Дячук Юрій Миколайович народився 15 квітня 1986 року в селі Верхів Рівненського району, Рівненської області. Сім’я Дячуків виховувала трьох синів, Юрій був найстаршим.

У вересні 1993 року Дячук Юрій був зарахований учнем 1 класу Верхівської неповної середньої школи.  У травні 2002 року закінчив школу та продовжив навчання у Грем’яцькій ЗОШ. Протягом 2004 – 2005 років Юрій навчався в Острозькому ВПТУ.

9 травня 2009 року одружився з Кравцовою (Дячук) Іриною Володимирівною. Сім’я виховувала двох дочок. Оксану 2009 року народження  та Дарину, яка народилася в 2011 році.

У довоєнний період Юрій Миколайович їздив на заробітки. Був учасником АТО. У травні 2022 року його призвали за мобілізацією.

Війна в Україні раптово та безжалісно змінила все його життя. Він не обирав цю долю – війна сама зайшла в його дім.

36 – річний військовий Дячук Юрій загинув 17 березня під час бою від поранень не сумісних з життям в районі населеного пункту Червонопопівка, Луганської області.

У Юрія залишилися мама, брат та двоє дочок.

Нагороди – почесний нагрудний знак Головнокомандувача Збройних Сил України «Сталевий хрест», пам’ятний знак за участь в обороні м.Мар’янки Донецької обл..

Публікації про Дячука Ю.
У Верхові прощалися з Юрієм Дячуком

24 березня 2023 року у Верхові провели в останню дорогу загиблого Героя  Юрія  Дячука. Йому 15 квітня цього року виповнилося б 37 років.

Юрій Дячук загинув 17 березня під час бою від поранень не сумісних з життям в районі населеного пункту Червонопопівка, Луганської області.

Вулицю, яка веде до будинку загиблого захисника України жителі Верхова встелили живими квітами. Їх також приносили і покладали до домовини із полеглим героєм після приїзду скорботного кортежу з Рівного.

Люди молилися за упокій душі загиблого, висловлювали щирі співчуття сім’ї. Кошик із квітами також поклав міський голова Юрій Ягодка, староста села  Іван Войтов, заступниця міського голови Олеся Кашуба. У хаті відбулася коротка заупокійна молитва й після того довга колона людей із квітами, вирушила до місцевого храму.

Міський голова Юрій Ягодка  висловив співчуття родині та зазначив , що це сороковий загиблий військовий із Острожчини від початку широкомасштабного вторгнення ворога в Україну й 47-й – із початку російсько-української війни, розв’язаної  2014 року.

Чин відспівування провів благочинний церков Острожчини Православної церкви України, протоієрей Юрій Лукашик, місцевий священник Назар Ніколайчук та ще чотири клірики із сіл нашого краю. Разом із ними молився церковний та присутні.

Завершився похорон на Верхівському цвинтарі. Там після спільної молитви за упокій душі новопреставленого, невинно вбитого воїна ЗСУ, присутні військові підняли над домовиною державний прапор України. Прозвучав гімн, були дані салюти на честь загиблого. Синьо-жовтий стяг командир від імені Верховного головнокомандувача передав родині як символ того, за що боровся і загинув Юрій Дячук

Острозька міська рада

Приносимо щирі співчуття рідним, друзям та знайомим загиблого Героя. Він назавжди залишиться в нашій пам’яті справжнім патріотом та захисником. Це важка втрата для кожного із нас…Глибоко сумуємо разом з родиною. Герої не вмирають! Героям Слава! 

Irynka Stracinski

Яке горе. Щирі співчуття родині і діткам. Мій однокласник, сиділи за партою разом. Плачу і молюся аби це жахіття закінчилося, за його дітей,  яка біль…Дуже висока ціна жити спокійно в своїй країні ..Він був людиною з добрим серцем 

За матеріалами сайту Острозької міської ради

Список публікацій 

На фронті загинув воїн з Острожчини Юрій Дячук // Горинь 

На Луганщині рашисти знову вбили воїна з Рівненщини // Рівне вечірнє 

На Луганщині загинув захисник із Острожчини // Рівне1  

На війні загинув 36-річний захисник із Верхова // Район Остог 

.Острожчина провела в останню дорогу вже сорокового захисника. ФОТО, ВІДЕО // Район Острог 

 

 

Дячук  Юрій Миколайович (15.04.1986-17.03.2023)