Павло Федчук народився у Рівному, закінчив ЗОШ, число 24 , а за тим технічний коледж НУВГП, де здобув спеціальність “електромеханік холодильного устаткування”. Строкову службу в армії проходив у Києві у внутрішніх військах.

Після повернення додому Павло працював у магазинах “Фокстрот”, пройшов шлях від охоронця до продавця. А два роки тому вирішив поїхати закордон – у Польщу. У січні 2022-го року повернувся додому. 25 лютого добровольцем пішов у військкомат. Перші місяці Павло служив у Рівному, охороняв важливі об’єкти. Але згодом добровільно попросив відправити його у зону активних бойових дій.

31-річний старший солдат Павло Федчук загинув 13 березня в наслідок артилерійського обстрілу під час виконання бойового завдання в районі населеного пункту Першотравневе Харківської області.

Поховали Героя на кладовищі “Нове”.

Публікації про Федчука П.

“Він ніколи ні на що не скаржився, а тут зателефонував, і голос – зовсім інший… Виявилося, що вони того дня з хлопцями відвозили з моргу додому тіло Назара Небожинського. Це справило на нього таке враження, що разом із кількома хлопцями написали рапорти, щоб їх перевели туди, де військові дії. Відтоді він був скрізь – Бахмуту, Соледар, тільки в Херсоні не був…” – продовжує Марія.

Павло гордо носив позивний”Литовець “, адже мама має литовське коріння.

“Я коли їздила до рідних, у подяку за допомогу, привезла їм український прапор з підписами воїнів, які служили разом з Павлом. Запитувала сина, що б він хотів – то попросив лише одне – прапор Литви. І отримав його,” – розповідає мама Героя.

Павло ніколи не опускав руки, завжди шукав позитив у будь-якій ситуації, бачив вихід.

“Був надійний, доброзичливий, по життю товариський. Він молодший мене всього на 2 роки, але це був найщасливіший 31 рік мого життя, поки ми були разом,” – каже брат Героя Юрій.

Батьки, брат, цивільна дружина Ольга та 10-річний син Савелій просили Павла поберегти себе, можливо перевестися в інший підрозділ, але він відповідав завжди однаково: “Цей підрозділ я не покину, буду з хлопцями до кінця!” На жаль, так і сталося…

31-річний старший солдат Павло Федчук загинув 13 березня в наслідок артилерійського обстрілу під час виконання бойового завдання в районі населеного пункту Першотравневе Харківської області.

Александр Ткачук Тепер на небесах стане більше позитиву, який Пашка завжди проявляв!

Дякую тобі, наш герой!

Тарас Човпило Співчуття рідним! Вічна пам’ять та слава Герою! Паша, пишаюся тим що знав тебе!

Алла Шандрігон Пам’ятаю його завжди усміхненим і веселим і досі не можу повірити… Царство небесне і Вічна пам’ять

У Рівному попрощались з загиблим Героєм. Рівняни вклонилися у пошані перед відданістю вірного захисника Павла Федчука.

“Війна не лишила нікого байдужим. Хтось знаходить в собі приховані сили, аби плести сітки, допомагати іншим, хтось проявляє надзвичайну психологічну стійкість, а хтось бере до рук зброю й з вірою в усе найкраще, що може бути в вільний країні, йде на передову боронити свою державу. Саме таким натхненним і сильним воїном був рівнянин Павло Федчук…”- написав у своєму телеграм-каналі мер міста.

Рівненська міська рада

У Рівному відкрили меморіальну дошку Павлу Федчуку

6 грудня, біля входу 24 гімназії у Рівному відкрили меморіальну дошку Героєві Павлу Федчуку, який загинув 13 березня 2023 року на Харківському напрямку.

“Сьогодні ми вкотре висловлюємо повагу та шану нашому Герою. Павло, який служив у Збройних Силах, віддав своє життя захищаючи нашу країну. Встановлення меморіальної дошки на його честь стане вічним символом його героїзму та внеску в збереження свободи України”, – наголосив секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян.

На відкритті меморіальної дошки були присутні родичі, освітяни, представники громадськості, влади та духовенства.
Вічна пам’ять і слава полеглим Героям! Слава Україні
 
Список публікацій

У Рівному попрощалися з полеглим 31-річним захисником (ВІДЕО) // Рівне1

На Харківщині загинув «Литовець» з Рівного // Рівнем вечірнє

У Рівному попрощалися з старшим солдатом Павлом Федчуком // Суспільне новини

Федчук Павло Петрович, позивний”Литовець ” ( 07.08.1991-13.03.2023)