Народився Василь Горбачевський 31 липня 1995 року в селі Олександрове. Шкільні роки майбутнього захисника промай­нули у Олександрівській загально­освітній школі I-ІІ ступенів. Вже в шко­лі він проявляв свої хороші якості, був веселим, доброзичливим та щирим хлопцем. У нього завжди було багато друзів. Після закінчення загально­освітнього закладу, Василь вступив до Вищого професійного училища № 22, м. Сарни, Рівненської області за професією муляр-штукатур. Останнім часом працював у Польщі на будівництві. 

  Не був одружений.  Проживав у батьківській хаті разом з матір’ю та батьком. Також в будинку проживала молода сім’я – його молодша сестра з чоловіком та дитиною.

    На військову службу призваний по мобілізації  10.03.2023р.  другим відділом Вараського РТЦК СП в Рівненської області . Горбачевський Василь ніс строкову службу в Бахмутському районі Донецької області у військовій частині А0284. Навідник 1 десантно-штурмового відділення 1 десантно- штурмового взводу 5 десантно – штурмової роти 2 десантно- штурмового батальйону. Та отримав від побратимів позивний «Кама».   

    Загинув захисник у Бахмутському  районі  Донецької області  поблизу населеного пункту Іванівське 24 серпня 2023 р. приблизно о 19 годині вечора. Причина  смерті – осколково-вогнепальне поранення. Похований в рідному селі на місцевому кладовищі 28 серпня 2023р. Односель­чани гідно провели Захисника в останню путь…

Мав сертифікат отриманий від командувача оперативно-стратигічного угрупування військ від генерал-полковника Олександра Сирського за високий професіоналізм, мужність і героїзм проявлені у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України в ході відсічі та стримувані збройної агресії російської федерації.

За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку Указом ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 693/2023  нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня ГОРБАЧЕВСЬКОГО Василя Володимировича (посмертно) — солдата

Відзнакою Головнокомандувача Збройних Сил України почесним нагрудним знаком «ЗОЛОТИЙ ХРЕСТ» нагороджено солдата ГОРБАЧЕВСЬКОГО Василя Володимировича жителя села Олександрове Зарічненської громади. (посмертно)

Публікації про Горбачевського В.

В Олександровому провели в останню дорогу Героя-захисника Василя Горбачевського.

28 серпня траурну процесію навколішки і зі сльозами на очах зустрічали жителі Зарічненської громади. На подвір’ї рідної домівки воїна зібралося багато людей: рідні, близькі, друзі, знайомі, бойові побратими, небайдужі земляки, які прийшли провести в останню путь загиблого Героя та вклонитися його мужності й відвазі. У місцевому храмі було відправлено поминальну службу за загиблим Героєм. Поховали Василя Горбачевського із військовими почестями на кладовищі в його рідному селі.

Спогади 

Любов Протасевич

Вчора мені довелось бути учасником похоронної процесії. В родині мого чоловіка сталась непоправна втрата: героїчно загинув, захищаючи нашу Батьківщину, Василь Горбачевський. Мені багато разів, на жаль, доводилось проводжати родичів в останню путь, але подібного я не бачила і не переживала. Всі жителі зустрічали свого Героя стоячи на колінах, побратими не один кілометр (7-8 км) несли його на руках до батьківської хати, церкви, кладовища по дорозі встеленій квітами, найбільше чорнобривцями, які в цю невблаганну спеку   п’янили своїм ароматом. І все згадувались слова пісні “Чорнобривців насіяла мати” і від цього було ще сумніше.

Сотні людей прийшли попрощатися, багато було гарних слів і спогадів про Василя, особливо який він був відважний воїн. А ще добрий, тому що пожертвував своєю відпусткою заради іншого, щоб той нарешті поїхав додому і похрестив дитинку.

Я не була особисто знайома з Василем. Це було наше перше знайомство. Краще б я на весілля до нього приїхала!

Йому було лише 28 років…

Нехай всі наші захисники повернуться додому живими і неушкодженими! Нехай швидше закінчиться ця проклята війна!

Вічна і світла пам’ять героям!

 

Оля Касаткина

Вічна пам’ять Героям! Царство небесне Василю  Ми завжди будемо пам’ятати його веселим та відважним. Співчуття рідним,сил та терпіння в цій непоправній втраті.

 Вірш присв’ячний героям місцевою пиcьменницею.

ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ СЕРГІЯ САЗОНОВА І ВАСИЛЯ ГОРБАЧЕВСЬКОГО 
І знову біль... І знов тяжкі утрати...
В останню путь ведем своїх синів...
Пішли священну землю захищати,
Від лютих і безжальних ворогів...

Схилилось небо... Від знемоги плаче...
Схилився люд в повазі і журбі...
Герої наші будуть спочивати,
Уже навіки вдома...у землі...

Хай буде світла пам'ять про Героїв!
Родинам їхнім - щирі співчуття...
Вони за нашу неньку Україну
Боролись з честю й віддали життя...

Про їх відвагу будем пам'ятати.
І шанувати їх усіх щодня!
Хай вороги чекають на відплату,
За Україну й забрані життя!
 
Автор ©Безина НаталіяВідзнакою Головнокомандувача Збройних Сил України почесним нагрудним знаком «ЗОЛОТИЙ ХРЕСТ» нагороджено солдата ГОРБАЧЕВСЬКОГО Василя Володимировича жителя села Олександрове Зарічненської громади. (посмертно)

Нагороду отримала мама захисника Зінаїда Олександрівна.

Список публікацій

На війні загинули двоє жителів Зарічненщини // Район.Вараш

Поблизу Бахмута загинув 28-річний військовий із Зарічненщини // Рівне 1

Сьогодні на Рівненщині попрощаються з загиблим на війні десантником // Рівненські новини

Горбачевський Василь Володимирович, позивний «Кама»(31.07.1995-24.08.2023)