Володимир народився 20 жовтня 1975 року і проживав у місті Березне. З 1982 року по 1990 рік навчався у Березнівській загальноосвітній школі-інтернат, а з 1990 по 1992 – у Березнівськомулісовому коледжі за спеціальністю «Лісове господарство». З 1993 по 1995 рік проходив строкову військову службу у Державній прикордонній службі України. В свій час працював бригадиром на сірниковій фабриці у місті Березне.
У мирний час Володимир був надзвичайно добрим, щирим, комунікабельним чоловіком, котрий завжди був готовий прийти на допомогу. Обожнював риболовлю та «тихе полювання».
Солдат, стрілець-помічник гранатометника механізованого батальйону захищав рідну землю з січня 2023 року. Загинув на Запорізькому напрямку ще 09 червня 2023 року. Після тривалого пошуку тіла лише 16 травня 2024 року, Березнівська громада з глибоким сумом  провела у останній земний шлях свого Героя.  Поховали Володимира Петровича на міському кладовищі в урочищі «Лукавець» на Алеї Слави поруч із земляками, які віддали своє життя за майбутнє незалежної України.
У загиблого Героя залишилися сестри: Марина, Людмила і Тетяна.

Публікації про Курильчика В.
У Березному попрощалися із Захисником України Володимиром Курильчиком

 16 травня 2024 року, Березнівська громада з глибоким сумом  провела у останній земний шлях свого Героя, Захисника України – Курильчика Володимира Петровича. Віддати останню шану Герою прийшли рідні, друзі, знайомі, військові, усі хто знав Володимира.

“У глибокій скорботі низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю Курильчика Володимира Петровича. У загиблого Героя залишилися сестри: Марина, Людмила та Тетяна.

Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким загиблого, розділяємо їхній біль та горе.

Нехай світлий спомин про українського воїна назавжди залишиться в наших серцях та спогадах його рідних, земляків, побратимів”.,- йдеться на фейсбук сторінці Березнівської миіської ради

У Березному попрощалися із Захисником України Володимиром Курильчиком

Віддати останню шану Герою прийшли рідні, друзі, знайомі, військові, усі хто знав Володимира.

Проводжали захисника з усіма військовими почестями. У супроводі духового оркестру, почесної варти та колони прапороносців похоронна процесія в жалобі тягнулася міськими вулицями до Храму Різдва Пресвятої Богородиці міста Березне, де відбулася заупокійна служба за Захисником України.

Він віддав життя і залишився в пам’яті навік


Сонечко із-за темно-сірих хмар намагалося теплим промінням зігріти землю, під поривами вітру вигравало зелене листя каштанів, на вітах яких прижухло цвітіння білих свічок. Холодом подихав травневий день 16 травня, сповіщаючи березнівчанам печальну звістку про повернення на щиті додому захисника України 49-річного Володимира Петровича КУРИЛЬЧИКА.
Воїн народився і проживав у Березному, навчався у місцевій загальноосвітній школі-інтернаті. Спеціальність «Лісове господарство» здобув у Березнівському лісовому коледжі.
З 1993 по 1995 рік проходив строкову військову службу у Державній прикордонній службі України, певний час працював бригадиром на сірниковій фабриці. Володимир був добрим, щирим, комунікабельним чоловіком, котрий завжди готовий прийти на допомогу. Надзвичайно любив риболовлю, захоплювався «тихим полюванням», певно, ніколи не припускав думки, що доведеться зі зброєю в руках відстоювати кордони своєї країни. Боляче говорити про відважного бійця у минулому часі – був, мріяв, любив… Солдат, стрілець-помічник гранатометника механізованого батальйону захищав рідну землю з січня 2023 року.
Обірвалося життя мужнього воїна в запорізьких степах 9 червня того ж року. Довгою була його дорога повернення додому. Смуток і біль про долю брата тривожили сестер, родину. З нетерпінням вони чекали його повернення, мріяли зустріти живим і здоровим. Та отримали гірку звістку про його загибель, яка
боляче вразила їхні серця. Віддати останню шану герою прибули рідні з різних регіонів України, прийшли друзі, знайомі, військові, усі, хто знав і пам’ятав Володимира.
У супроводі почесної варти та колони прапороносців, під сумні акорди духового оркестру похоронна процесія проходила міськими вулицями до храму Різдва Пресвятої Богородиці міста Березне де відбулася заупокійна служба за загиблим. Горіли свічки – німі свідки прощання, плавився віск і зі сльозами людей скапував вниз у жалобі за воїном, який поклав життя за волю України. Молитви священників, піснеспіви хористів, через торжествуюче «Христос воскрес!», «Воістину во
скрес!» сповіщали про поповнення Небесного війська. Володя ніколи вже не повернеться в рідний дім, лиш прийде хіба у короткі сни сестер та рідних, серця яких оповиті тугою і болем.
Продовжили прощання з героєм на майдані Незалежності, де зі словами скорботи та підтримки до рідних звернулися Березнівський міський голова Руслан Пилипчук, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці, військовий капелан отець Назарій Момотюк.

– Після траурного мітингу під тужливе «Плине кача…» кортеж рушив центральними вулицями міста. Люди у печалі, низько схиливши голови, проводжали воїна в останню земну дорогу. Поховали захисника на міському кладовищі в урочищі Лукавець на алеї Слави поруч із земляками, які віддали своє життя за незалежність і волю нинішніх та майбутніх поколінь. У небесну височінь піднялися душі всіх наших воїнів- земляків, котрі мужньо боронили рідні простори від ненависного
ворога і відійшли у засвіти, до них доєднався і Володимир. На честь звитяжця пролунали залпи військового салюту. Відважний захисник віддав життя за
перемогу, та лишився в пам’яті навік. Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким загиблого, розділяємо їхній біль непоправної втрати. Нехай світлий спомин про українського воїна назавжди залишиться в серцях та спогадах рідних, земляків, побратимів. У глибокій скорботі низько схиляємо голови перед його світлою пам’яттю. Слава героям!


Марія Антонюк.

Список публікацій

Антонюк М. Він віддав життя і залишився в пам’яті навік / М.Антонюк // Надслучанський вісник : Березнівська районна газета. – 2024. – N 21 /23трав./. С. 2.

Пошуки тіла воїна тривали 11 місяців: на Березнівщину прийшла трагічна звістка з фронту // Rivne Media

Вважався зниклим безвісти: на Запоріжжі загинув військовослужбовець з міста Березне // Сфера-ТВ

На фронті російсько-української війни загинув // Горинь..

Курильчик Володимир Петрович (20.10.1975-09.06.2023 )