віталієм Дударчуком // Вісті Рівненщини

Рідні загиблого під Бахмутом лейтенанта просять підписати петицію про присвоєння йому звання Героя України // ITV

Адвокат, вчитель історії та людина з добрим серцем: історія загиблого воїна з Беренівщини Віталія Дударчука // RIVNE


Дударчук Віталій Вікторович (17.09.1990-04.11.2022)